/Hajduk ipak prejak za Pleterničane IMALI SU SLAVIJAŠI 1:1 NA POLUVREMENU, ALI NISU IZDRŽALI PAKLENI RITAM TURNIRA
sl jun

Hajduk ipak prejak za Pleterničane.

Zadnjim kolom završen je turnir prvaka Nogometnih središta u kojemu su naši predstavnici juniori Slavije zauzeli četvrto mjesto. Inače se ovaj turnir nazivao i amaterskim no sustav natjecanja je takav da su se mogli uključiti i prvoligaši koji su opravdali svoj status, ali ipak ih je sve zasjenio bivši prvoligaš Varaždin koji je završio na prvoj poziciji. Pleterničani su se očito ispuhali u utakmicama sa Zagrebom i Varaždinom gdje su imali priliku u odličnim utakmicama doći do bodova.

slavija juniori 2

U zadnjem kolu odigrali su odlično prvo poluvrijeme, imali 1:1 i dobro parirali splitskim bilima da bi se početkom drugog dijela nakon primljena dva pogotka pokazali jako vidljivi tragovi umora, a otegotna okolnost bila je kratka klupa na kojoj su bila samo dva igrača i vratar jer su ostali imali suspenziju zbog opomena, a samo 18 igrača može jedna momčad koristiti na turniru tako da bez pomoći Šubare, R.Bognara, Starčevića i Itraka nisu mogli parirati Splićanima koji su imali puno veći izbor igrača na klupi.

Nakon ranog vodstva Hajduka preko Dumančića koji je pogodio nakon što je Karlić odbio jednu loptu upućenu u okvir vratiju, Mikić je izjednačio u njemu svojstvenom stilu. Promiješao je obranu Splićana i zakucao loptu u prve rašlje nemoćnog Matijaša. Hajduk je igrao oprezno, Pleterničani su imali solidan posjed lopte pa je takva igra rezultirala s nekoliko prigoda s obje strane koje nisu realizirane.

Drugi dio Hajdukovci kreću puno odlučnije zaigravši visoki presing na loptu što je vidno umornim igračima Slavije bilo teško prihvatljivo pa su u prvih desetak minuta drugog dijela dva puta kapitulirali i time je utakmica bila riješena jer za neki preokret ili pritisak nije više bilo ni snage ni volje pa su u razvodnjenoj igri u samoj završnici primili još dva pogotka.

Sve u svemu odigrali su jedan dobar turnir i pokazali da se mogu nositi i s prvoligaškim momčadima. Ove sezone igrali su službene utakmice s Osijekom, Lokomotivom, Sesvetama, Zagrebom, Dinamom i Hajdukom i puno pokazali u tim utakmicama.

jun tab

slavija juniori 3

Pobjednik je Varaždin ispred Zagreba i Hajduka i po propozicijama prvoplasirani ili ekipa plasirana do trećeg mjesta ima pravo nastupa iduće sezone u Prvoj HNL juniora.