/Graničar i Kutjevo sigurni, Vuteks slavio u Otoku ŽELJO PREPUSTIO FENJER JADRANU
20190420_212136

Danas je odigrano kompletno 19. kolo Međužupanijske nogometne lige Slavonije i Baranje. Blagdanski okršaji najbolje su legli favoritima, izuzev Radničkom koji je prosuo dva boda na svom terenu. Nevjerojatno ali istinito, Željezničar je još jednom odigrao utakmicu koja završava s istim 1:0 rezultatom.

HAJDUK – GRANIČAR 1:2

Graničar je uspješno preskočio još jednu zahtjevnu prepreku, sve je manje šanse da ćemo imati i zanimljivu borbu za naslov, kamo li da netko drugi može preskočiti Ilićevu momčad. Marko Pastuović još je jednom bio čovjek odluke, postigao je oba gostujuća pogotka pa je onaj Filipa Deitzmana iz 83. minute bio dovoljan samo za malo napetosti u završnici i ublažavanje poraza.

– Čestitke Graničaru na zasluženoj pobijedi, opravdali su ulogu favorita na ovoj utakmici– riječi su domaćeg trenera Siniše Grubišića.

U zanimljivoj utakmici zasluženo smo dobili 2-1, zgodicima Pastuovića. Bili smo bolji i dominirali osim zadnjih 5 minuta kad smo primili gol. Domaćin super korektan kao i suđenje. Zahvaljujem se vjernim navijačima OLIMPIJCIMA koji su došli u velikom broju da budu podrška ekipi koja je pokazala zašto je prva na tablici. U svoje osobno ime i u ime NK GRANIČAR želim SRETAN USKRS svim igračima, trenerima i sportskim djelatnicima. – komentirao je Dražen Ilić nakon susreta.

ha gra

KUTJEVO – DARDA 4:1

Lakše od očekivanog Kutjevo se o računalo s gostima iz Darde. Rani pogodak Marija Desnice usmjerio je utakmicu na mlin domaćina kojem je stvari dodatno olakšao Ivan Jakešević pa su Zeleni s dva pogotka prednosti otišli na odmor. U nastavku malo uzbuđenja donosi Zvonimir Lendić, ali ipak gosti nisu uspjeli zakomplicirati utakmicu koju je s dva pogotka slomio ponovno raspucani Marin Majetić.

Odlična utakmica s naše strane, lijepo vrijeme, fantastičan teren i pune tribine. Dominirali smo tokom cijelog susreta iako ni gost nije bio bezopasan, ali mislim da smo i kvalitetnija i spremnija ekipa što je rezultat i pokazao. Na vrijeme smo postigli pogotke što nam je donijelo mir i smireno smo utakmicu priveli kraju. Zahvaljujem se publici na velikoj posjeti i odličnom bodrenju svih 90 minuta. – riječi su kapetana Kutjeva Ante Budimira.

Nismo našli načina da odlično Kutjevo iznenadimo! Svaku našu pogrešku su znalački kapitalizirali i došli do zaslužene pobjede! Okrećemo se kupu i željno dočekujemo naše drage susjede NK Radnički Mece!- izjavio je trener gostiju Franjo Pranjić.

mžnl

ku da

OTOK – VUTEKS SLOGA 0:1

Derbi kola opravdao je taj status. Nije to naravno bila nogometna rapsodija nego borba za svaku loptu, za svaki pedalj terena. U takvoj igri gosti su u završnici došli do prilike iz najstrože kazne koju njihov stroj za golove, Danijel Spasić pretvara u velika 3 boda!

Bila je to teška utakmica bez pravih šansi bilo na jednoj bilo na drugoj strani. Gosti su dobili penal, mi očitiji nismo. Sudac na razini 3. lige! Gostima čestitke na pobjedi. – komentirao je trener Otoka Željko Grgić.

Ono što je najvažnije tu su 3 boda. Popravili smo fazu obrane, smanjili greške i stigla je nagrada. Utakmica bez grubosti, fer i korektna igra s obje strane. Otoku želim puno sreće dalje, a mi se moramo što prije oporaviti i spremiti za iduću bitku. Bit će problem zbog broja povreda i maturalca, ali šta je tu je. Iz takvih situacija moramo izaći jači.– poručio je trener Vuteksa Saša Berarević.

oto vu

NAŠK – JADRAN 2:1

Ako NAŠK izbori 3. HNL morat će se sjetiti ove utakmice u kojoj su doslovno iščupali 3 boda. Dino Smajo je donio prednost domaćinu, sve je mirisalo na rutinsku pobjedu, no 6 minuta prije kraja Jadran preko Hasana Ogrića dolazi do poravnanja iz kaznenog udarca. Kad se već činilo da veliki bod ide u Gunju u kazao se kapetan Mario Barišić i donio svojoj momčadi pobjedu, a Jadran ponovno poslao na samo začelje.

Znali smo da će danas biti teško jer smo se u srijedu dobro “ispirili” protiv Vihora. Puno toga nije bilo dobro ako želimo ostvariti status za vrh lige. Znam da su dečki htjeli najbolje, ali danas jednostavno nije išlo i ono što je najvažnije iz ovog susreta jesu tri boda. Čestitke još jednom svim sudionicima. – izjava je Marka Žigića, trenera Naška.

Domaćin nas je podcijenio u svakom pogledu i to se vidjelo tokom čitave utakmice. Pokušali smo to iskoristiti i uspjeli iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Bila je to kruna naše odlične igre i dominacije u drugom poluvremenu kada je oko domaćeg gola sijevalo na sve strane. Nažalost, nakon toga je stvar u svoje ruke uzeo glavni sudac zajedno s prvim pomoćnikom i napravio pravu lakrdiju, sudili su sve i svašta za njih, auti su se izvodili i 40 metara od mjesta gdje je lopta izašla iz igrališta. Tako je bilo sve dok domaćin nije zabio po meni čist gol. Što je tu je, okrećemo se Hajduku, tu jednostavno moramo uzeti bodove pod svaku cijenu – rekao je Adnan Junuzović, trener Jadrana.

naš jad

BORAC KV – ŠOKADIJA 5:0

Promjena na klupi donijela je rezultat, šok terapija urodila je plodom i Borac je podsjetio na momčad koja je jesenas igrala krasan nogomet. Na vrijeme su načeli goste, u 3. minuti Šujdović je načeo goste, a do odmora je Bruno Barat povećao prednost Borca. U nastavku je Bruno pogodio još jednom, a osim njega mrežu gostiju pogađali su Prugovečki i Stojanović.

– Momčad je na terenu ispoštivala zahtjeve koji su stavljeni pred njih i u to ubacili svoj karakter. Plod svega gore navedenog je pozitivan rezultat u vrlo korektnoj utakmici obiju momčadi. Čestitke igračima na tri boda, kao i zahvala bivšem treneru na dosadašnjem radu. Svim čitateljima želim sretan i blagoslovljen Uskrs. – rekao je novi trener Borca Dragan Meić.

Domaćin je odmah u ranoj fazi utakmice postigao gol što je i usmjerilo samu utakmicu. Iskusni domaćini su mojoj mladoj momčadi održali lekciju iz svih segmenta nogometne igre i apsolutno zasluženo pobijedili! – komentar je Miroslava Buljana, trenera Šokadije.

bor šok

ŽELJEZNIČAR – VIŠNJEVAC 1:0

Rezultati Željezničara su pravi raritet, čitavo proljeće, već šestu utakmicu u nizu utakmica im završava rezultatom 1:0! Ovoga puta sreća je bila na njihovoj strani, s nova tri boda ponovno su preskočili Jadran za što je najzaslužniji kapetan Marin Buzov. Višnjevcu Veliki tjedan nije bio uspješan, nakon poraza u Kupu pali su i u borbi za bodove.

Dobra prvenstvena utakmica. Za nijansu smo bili bolji u polju, te na kraju zasluženo pobijedili! – riječi su Borisa Brice.

– Moja ekipa danas nije bila prava, a možemo se opravdati izostankom pet – šest igrača. Ali potpuno zaslužena i čista pobjeda NK Željezničara – poručio je Milan Vuica.

želj vis

RADNIČKI – BORAC B. 1:1

Još jedna potvrda da Radnički nije na jesenskom razini stigla je na domaćem dvoboju protiv Borca, iako je igra domaćih bila sasvim dobra. Boboćani su s druge strane potvrdili svoju dobru formu i konačno i u gostima nešto ulovili. Krenulo je očekivano, kapetan Josip Džanko donio je vodstvo Radničkom, a Armando Kajfeš ga je poništio pred odlazak na odmor, što je kasnije se pokazalo bilo dovoljno i za vrijedan bod za Borac.

Čestitke gostu na korektnoj igri. Imali smo danas više od igre,ali gostujući vratar i nedostatak koncentracije u završnici oduzeli su nam 2 dragocjena boda. Slijedi nam kup u Dardi i derbi sa Kutjevom i siguran sam da ćemo pokazati karakter i ispraviti ono što smo danas prosuli. – kratak je Mario Amidžić, trener Radničkog.

– Utakmicu smo dobro počeli i imali par dobrih kontri i polušansi koje nismo materijalizirali s kvalitetnim zadnjim pasom, malo koncentracije je falilo, onda 18. minuta, prekid za domaćina i 1:0. Bio je to period igre gdje se nismo konsolidirali do 35. minute gdje počinjemo ponovo igrati i dolazimo do zasluženih 1:1, što se ispostavilo i kao konačan rezultat. Moram priznati da je opet naš golman Rašeta bio na visini zadatka, i uspio obraniti 3 ključna zicera od kojih jedan u 87. minuti . To ne umanjuje odnos i zalaganje ostatka ekipe kojima čestitam na bodu, a isto tako i njihov golman je obranio par naših šansi, pa mislim da je konačnih 1:1 pravedan rezultat. Domaćinima se zahvaljujemo na korektnosti i želimo im sreću u nastavku prvenstva. Okrećemo se sljedećoj utakmici i spremamo se za Otok koji nam dolazi u subotu – izjavio je Zoran Stamenić, trener Borca.