/Graničar rutinski protiv Hajduka, Barat srušio i Šokadiju JADRAN JE STIGAO DO DRUGOG BODA, VIŠNJEVAC UVJERLJIV PROTIV ŽELJEZNIČARA
slavko barat

U  nedjeljnom dijelu 7. kola Međužupanijske lige Slavonije i Baranje igrana su 4 susreta. Graničar je tražio pobjedu  na svom terenu za povratak na drugo mjesto, dok su se u ostala 3 susreta vodile bitke za bodove koji će utjecati na donji dio ljestvice.

GRANIČAR – HAJDUK  4:0

Nogometaši Graničara vratili su se na drugo mjesto prvenstvene ljestvice uvjerljivom pobjedom nad Hajdukom pred svojim gledateljima. 15ak minuta nadahnute igre bilo je dovoljno Ilićevoj momčadi da potpuno slomi goste iz Pakraca. U tom periodu sredinom prvog poluvremena Graničar je zabio sva 4 pogotka.

– Pobjedili smo 4-0 golovima Vincetića, Lotara, Pastuovića i Ivana Kovačevića. Odigrali smo stvarno odlično prvo poluvrijeme u kojem smo postigli sva 4 gola. Drugo poluvrijeme je bilo puno lošije. Čestitke gostima na korektnoj utakmici a mojoj momčadi na pobjedi – rekao je nakon utakmice Dražen Ilić, trener Graničara.

– Loša igra u fazi obrane i težak poraz od dobrog Graničara. Razočaran sam i sram me je nakon ovoga. Čestitam domaćinu na korektnoj igri i potpuno zasluženoj pobjedi – mišljenje je Siniše Grubišića, trenera Hajduka.

županja

JADRAN – NAŠK  0:0

U Gunji su snage odmjerili Jadran i Našk i odigrali utakmicu bez pobjednika i bez pogodaka. Jadranu je ovo drugi remi u nizu, nakon katastrofalnog ulaska u sezonu ovo se može smatrati pozitivnim nizom. Uostalom, sada više nisu izjednačeni s posljednjom momčadi lige. S druge strane Našk je posljednjih tjedana daleko od onoga što se od njih očekivalo u ovoj sezoni.

mžnl 7 kolo

– Ponovno slabo izdanje po vrlo lošem terenu u kojem smo bili bolji protivnik. Iako smo imali nekoliko dobrih situacija nismo uspjeli zabiti, a morali smo. Definitivno izgubljena dva boda, a ne osvojen jedan. S razlogom sam nezadovoljan jer sam uvjeren da mora i može bolje. Kriza je, nema skrivanja, ukoliko ne dobijemo sljedeći susret “glava(e) će pasti”. Što i kako će biti uskoro ćemo doznati – komentar je Marka Žigića, trenera Naška.

gunja

VIŠNJEVAC – ŽELJEZNIČAR  6:1

Višnjevčani su imali najlakši posao u 7. kolu, u goste im je došla posljednja momčad lige, brodski Željezničar. Očekivano se Višnjevac lakoćom obračunao s mladom gostujućom momčadi, ali je i domaćin imao prilično mladu postavu. Najraspoloženiji među domaćima bio je Marijan Mihaljević koji je postigao 3 pogotka, po jedan su za domaće zabili Marić, Kraljik i Knežević dok je počasni pogodak gostiju djelo Marina Buzova.

– Pobjedili smo i uzeli tri vrijedna boda, to nam je najvažnije iz ove utakmice. Čestitke svima na fer i korektnoj utakmici – kratak je komentar Milana Vuice, trenera Višnjevca.

– U fer i korektnoj utakmici domaćin je bio bolji protivnik i potpuno zasluženo je upisao novu pobjedu. Čestitke Višnjevcu na pobjedi – komentar je Borisa Brice, trenera gostiju.

višnjevac

ŠOKADIJA – BORAC  1:2

Domaćinu je nakon serije loših rezultata gorjelo pod petama, domaći dvoboj protiv Borca dočekali su s imperativom pobjede. Gosti iz Kneževih Vinograda nisu puno marili za to, oni su došli po bodove i odnijeli ih sa sobom te ostavili Šokadiju u velikim problemima. Počelo je sjajno za domaće, već u 20. minuti kapetan Mato Petričević je iskoristio najstrožu kaznu i donio prednost svojoj momčadi. Pred sami odlazak na odmor, u 44. minuti i drugi kapetan, onaj gostujući, Slavko Barat uspješno obavlja isti zadatak i vraća stvari na početak. U nastavku su mreže mirovale sve do 85. minute kada je na sceni ponovno kapetan gostiju koji ovoga puta pogađa iz igre i odnosi bodove put Kneževih Vinograda.

– Ponovno smo poraženi na našem terenu. Sve što mogu reći je da čestitam gostima na pobjedi – komentar je Ivice Cvitkušića, trenera Šokadije.

– Očekivano teška utakmica. Pripremali smo se za to jer protivnik u protekla tri kola osvojio 1 bod. Na samom otvaranju nismo iskoristili veliku priliku da bi Šokadija iz jedanaesterca došla u vodstvo. Ekipu kakva smo mi to nije pokolebalo i u 44. minuti smo također iz jedanaesterca došli do izjednačenja. Dogovorno smo drugo poluvrijeme ušli odlučniji, da pritisnemo iznimno mladu ekipu i da osvojimo 3 boda što nam je u 84. minuti pošlo za nogom. Čestitke mojim igračima a želim se i zahvaliti našim navijačima koji su nas pratili u velikom broju u Babinoj Gredi – riječi su Ivice Kolara, trenera Borca.