/Nikšić i Bekavac nosili Tomislav i Metalac do pobjeda TREĆE KOLO OSJEČKO BARANJSKE 1. ŽNL
Tomislav Zrinski

Danas je odigrano kompletno treće prvenstveno kolo Osječko baranjske 1. ŽNL nakon kojeg na vrhu ljestvice imamo da kluba s maksimalnim učinkom. To su Tomislav i Metalac koji su na krilima svojih prvih vedeta, Vedrana Nikšića i Mateja Bekavca došli do uvjerljivih domaćih pobjeda.

VILJEVO – HAJDUK M. 1:0

Viljevo je stiglo do drugog prvenstvenog slavlja zahvaljujući minimalnoj pobjedi nad Hajdukom iz Marijanaca koji će tako svoje prve gostujuće bodove u prvoligaškom društvu još pričekati. Odluka je pala u 18. minuti, domaćin je dobio priliku s 11 merata, odgovornost je preuzeo kaptan Marko Vincetić i prevario Kurića za konačnih 1:0.

– Moram čestiti svojoj ekipi na pobjedi. Izuzetno teška utakmica za nas jer ponavljamo iste stvari. Puno prilika promašujemo i de facto omogućavamo protivniku da iz jedne dvije šanse izjednači i dovede tekmu u egal. Smatram da smo bili bolji u polju, dolazili smo u prilike kroz posjed, pogotovo prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme smo bili dobri, ali smo dopustili protivniku da nam u par navrata stvori par prilika jer nismo bili na razini. Ne sumnjam da ćemo u nastavku prvenstva biti bolji i dizati se. Suđenje korektno, gostima puno sreće u nastavku prvenstva – kazao nam je Dinko Puljić, trener Viljeva.

Čestitao bih ekipi Viljeva na pobijedi i na fer i korektnoj borbi, a mojim dečkima čestitam na zalaganju i žao mi je što nismo neke od naših šansi pretvorili u pogodak. Zahvalio bih se svojim navijačima koji nas na svakoj utakmici u velikom broju prate – poruka je Miroslava Katanića, trenera Hajduka Marijanci.

viljevo

SLAVONIJA – GRABOVAC 1:1

I nakon trećeg kola Grabovac je neporažen a Slavonija bez pobjede. Pokazao je novak u ligi da prva dva slavlja nisu slučajna te da i na gostovanjima imaju što reći, i to na vrlo neugodnom gostovanju u Punitovcima gdje se bodovi ne uzimaju baš lako. 20ak minuta prije kraja Ivan Đurković donio je prednost gostima koje je samo nekoliko minuta dijelilo od pobjede, no bod Slavoniji u 86. minuti donosi Marino Sabljić kojeg je trener Vranić u igru ubacio umjesto sebe. Pokazalo se kao odličan potez!

– Čestitam svojim igračima na htijenju, borbenošću, zalaganju i na osvojenom bodu protiv jednog jako dobrog i kvalitetnog protivnika, a gostima čestitam na fer i korektnoj utakmici. Na kraju je rezultat realan. – kazao nam je Josip Vranić, trener Slavonije.

punitovci

BILJE – FEŠK 2:1

Bilje je stiglo do druge pobjede u sezoni preokretom u drugom poluvremenu. Gosti iz Feričanaca su stekli prednost golom Kristijana Đurokovića iz 28. minute, a Stojkovićeve trupe rade preokret u samo šest minuta sredinom drugog poluvremena, strijelci su bili igrači s klupe, Karlo Greganović i Mislav Srb koji je zabio samo minutu nakon ulaska u igru.

– Protiv vrlo dobrog protivnika u izjednačenom prvom poluvremenu gosti kaznjavaju jednu našu grešku i postižu pogodak s kojim odlaze na odmor. U drugom poluvremenu, s osvježenjima s klupe, dižemo tempo i stišćemo goste, te postižemo dva gola koja nam donose vrlo bitne bodove. Moram naglasiti da igramo bez par vrlo bitnih igrača, ali moramo dalje, idemo trenirati i raditi. Čestitam svojim igračima na htijenju i borbenosti što nam je na kraju i donijelo pobjedu – riječi su Aleksandra Stojkovića, trenera Bilja.

– Odigrali smo dva različita poluvrijemena nažalost ishod toga je danas naš poraz! U prvom dijelu smo dobro stajali na terenu i imali kontrolu! Dolazimo u vodstvo iz polukontre! Imali smo jos nekoliko poluprilika no na poluvrijeme odlazimo s minimalnom prednošću! U drugi dio ulazimo malo uspavano domaćin ubacuje u višu brzinu što rezultira preokretom i njihovom pobijedom! Čestitke domaćinu na pobojedi, te sudcima na odlično odrađenom poslu! – riječi su Stjepana Kapraljevića, trenera Feška.

bilje

RADNIK – ĐURĐENOVAC 2:0

Radnik je došao do prve prvenstvene pobjede u prvoligaškom društvu. Knezova momčad slavila je na svom terenu protiv Đurđenovca, a oba pogotka zabio je Nino Vrbnić s bijele točke, dok iz trećeg pokušaja s istog mjesta nije bio precizan.

– Prava prvenstvena odigrana je u Josipovcu i to me ispunjava zadovoljstvom. Protivnik je igrao čvrsto i tvrdo ali i moja ekipa je uzvratila. Napokon smo izgledali kao momčad i kad se tako bori rezultat neće izostati – komentar je Zvonka Kneza, trenera Radnika.

– Teška utakmica za igranje i poraz. Osnovni uzrok poraza je naša loša igra i puno individualnih pogrešaka u igri a ne kvaliteta protivničke ekipe. Ne komentiram suđenje ali ne mogu ne spomenuti da je domaćin iz dva ulaska u šesnaesterac imao tri jedanaesterca. Uzeli su ponuđeno i ja im na tome čestitam – izjavio je Branko Marček, trener Đurđenovca.

radnik

RATAR – SLAVONAC 2:0

Piškorevci ponovno postaju utvrda, onako kako je bilo na početku prošle sezone. Ovoga puta iz njih se praznih ruku vratio Slavonac koji nakon superefikasne igre u prošlom kolu ovoga puta nije pronašao put do protivničke mreže. Do njegove ga je dva puta pronašao Florian Abramović koji je definitivno prvo ime Ratara ove sezone!

– Znali smo da će biti teško danas. Prvo poluvrijeme 0:0, jako teško prvo poluvrijeme, drugo poluvrijeme smo još jače stisnuli i to nam se vratilo sa 2 gola. Svaka čast cijeloj ekipi, a dvostrukom strijelcu Florianu Abramovicu kapa do poda, on je danas kad je najteže bilo povukao cijelu ekipu. Čestitke i jednoj i drugoj ekipi jer srijeda je teško se skupiti na kraju smo odigrali dobru utakmicu i jedni i drugi, svaka čast – komentar je Josipa Mišića, trenera Ratara.

– Čestitke domaćinu na pobjedi, mi možemo žaliti za propuštenim. Svojim dečkima ne mogu nista zamjeriti, dali su svaki svoj maksimum, ali nismo bili dovoljno koncentrirani u završnici, iako smo imali lijepe situacije. Na kraju domaćin koristi trenutak naše ne pažnje, a kada smo izasli visoko, iz jedne kontre potvđuje pobjedu –  rekao je Ivan Perošević , trener NK Slavonac Ladimirevci

ratar

METALAC – JEDINSTVO 4:1

I Metalac nastavlja sa sjajnim igrama na početku sezone, i treća pobjeda je u rukama momčadi Zdenka Glumca! Bez puno problema su se Metalci obračunali s gostima iz Miholjca. Oni svog “Nikšića” imaju u Mateju Bekavcu koji igra sjajno, ovoga puta pospremio je dva pogotka, osim njega precizni su bili Runtić i Kovačić, pa je pogodak mladog Matka Mikičića u završnici bio tek uljepšavanje gostujućeg poraza.

– Tijekom cijele utakmice smo bili nadmoćni pitanje je samo s koliko golova ćemo završiti utakmicu. Čestitam mojim igračima na odlično odigranoj utakmici. Nadam se da cćemo nastaviti kontinuitet dobrih igara – za Sportalo je rekao Zdenko Glumac, trener Metalca.

– Nakon ovakvog poraza i prikazane nemoći moje ekipe teško je nešto pametno reći. Utakmicu smo započeli s 4 igrača od 16 godina što je za seniorski nogomet prevelik broj. Nažalost, ti dečki su preko noći morali odrasti i iz pionira pretvoriti se u seniore. Naravno, to ne umanjuje moju odgovornost prema igri i i rezultatu. Jedina svijetla točka ove utakmice je ulazak u igru i petog igrača od 16 godina, te njegova prva službena seniorska utakmica i prvi pogodak. Protivniku čestitam na zasluženoj pobjedi, hvala na fer i korektnoj igri – rekao je Martin Majdenić, trener Jedinstva.

metalac

TOMISLAV – OMLADINAC 3:0

Tomislav nastavlja s odličnim igrama i rezultatima na početku nove sezone, sada to već možemo nazvati vrlo ozbiljnim pristupom momčadi s Livane i ako je suditi po uvodu mogao bi Tomislav ponovno u borbu za naslov prvaka. Naravno, ta borba s ovako raspoloženim Nikšićem izgleda kao ozbiljna priča. Najbolji strijelac četiri prošla izdanja 1. ŽNL zabio je gostima iz Josipovca tri komada..

– U tvrdoj i nervoznoj utakmici dugo smo lomili otpor gostiju što nam se isplatilo pred kraj utakmice. Svaka čast za oba aktera utakmice, koja je bila zanimljiva do samog zavrsetka. A gostima koji su odigrali odličnu utakmicu želim svaku sreću u daljnjem natjecanju – komentar je Davora Rudeca, trenera Tomislava.

– Domaćin je bolje otvorio utakmicu i lijepim golom iz slobodnog udarca poveo. Mi smo uspjeli posložiti svoje redove do kraja poluvremena. U drugi dio ulazimo odlučnije, stvaramo prigode, ali nedostaje nam realizacija. Domaćin je svoje prigode iskoristio i zasluženo pobjedio na čemu im čestitam. Suđenje ne bih komentirao! – rekao je nakon utakmice Domagoj Vragolović, trener Omladinca.

livana

HAJDUK P. – BARANJA BELJE 1:2

Baranjski derbi otišao je na stranu gostiju iz Belog Manastira pa je tako potvrđen vrlo loš start Hajduka u novoj sezoni. Osim ispadanja iz Kupa, nanizali su i tri prvenstvena poraza pa su uz lošu gol razliku prikovani za dno. Prednost Baranji donio je Filip Benković, a početkom drugog poluvremena Popovčani poravnavaju preko Darija Slavičeka, ali samo 5 minuta kasnije konačnih 1:2 postavlja Antun Mesar.

Čestitam mojim dečkima na prvoj ovosezonskoj pobjedi, iako desetkovani ozljedama uspjeli smo pobijediti, domaćinu čestitam na fer i korektnoj igri – komentirao je trener Baranja Belja Nenad Vuković.