/Golijada u Ivankovu, Bedem okrenuo 1:3 HAT TRICK BORKA ZA TRI BODA BEDEMA
bedem fb

Golijada u Ivankovu, Bedem okrenuo 1:3 HAT TRICK BORKA ZA TRI BODA BEDEMA

Vrlo zanimljivu i efikasnu utakmicu su u Ivankovu odigrali Bedem i gost iz Ždralova koji je imao vodstvo od 3:1, ali ga nije uspio sačuvati do kraja susreta.

BEDEM IVANKOVO-MLADOST ŽDRALOVI 4:3 (2:3)

Ivankovo: Stadion “Grac” Gledatelja: 150. Suci: Krešimir Vidačić-Osijek 6,5 Prvi pomoćni sudac: Mario JurićOsijek, Drugi pomoćni sudac: Aleksandar Vuzem-Pribiševci. Četvrti sudac: Dražen Matasović-Đakovo. Delegat: Dinko Šporčić-Nova Gradiška.

Strijelci: 1:0 Borko u 11.min. (KU) 1:1 Vrbanić u 22.min. 1:2 Nikolić u 23.min. 1:3 Renić u 39.min. 2:3 Borko u 41.min. (KU) 3:3 Borko u 72.min. i 4:3 Vuksanović u 90+2 min.

NK BEDEM IVANKOVO: Anić 7 Babić 7 Smolčić 7,5 Borko 8 Validžić 7 Vuksanović 7,5 Mrdeša 7 Mauer 7 Koledić 6,5 Pintarić 7 (od 53.min.Ujvari -,od 63.min.  Jagustin 7) i Dubravac 6,5. Trener: Josip Raić-Sudar 7

NK MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović 6 Renić 7 (od 79.min.Vučak -) Nikolić 7 Vrbanić 7,5 Sučić 6  Furmek 6 (od 80.min.Sabljić -) Mlinarić 7 Trupac 6 Kosanović 6 Muniz 6,5 (od 73.min.Kočiš -) i Bošnjak 5,5 Trener: Nikola Papac 6,5.

Igrač utakmice: Goran Borko_Bedem.

Žuti kartoni: Bedem: Babić i Vuksanović Mladost: Renić,Furmek,Bošnjak i Vučak. Crveni karton: Ivan Bošnjak-Mladost u 89.min. (drugi žuti karton)

Po veoma hladnom vremenu odigrana je prava prvenstvena utakmica koja je obilovala s puno pogodaka,žutih kartona,jednim crvenim kartonom ,puno preokreta u rezultatskom smislu i sudačkih previda (osobito pomoćnika) penala i na kraju teškom mukom, ali i zasluženom pobjedom Ivankovčana.Bedem po običaju na domaćem terenu ovog proljeća prvo povede, a onda dozvoli protivniku da se razmaše i u samoj završnici rješava pitanje pobjednika. Tako je bilo i danas.

Brz prodor Vuksanovića u 11.minuti  i njegovim ulaskom u kazneni prostor gostiju njihova obrana ga nesmotreno ruši  a sudac bez razmišljanja pokazuje na “kreč”. Siguran  izvođač penala bio je Borko i Bedem je poveo sa 1:0. Za samo dvije minute Mladost je preokrenula rezultat u svoju korist. U 22.minuti nakon idealnog centaršuta s desne strane lopta je došla na nekih 12 metara od domaćeg gola, a Vrbanić postiže europogodak za 1:1, a samo minutu potom u 23.minuti gosti imaju korner kojeg izvodi Mlinarić i u domaćem šesnaestercu pronalazi Nikolića koji majstorski pogađa malu mrežu Bedemova gola i dovodi Ždralovčane u vodstvo od 2:1.

U 39.minuti gosti izvode kontranapad i velikim previdom prvog pomoćnog suca koji ne signalizira očito zaleđe,dolazi do novog vodstva od 3:1 preko Renića. U 41 minuti obrana Mladosti i drugi puta pravi nepotreban i nesmotren prekršaj u svom peterecu nad Pintarićem, a sudac i drugi puta pokazuje na “kreč” a Borko je i ovaj puta bio precizan i smanjio  na 2:3 rezultat kojim se otišlo na odmor, iako je u 43.minuti Mlinarić izbio sam pred Anića  i dobro pucao, ali je lopta pogodila domaćeg vratara u glavu. U nastavku nemajući što izgubiti Bedemaši preuzimaju inicijativu i tek u 72.minuti uspijevaju izjednačiti na 3:3 kada je Smolčić probio lijevu stranu i uputio oštar udarac, a Srbljanović kratko odbio na vrh peterca gdje se našao iskusni Borko i laganim udarcem pogodio mrežu gostiju, za svoj treći pogodak na ovoj utakmici.

Poslije toga uslijedila je dosta nervozna igra gostiju pa je tako u 89.minuti Bošnjak zaradio drugi žuti karton, a time i isključenje.To je Bedem iskoristio i u nadoknadi vremena uspio doći i do četvrtog pogotka kojeg je izbliza postigao Vuksanović  za mora se reći teškom mukom ostvarena  nova tri boda,ali ipak zasluženo jer su više željeli doći  do pobijede koja je na kraju glasila 4:3. (Anto Borić)