/Furiozni završetak sezone Marsonia okončala osvajanjem kupa SIVRIĆ JE BIO VRLO RASPOLOŽEN U POBJEDI CRNO-BIJELIH U ORIOVCU
marsonia kup fb

Nogometaši Marsonije osvojili su Županijski kup. Oni su u Oriovcu u finalu s 3:1 bili bolji od Sloge iz Nove Gradiške, a kako je domaći Oriolik prošle sezone osvojio kup županije, na neki način su ga Bijelo – crni vratili u Slavonski Brod. Trener Špehar u Oriovcu je izveo najbolju postavu, dok su kod Sloge izostali kapetan Matej Vlaović i dokapetan Bojan Bokan.

S obzirom na igre u posljednje vrijeme te niz od 5 uzastopnih pobjeda u prvenstvu kao i rang natjecanja u kojem se natječu, nogometaši Marsonije protiv novogradiške Sloge bili su favoriti za pobjedu u utakmici finala Županijskog kupa. To su Bijelo – crni i opravdali te su zabilježili pobjedu s 3:1, dok u samoj utakmici nije bilo previše neizvjesnosti budući je Špeharova momčad za prvih 37. minuta ostvarila prednost od 3:0 te praktički u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika.

Već u 12. minuti Marsonia je došla u vodstvo u svojoj prvoj pravoj prigodi na utakmici. Gudelj je sve dobro pripremio, a Sivrić je precizno pogodio donji desni kut nemoćnog vratara Sloge Kaa za 1:0. Mogli su Brođani povećati svoje vodstvo u 21. minuti kada je Sivrić ubacio pred gol, međutim, Mišić je iz okreta šutirao preko gola. Taj promašaj je Sloga lako mogla kazniti preko vrlo opasnog Filipa Bungića koji se u 22. minuti nakon ubačaja Blaževića našao u velikoj prigodi, ali je Memović sjajno obranio i spasio moguće poravnanje. Nakon toga je Marsonia postigla drugi pogodak. Igrala se 26. minuta u kojoj je Mišić lijepo proigrao Sivrića koji je pobjegao obrani Sloge, zaobišao Kaa i onda lagano poslao loptu u praznu mrežu za 2:0.

Ubrzo nakon toga u 30. minuti mogla je ekipa iz Nove Gradiške smanjiti na 2:1, ali je vrlo dobar udarac Blazine u 30. minuti ponovno Memović odbio u gredu tako da je ponovno sačuvao svoju mrežu netaknutom. U završnici odličnog i sadržajnog prvog poluvremena Marsonia je postigla i treći pogdak. Bila je to lijepa akcija koja je počela u 37. minuti od Gudelja, nastavio je Mišić, a završio je golom Bundavica za velikih 3:0. U nastavku se nije igralo toliko sadržajno, dok su treneri s puno izmjena malo razvodnili igru. Mogla je Sloga u 66. minuti smanjiti na 3:1, ali je na ubačaj Josipa Gospočića pred golom vratar Marsonije Memović još jednom obranio pokušaj Filipa Bungića. Ipak je u 71. minuti vrlo dobri mladi napadač Sloge Filip Bungić zaslužio pogodak te je nakon pogreške Jelčića postavio konačnih, Marsonia – Sloga 3:1.

Obje ekipe od jeseni predstavljat će Brodsko – posavsku županiju u prektolu Kupa Hrvatske, dok je lako moguće da će od nove sezona oba kluba zajedno s Oriolikom iz Oriovca igrati u istoj ligi. Na kraju izdvojimo da je NK Oriolik bio odličan organizator i domaćin finalne utakmice Županijskog kupa. (Josip Šebalj)

Prvo bih čestitao našim  prijateljima iz Nove Gradiške, zaista su zaslužili ovo finale. Isto tako i domaćinu iz Orilika koji je sve dobro pripremio, a bilo je i dosta publike pa se i njima zahvaljujem. Mojim dečkima čestitke , pokazali smo kvalitetu već u prvom dijelu pa rezultat održali do kraja za zasluženo osvajanje naslova čime smo stavili šlag na tortu ove dobre završnice sezone. Nismo uspjeli dohvatiti 2.HNL, ali nadam se u narednoj sezoni – rekao je trener Marsonije Robert Špehar

Imali smo dosta izostanaka, kapetan i dokapetan, ali bez njih smo dobro odigrali. Imali smo šansi, vratar je odlično reagirao no ipak je Marsonia kvalitetnija, imaju dužu klupu i ja im čestitam na osvajanju naslova. Mi smo jedva dočekali da završi sezona – kazao je Ivo Babić trener Sloge