/Dvje pobjede Darde trećega dana završnice PH za kadetkinje U MEĐUSOBNOM OGLEDU RUKOMETAŠICE IZ CERNE USPJEŠNIJE OD ĐAKOVČANKI
darda hrs

Rukometašice Darde imale su zapažen nastup na završnici no ipak nisu uspjele doći do polufinala natjecanja. Trećega dana su ostvarile dvije pobjede dok su međusobno odigrale naše ostale predstavnice. Polufinale su dohvatile rukometašice Lokomotive i Sesveta te u drugom paru Zamet i Vranjic, a pobjede su ostvarili Vranjic i Lokomotiva.

Trogir 58 – Đakovo 16:14 (7:9)

U prvoj utakmici četvrtzavršnice u rasporedu razigravanja od devetog do 16. mjesta, prve su snage odmjerile rukometašice Trogira i Đakova. Nakon početnih 2:0 Trogira, Đakovo je ubrzo izjednačilo i držalo egal sve do 4:4. A onda je na đakovačkim vratima par napada protivnika zaustavila Lea Zetovi, a u napadu je Karla Birtić ponovno bila sigurna i odvela Đakovo na +3 (7:4). Trogir je tada upregnuo i do odlaska na odmor smanjio zaostatak na 7:9. U prvih deset minuta nastavka bolje je igrao Trogir koji je nadoknadio zaostatak, a onda preko Tie Cvijić i Matee Tomić otišao na +2. Iako je Đakovo pritiskalo, Trogir se uspješno brani i na kraju upisao slavlje 16:14.

Najbolja kod Trogira bila je Natalil Radić s četiri pogodaka, a jedan manje dodala je Matea Tomić. U redovima Đakova najefikasnija bila je Karla Birtić s pet zgoditaka, dok je Ana Delić zabila njih četiri.

Darda – Radnik 22:12 (10:9)

Utakmicu je pogotkom za Križevčanke otvorila Tena Vurnek u prvoj minuti, a u sljedećem napadu Emma Humel donosi prvo izjednačenje. U nastavku redaju se nova izjednačenja, a do prve prednosti Darda dolazi u šestoj minuti (4:3). Do polovice prvog dijela pada 14 golova, a prednost i dalje drži Darda (9:5). Igračice Radnika uspijevaju naći put do mreže, a pet minuta prije kraja prvog poluvremena imaju dva gola zaostatka (10:8). Nakon čvrste i brze igre u prvom dijelu, Radnik odlazi na odmor sa jednim golom zaostatka, 10:9. Na početku drugog dijela Darda ide na +2, a Leonarda Vranješ tri puta je precizna za +5 (14:9). Križevčanke do prvog pogotka u drugom dijelu dolaze u 26. minuti (15:10), nakon čega ih Vranješ ponovno kažnjava sa sedam metara za +6. U nastavku Križevčanke usporavaju tempo, a igračice Darde iskorištavaju to za povećavanje prednosti i upisuju pobjedu rezultatom 22:12.

Dardu su predvodile Nika Vlašić i Leonarda Vranješ, svaka po šest golova, a Radnik Tena Vurnek, također šest.

Multinorm – Podravka 19:25 (11:11)

Podravka i Multinorm krenule su dosta izjednačeno, a do prvog odvajanja dolazi se u osmoj minuti kada Multinorm stvara seriju 2-0 i Mihaela Jurčić postavalja 5:3. Igračice Multinorma držale su minimalnu prednost kroz gotovo cijelo prvo poluvrijeme iako je Podravka cijelo vrijeme puhala za vratom. U drugih 20 minuta bolje je krenula Podravka koja je pojačala obranu i uspjela u deset minuta preokrenuti na +2. Pad koncentracije dogodio se Multinormu koji je počeo raditi i greške, a Podravka je to kaznila i stvorila seriju 4-0 kojom je pobjegla na 19:15. Stečenih +4 držale su gotovo do kraja utakmice, a po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu je stajalo 25:19.

Podravku je do slavlja vodila Patricia Firšt s pet pogodaka, a po četiri su dodale Lara Perić i Hannah Vuljak. Kod Multinorma je s pet golova najefikasnija bila Josipa Josipović.

Darda – Liburnija 20:18 (10:5)

U samu utakmicu bolje je krenula Liburnija koja je preko Tine Margete povela 3:1. No, Darda je upregnula i pojačala obranu te dobro na trenutak zaustavila Liburniju. U napadu su to nagradile serijom 4-0 i preuzele vodstvo. Liburnija kao da se opustila i nije mogla ništa, a počela je raditi i greške i za to vrijeme su protivnice otišle na +5 i s time otišle na odmor. U nastavku utakmice rukometašice iz Opatije su se probudile i golovima Luane Zdrinšćak stigle na minus dva (12:10). Kada su trebale i više, ponovno su se nanizale greške i Darda uspijeva pobjeći na +5 u 33. minuti. Liburnija se pred sam kraj utakmice razbudila, spojila napade i u posljednjoj minuti stigla na samo minus dva, a tako je ostalo i po posljednjem sučevu zvižduku. Darda time igra za deveto mjesto, a Liburnija za 11. mjesto.

Dardu je do slavlja vodila Anamarija Đurinić s pet pogodaka, dok je kod Liburnije najefikasnija bila Tina Margeta sa šest golova.

Đakovo – Multinorm 12:20 (7:11)

Za prvi gol u utakmici precizna je Karla Birtić sa sedam metara i dovodi Đakovo u vodstvo, ali već u sljedećem napadu za Multinorm Laura Tuzlak skida paučinu u mreži za izjednačenje, nakon čega Ana Jančić dovodi igračice iz Cerne u vodstvo 1:2. U nastavku se igra brzo i čvrsto na obje strane, a Multinorm koristi situaciju u kojoj Đakovo ima igračicu manje i ostvaruju seriju 0-2 za 3:6. Do kraja prvog dijela padaju golovi s obje strane, a time da su igračice Multinorma preciznije i uspijevaju realizirati više akcija te odlaze na odmor s četiri gola prednosti (7:11). Drugo poluvrijeme otvara Petra Hastentenfel pogotkom za Multinorm i povećava prednost (7:12). Do polovice drugog dijela igračice Cerne imaju šest golova prednosti (10:16), a Karla Birtić u sljedeća dva napada smanjuje za dva. Đakovčanke ne uspijevaju uloviti prednost koju su izgradile Cernjanke, koju upisuju pobjedu 12:20.

Najefikasnija kod pobjednica bila je Josipa Josipović s 11 golova, a iz redova Đakova Karla Birtić sa osam.