/Dva remija Osijeka u jučerašnjem programu S BANIKOM 1:1, S MATTERSBURGOM 3:3
osijek banik yt

Dva remija Osijeka u jučerašnjem programu S BANIKOM 1:1, S MATTERSBURGOM 3:3

Odigrali su igrači Dine Skendera dva susreta u jučerašnjem programu pripremnog perioda i nisu uspjeli doći do pobjede u oba navrata, ali nisu niti izgubili.

U prvom ogledu s češkim Banikom odigrali su 1:1, a strijelac jedinog i izjednačujućeg pogotka dvije minute prije kraja bio je Dugandžić.

Todoroski je ubacio loptu iz prekida pred suparnička vrata, Česi su bili loše postavljeni, što je iskoristio Dugandžić. Primio je loptu u kaznenom prostoru i onda lijevom nogom, iskosa s desne strane prizemnim udarcem svladao Ciža.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, a na samom otvaranju drugog poluvremena Banik je poveo preko iskusnog lisca Baroša.

Granečny je ubacio iz prekida, a Baroš skočio pored pasivnih osječkih nogometaša te glavom loptu sa 6-7 metara poslao u mrežu.

Osijek:  Ivušić, Todoroski, Šimunec, Lončar, Šutalo, Marin, Mioč, Kamenar, Pilj, Lopa i Špoljarić. Klupa: Barešić, Durdov, Dugandžić, Almeida, Bliznac, Magdić, Todorov, Stanić, Ćosić i Soldić.

U drugom susretu dana ponovo remi, ali ovoga puta s puno više pogodaka. Završilo je 3:3. Ponovo je Dugandžić u završnici donio bod svojoj momčadi. Preostala dva pogotka su postigli Mance i Marić, a utakmica je obilovala preokretima.

Mance je doveo Bijelo plave u vodstvo već u 4.minuti. Bočkaj je izveo korner iz desnog kuta, a Mance je najbolje reagirao u petercu Austrijanaca i nogom “sproveo” loptu u mrežu. Austrijanci su izjednačili, Osijek ponovo poveo u 17.minuti. Bočkaj je pokazao kako i ubacivanje rukama u prekidu igre može biti vrlo upotrebljivo. Marić je to odlično pratio, ušao s lijeve strane u kazneni prostor, a kada mu je Kuster krenuo u susret, vješto je loptu iz prilično teške situacije uz gol-out liniju loptu poslao po travi u mrežu. Odlična reakcija najboljeg strijelca Bijelo-plavih!

Uslijedio je preokret suparnika koji je poveo s 3:2 da bi u 80.minuti točku na I stavio Diugandžić. Todorov je asistirao suigraču u napadu, a Dugandžić malo izvan šesnaesterca “raspalio” po lopti koja je uletjela u mrežu nemoćnog Casalija – 3:3.