/DV Maslačak (Pakrac) osvojio 1. mjesto na 18. Olimpijadi Dječjih vrtića PSŽ u Pakracu DOMAĆIN JE SKUPIO NAJVIŠE BODOVA I SLAVIO PRED SVOJIM NAVIJAČIMA
vrtić mitrović blažević jb

PAKRAC – Na Gradskom stadionu u Pakracu jučer je održan 18. Olimpijski festival Dječjih vrtića Požeško – slavonske županije u organizaciji Požeškog športskog saveza i Sportske zajednice Grada Pakraca te pod pokroviteljstvom Grada Pakraca i Hrvatskog olimpijskog odbora.

Sudjelovalo 9 vrtića s 10 natjecateljskih ekipa. To su DV Radost Požega, DV Kockica Lipik, DV Maslačak Pakrac, DV Požega (Cvjetna livada Požega i Rudinska), DV Velika, DV Svetog Leopolda Mandića Požega, DV Šareni svijet Požega, DV Kutjevo i DV Tratinčica Pleternica. Ove godine nije se natjecao samo DV Jakšić.

vrtić anamarija blažević jb

Festival su otvorili gradonačelnica Pakraca Anamarija Blažević, ravnateljica Dječjeg vrtića Maslačak Višnja Klobučar i glavni tajnik Požeškog športskog saveza Željko Mitrović.

Prvo mjesto u ukupnom poretku osvojio je Dječji vrtić Maslačak (Pakrac) s 97 bodova. Drugo mjesto osvojio je Dječji vrtić Rudinska Požega koji je skupio 89 bodova, treće mjesto Dječji vrtić Radost (Požega) sa 68 bodova, a četvrto Dječji vrtić Svetog Leopolda Mandića sa 63 boda.

vrtić

U malom nogometu kod dječaka prvo mjesto je osvojio Maslačak koji je u finalu bio bolji od Kutjeva rezultatom 3:0. Kod djevojčica najuspješnije su kao i prošle godine bile igračice Rudinske koje su u finalu nakon izvođenja šesteraca svladale Radost ukupnim rezultatom 5:4.

U štafeti 4×25 metara kod djevojčica prvo mjesto osvojila je Rudinska, drugo Svetog Leopolda Mandića, a treće Kutjevo. U štafeti 4×25 metara kod dječaka prvo mjesto osvojila je Radost, drugo Rudinska, a treće Velika.

vrt

U trčanju na 50 metara kod dječaka prvi je bio Lukas Gacik (Rudinska), drugi Dino Sažić (Maslačak), a treći Stjepan Đurić (Rudinska). U trčanju na 50 metara kod djevojčica prva je bila Nicole Marinović (Sv. Leopolda Mandića), druga Lara Slako (Kockica), a treća Gabrijela Lašak (Radost).

U skoku udalj kod dječaka prvi je bio Karlo Žunčić (Kockica), drugi  Luka Colosetti (Kockica), a treći Mihael Petričević (Šareni svijet). U skoku udalj kod djevojčica prva je bila Gita Gamauf (Kockica), druga Ana Bodolović (Radost), a treća Rahela Kukuruzović (Šareni svijet).

60260591_2141280435979788_6566209679309930496_n

U bacanju loptice kod dječaka prvi je bio Jan Špiranec (Rudinska), drugi Marin Vilus (Velika), a treći Mate Brekalo (Cvjetna livada).U bacanju loptice kod djevojčica prva je bila Magdalena Vuković (Sv. Leopolda Mandića), druga Korina Majc (Maslačak), a treća Lorena Božić (Tratinčica).

Svi natjecatelji dobili su kape, majice, medalje i priznanja za sudjelovanje na početku Festivala. Pehare i medalje najuspješnijim pojedincima i ekipama na svečanom proglašenju uručila je pakračka gradonačelnica Anamarija Blažević.