/Druga ŽNL NS Vinkovci igrana u dva dana MLADOST SVLADALA METEOR, LOVOR UVJERLJIV U VINKOVCIMA
meteor slakovci

Druga ŽNL NS Vinkovci igrana u dva dana

U subotu je Đezelem osvojio bod pred svojim navijačima protiv momčadi Hrvatskog sokola tako da je udvostručio svoj bodovni saldo u dosadašnjih 17 kola. Gosti svakako puno zadovoljniji jer su sačuvali svoju poziciju nakon derbija začelja i nisu dopustili da im igrači Đezelema predaju fenjer.  Borac je bio uvjerljiv protiv Croatije pa im pobjegao na četiri boda, a težak poraz u svome dvorištu doživjeli su igrači Vinkovaca koje je porazio lošije plasirani Lovor s 1:4.

U nedjeljnim susretima svakako je najzanimljiviji susret bio u Privlaci gdje je vodeća Mladost ugostila zahuktali Meteor. Domaćini su napadali cijelu utakmicu, a Meteor se uspješno branio do samog završetka utakmice. Uz pregršt čvrstih startova od strane gostujuće ekipe ipak nisu došli do boda na kojeg su Meteorci gledali kao sva tri. Prvo poluvrijeme bilo je bez pogodaka s tim da je gostujući igrač Tomislav Đukić u 35. minuti skrivio jedanaesterac, a Meteorov legendarni vratar Rudolf Majnović brani kao iz šale. Drugo poluvrijeme Mladost napada i uzima sve u svoje ruke, ali Meteorci se bore kao lavovi, uz postavljeni “autobus” nisu dozvoljavali domaćinu da dođe do gola. Nakon Što je iz igre izašao Meteorov kapetan Josip Krajina i pouzdani obrambeni igrač Božo Crnjak (radi ozljeda) gostujući igrači izgubili su sigurnost i koncentraciju i u 88. minuti nakon ubačaja iz kornera nakon nekoliko odbijanaca Stanković spretno zabija za pobjedu domaćina. U ovoj tvrdoj i teškoj utakmici domaćin je očito kupio kartu za prvu ŽNL.

Frankopan je pobijedio Mladost iz Cerića 2:0.  Strijelci za domaću momčad bili su Martin Solga i Danijel Hodak.

Sloga i Borinci odigrali su bez pogodaka. Borinci su na teškom gostovanju u Novim Mikanovcima remizirali  u tvrdoj utakmici gdje je igra bila čvrsta s obje strane i rezultat je pomalo očekivan.

Šokadija je svladala Slavonca s 3:2.