/Dračice zaustavile Omladinac PUNITOVČANI UVJERLJIVI
nogomet-dracicee-omladinac-j

Dračice zaustavile Omladinac PUNITOVČANI UVJERLJIVI

Zanimljivo je bilo na terenima 2. ŽNL NS Đakovo proteklog vikenda. Dračice su se pokazale kao tvrd orah i u završnici su otkinule dva velika boda Omladincu koja bi mu mogla i te kako nedostajati na kraju, dok je Slavonija to iskoristila i uvjerljivom pobjedom protiv Hajduka napravila korak prema konačnom trijumfu.

SLAVONIJA (P) – HAJDUK (ŠP)  3:0 (2:0)

Punitovci – Igralište Na vodopadu. Gledatelja: 200. Sudac: Dino Škalić (Đakovo). Pomoćnici: Mirko Drenjančević (Semeljci) i Marko Šimić (Đakovo). Strijelci: 1:0  Vranić (11.), 2:0 Uzelac (23.), 3:0 Maričić (32.).

SLAVONIJA (P): Marinović, Veverec, Klepo (83. Perić), Tadijan, Maričić (85. Poljarević), Josip Perak, Uzelac (58. Dražen Perak), Vranić (72. Štigler), Škorvaga, Štefančić (69. Bjelobrk), Vinko. Trener: Goran Uzelac.

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Ljubić, Mandić (60.Josip Đambić), Rudnički, Pitlović, Stjepan Đambić (85. Pavlović), Perak, Veselinović (66. Nikola Žambić), Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

Punitovčani su svoj posao odradili u prvih pola sata utakmice kada su Širokopoljcima dali do znanja da mogu kući bez bod(ova). U odličnom otvaranju domaćini su vć u 11. minuti golom Josipa Vranića iz kaznenoga udarca došli u vodstvo1:0 da bi Goran Uzelac u 23. minuti povisio rezultat na 2:0. U 32. Maričić je postigao treći pogodak za miran odlazak na odmor.

U nastavku susreta, domaćini zadovoljni rezultatom iz prvoga dijela, odigrali su puno mirnije čuvajući rezultat, ali i snagu za predstojeće izazove. S nova tri boda Punitovčani su povećali svoju bodovnu prednost u odnosu na susjede iz Josipovca na pet bodova.

HOŠK – BUDUĆNOST  2:0 (1:0)

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Dario Jurić (Đakovo) i Franko Šimunović (Đakovo). Strijelci: 1:0marko Peša,2:0Stjepan Milković.

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Živković, Katarin, Dražetić, Breški, Peša, Hrgić, Živković, Milković, Lulić.

BUDUĆNOST: Bunoza, Ivanović, Paradžik, Crnojević, Gregić, Kelava, Marko Paradžik, Željko Grgić, Ante Grgić, Pavić, Radić.

Gašinčani su osvojili važne bodove u borbi za opstanak. Nakon nervoznoga prvoga poluvremena, tek u završnici iz slobodnog udarca Marko Peša pogađa Bunozinu mrežu. Na samom početku, točnije u 51. minuti Stjepan Milković izašao je sam pred gostujućega golmana i mirno plasira loptu pored njega za konačnih 2:0.

MLADOST (I) – ŠOKADIJA  0:1 (0:0)

Ivanovci – Igralište Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Branko Mejdanac (publika)i Ivan Matić (publika). Strijelac: 0:1 Josip Damjanović (55.).

MLADOST (I): Dolić, Ivan Lulić, Ivan Išasegi, Mikloš, Mario Išasegi, Josip Lulić, Andrić, Đuretković, Josip Ančić, Lovrić, Zlatko Ančić. Trener: Dražen Higeli.

ŠOKADIJA: Šen, Bilić, Kunce (46. Knežević), Mandarić, Josip Damjanović, Mato Damjanović, Matić (67. Zdravko Degmečić), Đurasović (75. Radoš), Andrijević, Ilija Degmečić, Jarić. Trener: Nikola Salopek.

Ivanovčani se nalaze u teškoj borbi za opstanak i u tom smislu ne respektiraju nikoga pa niti vodeće momčadi lige. Podsjetimo da su prije dva kola na svom terenu pobijedili vodeću Slavoniju iz Punitovaca, a malo je nedostajalo da i protiv Šokadije osvoje barem bod. U prvom poluvremenu bila je to rastrgana utakmica u kojoj su gosti imali više od igre, a domaćini su svoju priliku čekali iz kontranapada. Tako je u desetoj minuti Josip Kunce mogao dovesti Šokadiju u vodstvo, ali njegov udarac zaustavila je vratnica. Do pred kraj prvoga poluvremena, obje momčadi igrale su između dva kaznena prostora, a u 36. minuti iz drugoga plana pred golmana Dolića izašao je Ante Andrijević i postigao pogodak. Taj trenutak odveo je utakmicu u nervozne vode. Na intervenciju pomoćnoga suca iz publike ???) sudac Tomić poništivo je gostujući pogodak. U 42. minuti Šokadija je izvela akciju po desnoj strani, ali na prvoj se stativi nije najbolje snašao Đurasović. U posljednjim sekundama prvoga dijela domaćini su umalo postigli pogodak. Lptu je s tridesetak metara prema vratima Šena uputio Josip Lulić, a ona je prošla tik pored vratnice.

U nastavku susreta, Šokadija je krenula puno otvorenije prema domaćem golmanu. U 55. minuti konačno su uspjeli probiti ivanovačku obranu i golom Andrijevića doći do toliko željenoga vodstva. Na kraju se pokazalo, da je to bio ključan trenutak ove nervozne utakmice koja je i jednima i drugima značila jako puno: domaćinima u borbi za opstanak, a gostima peta pobjeda u nizu koja ih dovodi u priključak u borbi za prvo mjesto.

DINAMO (TR) – SLAVONIJA (B)  3:3 (1:3)

Trnava – Igarlište Kratine. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo) i Ivan Lulić (Kuševac). Strijelci. 0:1 Habada  (4. – ag), 0:2 Željko Kladarić (10.), 1:2 Bošnjak (32.) 1:3 Ivan Kladarić (36.)  2:3 Franjić (73.), 3:3 Svilanvić (90+6.).

DINAMO (TR): Zlatunić, Dario Franjić, Nikolić, Svilanović, Turković, Habada, Holbik (53.Josip Franjić), Gibanjek, Bošnjak(90. Lukačević), Fogadić, Jozipović (73. Barišić). Trener: Ivan Ivaković.

SLAVONIJA (B): Obradović, Gabud, Djaković, Franjo Kolić, Mižurić, Tilli, Ivan Kladarić, Željko Kladarić (90. Nemet), Martinović (81. Ručević), Sito (90. Zetović), Marin Kolić. Trener: Željko Jančikić.

Za Budrovčane je ovo bila utakmica biti ili ne biti: samo pobjeda ostavlja mogućnost nastavka borbe za opstanak. I s takvom su namjerom gosti krenuli u utakmicu. Već u desetoj minuti imali su vodstvo 2:0. Autogolom Habade Budrovčani su poveli u četvrtoj, da bi u desetoj Željko Kladarić postigao drugi pogodak za 2:0. Do odlaska na odmor Trnavčani su golom Bošnjaka smanjili na 1:2 da bi Ivan Kladarić u 36. povećao gostujuće vodstvo na 3:1.U nastavku susreta domaćini su imali terensku inicijativu koja im je u 73. minuti donijela smanjenje vodstvo. Strijelac je bio Franjić. I nakon toga dolazi do niza prigovora upućenih od strane gostiju. Utakmica je prema satu glavnoga suca bila produžena čak šest minuta, a odigrano je punih devet minuta i 38 sekundi.

U prilog ovome donosimo i zapisnik delegata susreta Stjepana Ljubeja: „Utakmica je odigrana u skladu s propozicijama natjecanja, po oblačnom vremenu. Gosti su imali nešto više od igre te su cijelu utakmicu vodili da na kraju domaćin izjednačio čime je došlo do podjele bodova. Domaćin imao osigurano vozio hitne pomoći, bez intervencije. Sama utakmica protekla je u boljoj igru gostiju, vrlo borbena i dinamična utakmica. Sudac je prvo poluvrijeme opravdano produžio dvije minute, a drugo je pokazo šest minuta, ali se igralo 9:38 minuta. Po mom mišljenju sudac je pogriješio u osmoj minuti kada je domaći igrač broj 6 nepropisno zaustavio gostujućega igrača broj 9 u izglednoj poziciji. Također smatram da je sudac u 21. minuti signalizirao zaleđe kojeg a po mom mišljenju nije bilo. Također smatram da se utakmica nije trebala nadoknaditi šest minuta, a igralo se 9:38 minuta. Domaćin službeno osoblje izmirio u cijelosti.

RADNIČKI – OMLADINAC (ĐS)  8:3 (6:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Nikola Ćurić (publika) i Ivan Vlajčić (publika). Strijelci: 1:0 Kovač (11.), 2:0 Marić (17.), 3:0 Marić (21.), 4:0 Gurdon (35.), 5:0 Vragolović (40.), 6:0 Gudelj (42.), 6:1 Ivić (54.), 6:2 Bilić (61.), 7:2 Gudelj (68.), 7:3 Matekalo (83.), 8:3 Gurdon (87.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Majstorović (46. Mario Ćurić), Jelečević, Radoš, Mijakić, Luka Drenjančević (60. Plavšić), Gudelj, Vragolović (46. Domagoj Ćurić), Marić (46. Horvat), Kovač (71. Lagator), Gurdon. Trener. Domagoj Vragolović.

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Stjepan Vardić, Tubanović, Bjelobrk, Matekalo, Mikloš, Bilić, Ivić, Nađ, Davidović, Poplašen (46. Aščić).

Najzadovoljniji na utakmici u Viškovcima bila su gledatelji koji su vidjeli ukupno 11 pogodaka. Viškovčani su odigrali zasigurno svoje najbolje poluvrijeme ove sezone te su za 45minuta postigli čak šest golova. Seriju golova otvorio je u 11. minuti Danijel Kovač, a nakon toga golovi padaju kao po tekućoj vrpci. U listu strijelaca dva se puta zaredom, u 17. i 21.minuti upisuje Josip Marić, a već u 35. minuti rezultat je bio 4:0. Strijelac je bio  Stjepan Gurdon. Međutim, ni to nije bilo sve u prvom poluvremenu. U 40.minuti Vragolović postiže peti, a Gudelj u 42. postiže konačnih 6:0.

U nastavku susreta Selčani su počeli igrati te s dva gola (Ivić i Bilić) smanjuju rezultat na 6:2. Do kraja susreta pala su joštri pogotka za konačnih 8:3. Visoka i zaslužena pobjeda Radničkoga.

SLOGA – REKORD    3:2

DRAČICE – OMLADINAC (J)  1:1 (0:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Šekerija (Piškorevci). Pomoćnici: Valentino Barišić (Đakovo) i Kristijan Žonka (Gašinci). Strijelci. 0:1 Smoljo (70.-11m), 1.1 Tadić (85.).

DRAČICE: Čolić, Jezidžić, Šarčević, Đurđević, Grgić, Blaškić, Ivan Krizmanić (88. Matić), Tadić, Domagoj Krizmanić (77. Udovčić), Andričić (61. Čečura), Marko Čolić (88. Pavličić).

OMLADINAC (J): Gavljak, Zvonimir Kolarik (62. Marijan Batorek), Tribuljak (88. Kuric), Goran Kristek, Tomo Kanisek, Kocur, Josip Hulak, Brkić, Kvasnovski, Smoljo, Stuhli. Trener: Šimo Živković.

Nogometaši Dračica nastavljaju sa svojom pravom sportskom pričom igrajući srčano i protiv svakoga punom snagom. Tako su i Josipovčanima poremetili planove jer gubljenjem jednoga boda igrači trenera Šime Živkovića polako zaostaju za vodećom Slavonijom. U prvom poluvremenu obje momčadi igrale su oprezno ne želeći preuzeti rizik.U takvoj igri, najčešće na sredini terena, i jedni i drugi imali su po jednu izglednu priliku, ali mreže su mirovale.

U nastavku susreta, ništa se u odnosu snaga nije mijenjalo. Sudac Šekerija u 70.minuti dosudio je kazneni  udarac za Josipovčane, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Igor Smoljo. Nakon primljenoga gola Dračičani su krenuli otvorenije prema gostujućem golu. Jednu loptu na tridesetak metara snažno je uputio prema Gavljaku. Josipovački golman ostao je ukopan, pomalo iznenađen, a lopta je završila iza njegovih leđa. Bio je to pogodak koji je Dračičanima donio jedan bod, ili je Josipovčanima odnio dva u borbi za prvo mjesto.

Na kraju susreta, dračička publika spontanim pljeskom nagradila je svoje igrače za borbenu i poštenu igru tijekom svih devedeset minuta.

Izvor: Đakovo-sport.com