/Donna Vekić u polufinalu Nottinghama PLASMAN MEĐU 4 NAJBOLJE IZBORILA JE OSJEČANKA POBJEDOM NAD GRKINJOM SAKKARI
donna vekić 4 yt

Donna Vekić u polufinalu Nottinghama.

Osječanka je u odličnoj formi, u četvrtfinalu Nottinghama slavila je protiv Grkinje Sakkari s 2:0 u setovima 6:2 6:3. Otvorila je Donna odlično ovaj susret oduzevši prva dva servisa svojoj suparnici i povevši s 5:0. U završnici seta malo joj je popustila koncentracija te je izgubila svoj servis no brzo je vratila taj break i okončala set sa 6:2.

U drugom setu krenula je loše izgubivši odmah prvi gem na svoj servis no anulirala je taj break za 2:2. Držale su u idućih nekoliko gemova svaka svoj početni udarac do rezultata 4:3 kada naša tenisačica oduzima još jedan servis Grkinji te u idućem uz dosta neizvjesnosti koristi tek treću meč loptu za osvajanje seta, ujedno i meča.

Bio je ovo treći susret naše Osječanke protiv trenutno 98. igračice svjetske WTA liste i druga pobjeda hrvatske tenisačice. U polufinalu će Donna igrati protiv pobjednice susreta Safarova – Pironkova. U drugom polufinalu sastaju se prva nositeljica Konta i Rybarikova.