/Dodig bez finala parova, ali ima drugu priliku u mixu PORAZ U PAROVIMA, POBJEDA U MIXU
dodig ss hts

Ivan Dodig nije uspio izboriti svoj drugi finale Wimbledona (2013.) u muškim parovima, njega i Slovaka Filipa Polašeka uvjerljivo je u polufinalu nadvisila francuska kombinacija Nicolas Mahut/Edouard Roger-Vasselin – 6:2, 7:6(7), 7:6(2).

Hrvatsko-slovački dvojac lošije je otvorio meč i nakon početnih 4:0 njihovi suparnici bez problema osvajaju prvu dionicu. U nastavku susreta igra je bila daleko ravnopravnija, a Dodig i Polašek svoju su priliku propustili u tie-breaku drugog seta kad su kod 6:5 imali set-loptu na svoj servis. U tie-breaku trećeg seta su poveli s 2:0, a zatim izgubili sedam uzastopnih poena. Nisu iskoristili niti jednu od pet-break-lopti u dvoboju.

Ivan Dodig ipak ostaje posljednji hrvatski predstavnik na wimbledonskom turniru. Nakon poraza u polufinalu konkurencije muških parova naš tenisač i Tajpežanka Latisha Chan uspjeli su u četvrtak proći u polufinale turnira mješovitih parova nakon uspjeha protiv britanske kombinacije Evan Hoyt/Eden Silva – 7.5, 7:6(5). Dodig i Chan u oba su seta imali break zaostatka (u prvoj su dionici gubili 4:1, u drugoj 5:2), no ipak su našli put do pobjede u dva seta. Dvostruki pobjednici Roland Garrosa će za prolaz u finale igrati protiv 5. nositelja, Nizozemca Wesleya Koolhofa i Čehinje Kvete Peschke.

Nažalost, Franko Škugor i Raluca Olaru zastali su u četvrtfinalu, njih su nakon velike borbe u tri seta (6:7(6), 6:3, 7:5) svladali Šveđanin Robert Lindstedt i Latvijka Jelena Ostapenko. Olaru je u trećem setu u dva navrata gubila svoj servis (posljednji put kod 5:5) što se na kraju pokazalo i presudnim za poraz hrvatsko-rumunjske kombinacije.