/Dinamo pobjedio Rosenborg na Maksimiru PRVA UTAKMICA PLAY OFF RUNDE LIGE PRVAKA
dinamo rosenborg

Dinamo pobjedio Rosenborg na Maksimiru PRVA UTAKMICA PLAY OFF RUNDE LIGE PRVAKA

Nogometaši Dinama su večeras pred prepunim Maksimirom odigrali prvi dvoboj završne runde kvalifikacija za najjače svjetsko klupsko natjecanje – Ligu prvaka. Na suprotnoj strani stajao je norveški prvak Rosenborg koji se u drugom poluvremenu pokazao kao vrlo kvalitetan protivnik, no dinamo u Norvešku putuje s lijepom prednosti.

DINAMO – ROSENBORG 2:0 (2:0)

Zagreb, Stadion Maksimir, 23 800 gledatelja

Strijelci: 1:0 Petković (8, 11m), 2:0 Oršić (28)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac – Moro – Hajrović, Ademi, Olmo, Oršić – Petković

ROSENBORG: Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen, Lundemo, Konradsen – Akintola, Soderlund, Adegbenro

Odlično prvo poluvrijeme odigrala je Bjeličina momčad protiv prvaka Norveške i otišla sa zasluženom prednošću na odmor. Modri su od starta krenuli otvoreno, napadački što im se isplatilo već u 8 minuti kada je Petković najprije izborio, a onda i iskoristio kazneni udarac za početnu prednost. Nanizali su hrvatski prvaci još nekoliko dobrih prigoda, a u 28. minuti preko Oršića povećavaju prednost. Mogla je ona biti i još veća, Ademi je zakasnio za djelić sekunde na Morin ubačaj, a onda i sam Moro pogađa gredu. Na drugoj strani gosti iz Norveške bili su opasni isključivo iz prekida, iz igre nisu pošteno prišli Livakovićevom golu.

U nastavku nije bilo golova ali je prigoda na obje strane. Rosenborg je igrom u drugom poluvremenu poslao upozorenje Dinamu da u uzvratu može očekivati sve osim lakog posla. 2:0 je lijepa, značajna prednost protiv norveškog prvaka, ali ništa nije gotovo, Bjeličinu momčad treba težak uzvrat jer Rosenborg je kvalitetna momčad. Recept za ulazak u Ligu prvaka je jasan, zabiti u uzvratu trebalo bi biti dovoljno za proboj među 32. najbolje momčadi Europe!