/Dinamo remizirao protiv Ferencvarosa na Maksimiru PRVI SUSRET TREĆEG PRETKOLA LIGE PRVAKA
dinamo viktorija plzen 2019 00006

Večeras je na Maksimiru odigran prvi susret trećeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka između zagrebačkog Dinama i prvaka Mađarske Ferencvarosa. Momčad Nenada Bjelice odigrala je dobru utakmicu, no dosta propuštenih prigoda i loš ulazak u drugo poluvrijeme koštali su Modre pobjede.

DINAMO – FERENCVAROS 1:1 (1:0)

Zagreb, stadion Maksimir, 14 283 gledatelja

Strijelci: 1:0 Olmo (7), 1:1 Siger (60)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Lešković, Perić, Leovac – Ademi – Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić – Petković

FERENCVAROŠ: Dibusz – Lovrencics, Blažić, Dvali, Ćivić – Ihnatenko, Heratin – Zubkov, Škvarka, Nguen – Lanzafame

Uraganski je bio početak Dinama, navalili su Modri svim silama i nakon dva odlična pokušaja već u 7. minuti došao do prednosti. Sjajnu asistenciju Oršića u pogodak je pretvorio modri genijalac Dani Olmo koji je najprije kroz noge gurnio braniču Ferencvarosa, a onda i krasno pogodio suprotnu malu mrežicu. Prava je privilegija gledati kako se sjajni Španjolac igra nogometa, ako će za vikend igrati u Osijeku sigurno se isplati doći pogledati ga, možda i posljednji put u Gradskom vrtu. Nakon gola Dinamo je povukao ručnu, mirno kontrolirao utakmicu ne dozvolivši gostima nikakvu konkretnu prijetnju Livakoviću. Čekao je Dinamo priliku iz kontre, ali je nije dočekao. Onda je u posljednjih nekoliko minuta prvog dijela navalio svim silama, bio blizu golu no Dibuzis je dobro reagirao i spašavao svoju mrežu u dva navrata.

U drugom poluvremenu Dinamo je krenuo loše, povukli  su se blizu svog gola, i prilikom jednog izlaska kada nisu bili koordinirani primili su pogodak. Livaković je fantastično zaustavio jedan pokušaj, sljedeći je s gol linije izbio Perić, a onda Livaković još jednom sjajno intervenirao, ali su suci procijenili da je lopta kod Perićeve reakcije prešla gol liniju. To je razbudilo Dinamo, krenuo je hrvatski prvak po pobjedu, stvorio nekoliko prigoda, Hajrović je iz matne situacije pogodio gredu i na kraju Mađari odlaze na uzvrat sa za njih sjajnih 1:1.

Uzvrat je potpuno otvoren, šanse su 50-50. Dinamo je kvalitetnija momčad, ali Dinamo će morati u napad, Mađari su domaćin i prepuni su samopouzdanja. U Budimpešti nas čeka vrlo zanimljivih 90 ili 120 minuta! A prije toga i veliki derbi HNL-a Osijek – Dinamo!