/Đezelem izbjegao posljednju poziciju u 3.ŽNL NS Vinkovci ZRINSKI POBJEDOM POTVRDIO POVRATAK U 2.ŽNL
zrinski tordinci fb

Zrinski je pobjedom okončao šampionsku sezonu kojom je osvojio prvo mjesto i osigurao povratak u 2.ŽNL. Đezelem je u derbiju začelja slavio protiv Poleta te mu tako prepustio fenjer. Pobjede su upisali i Hrvatski Sokol te Čelik.

18 03.06.2018 18:00 Ostrovo Obilić – Zrinski T 2:5
18 03.06.2018 18:00 Gaboš Čelik – Hajduk Mirko 4:2
18 03.06.2018 18:00 Mirkovci Hrvatski Sokol – Borac 4:1
18 03.06.2018 18:00 Korođ Đezelem – Polet 2:1

Hrvatki sokol Mirkovci-Borac Banovci 4:1 (2:0)

Mirkovci: Igralište:Hrvatski sokol. Gledatelja 30 Suci: Radoslav Lončar-Privlaka 1.pomoćni: Noa Mečić-Vinkovci 2.pomoćni: nema Delegat: Ante Borić-Ivankovo.

Strijelci: 1:0 Savčić u 23.min. 2:0 Radić u 33.min. 3:0 Kobac u 52.min. 4:0 Mazalović u 57.min. i 4:1 P.Macura u 69.min.

NK Hrvatski sokol Mirkovci: Pavić,Brada,Savčić,Radić,Terzć (od 46.min. Kanc) Kobac,Buzov,Mazalović (od 61.min. Štrbo),Ploh (od 76.min.Landeka),Štefanac i Bijelić: Trner: Željko Turda.

NK Borac Banovci:J.Medić,Bukarica,Ralić,Savić,Manojlović,S.Macura,D.Medić,Matijević,Bosanac,P.Macura i Štrangar.Trener:nema.

Žuti kartoni: NK Hrvatski sokol: nema NK Borac Banovci:Milan Manojlović. Crvenih kartona nije bilo.

Igrač utakmice: Roberto Savčić-Hrvatski sokol.

Na oproštaju od natjecateljske sezone,  Hrvatski sokol je uvjerljivom igrom savladao slabašne goste iz Banovaca sa visokih 4:1. Po dosta sunčanom i sparnom vremenu  obje momčadi kao da su jedva čekale da sudac odsvira kraj utakmice i da odu na zasluženi odmor jer im stekao se dojam  rezultat nije ni bio bitan.Zato su odigrali obostrano fer i korektno. Borac je prvi priprijetio u 6.minuti preko D.Medića  koji je  iznenada izbio sam pred domaćeg vratara Pavića i sa 14 metara traljavo pucao tako da mu je Pavić uhvatio “živu”loptu i time spriječio možebitno vodstvo Borca. Ali je zato Hrvatski sokol u 23.minuti došao u vodstvo od 1:0 poslije slobodnog udarca iskosa sa desne strane koji izveo Mazalović i na visini od 10-tak metara pronašao Savčića koji glavom  prebacuje loptu preko vratara gostiju za 1:0.Deset minuta kasnije  već je bilo 2:0 za Hrvatski sokol kada se Radić u kaznenom prostoru Borca varkom tijela oslobodio svog čuvara i lijevom nogom sa 12 metara preciznim udarcem savladao J.Medića,za 2:0 rezultat kojim se otišlo na odmor i osvježenje. U nastavku u 52.minuti Kobac puca sa distance i lob udarcem matira istrčalog J.Medića za 3:0. Za visokih 4:0 pobrinuo se Mazalović poslije upotrebljivog centaršuta sa desne strane skrećući loptu na pravo mjesto.Borac potom pokušava nešto više učiniti tj smanjiti rezultat što se umalo i dogodilo u 68.minuti poslije neuspjelog zaleđa domaćih kada se Bosanac svojim bjegom našao sam pred Pavićem i umjesto da zabije pogodak on brzopleto puca sa 6  metara i pogađa lijevu vratnicu. Veliku grešku pravi domaća obrana u 69.minuti kada jednu vraćenu loptu domaći vratar  hvata rukama umjesto da igra nogom i sudac dosuđuje neizravni iliti indirektni udarac za Borac na 8-9 metra od gola domaćih.Kratko dodavanje  i lopta dolazi do P.Macure koji oštro puca i lopta prolazi kroz živi zid domaćih i završava u njihovoj mreži za počasni pogodak gostiju i konačni rezultat od 4:1.Do kraja smo vidjeli i jednu lijepu i sportski gestu igrača Borca Petra Macure u 84.minuti koji je nakon što je sudac dosudio kutni udarac ( jer nije mogao vidjeti iz pozicije na kojoj se nalazio) za njegovu momčad sam glasno povikao “ja sam zadnji dirnuo loptu i nije korner za nas” tako da je sudac dosudio udarac s vrata. Možda su igrači Borca mogli  postići  i  pogodak iz tog nepostojećeg kutnog udarca, ali pošteni P.Macura to nije dozvolio. Na kraju svi su bili zadovoljni ,što rezultatom,što krajem sezone, a neki su odahnuli  riječima “Hvala bogu da je ovo završilo”. (Anto Borić)