/U derbiju kola Svačić u Starom Slatiniku bolji od Tomislava NOGOMETAŠI MLADOST IZ SIBINJA SLAVILI U GORNJOJ VRBI
svačić

Sve je zanimljivije natjecanje u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod – Požega pogotovo kada je riječ o utakmicama između klubova sa slavonskobrodskog i požeškog područja. Prošlogodišnji prvak Prve Županijske lige Brodsko – posavske Omladinac iz Gornje Vrbe u 1. kolu osvojio je bod u Donjim Andrijevcima kojeg je htio potvrditi u domaćem susretu protiv Mladosti iz Sibinja koja je pak na svom terenu u 1. kolu bila bolja od Kaptola, prošlogodišnjeg prvaka Prve Županijske lige Požeško – slavonske. Na kraju su nogometaši Omladinca u Gornjoj Vrbi u svojoj prvoj utakmici pred svojim gledateljima u novoj sezoni doživjeli poraz s 2:1 od vrlo dobre sibinjske Mladosti. Nisu igrači domaćeg trenera Ivana Pavkovića odigrali niti blizu dobro i kvalitetno kao i 1. kolu u Donjim Andrijevcima što ih je koštalo gubitka bodova. Gosti iz Sibinja u prvom poluvremenu postigli su 2 gola te su iskoristili slabo izdanje Omladinca u prvih 45. minuta. Sastav iz Gornje Vrbe u drugom poluvremenu igrao je bolje te je uspio samo smanjiti rezultat na konačnih 2:1, ali do boda ili preokreta nisu došli. Tako sva 3 boda zasluženo odlaze put Sibinja.

Od početka je Omladinac imao loptu u svom posjedu, dok su se gosti iz Sibinja znalački branili. Svi napadi ekipe iz Gornje Vrbe bili su jalovi, dok je momčad trenera Dinka Rosandića prijetila iz kontri. Ipak prvi se u prigodi za Omladinac u 15. minuti našao Josip Ravlić koji je zaobišao Juraja Barukčića, ali je ispred gola vodstvo domaćih spriječio Ilija Vrbanić. U samo 3. minute Mladost je postigla 2 gola. Igrala se 28. minuta kada je Josip Mijić dobro ubacio pred gol za Miroslava Stefanovića koji je matirao Soltokovića za 0:1. Samo 3. minute kasnije Sibinjci povećavaju svoje vodstvo. Ponovno je Mijić bio dodavač za Stefanovića koji je još jednom točan i Mladost ima velikih 2:0. U drugom poluvremenu prvi su veliku prigodu za 3:0 imali gosti i to ponovno preko Stefanovića koji se oslobodio Soltkovića, ali se spetljao te nije uspio postići svoj treći gol na utakmici. Kazna za taj promašaj stigla je u 69. minuti kada je Tomislav Marijić uposlio Ivana Martića koji smanjuje rezultat na 2:1. Taj pogodak itekako je podigao domaće koji su krenuli po poravnanje, a najbolju prigodu u 83. minuti nije iskoristio Stipo Glavaš kojem je dobar udarac još bolje obranio Barukčić koji je na taj način spasio sigurno poravnanje. U toj akciji domaći su od suca Kruljca tražili igranje rukom i kazneni udarac, međutim, do kraja je ostalo Omladinac (Gornja Vrba) – Mladost (Sibinj) 1:2.

Tako je Mladost iz Sibinja uz Slavonac iz Bukovlja, Kuzmicu i Požegu momčad koja je u prva 2. kola zabilježila obje pobjede te ima maksimalnih 6 bodova.

U preostalim utakmicama 2. kola u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod – Požega. Nogometaši Požege došli su i do druge uzastopne domaće pobjede. Ovoga puta Požežani su s minimalnih 1:0 golom Krunoslava Kahaneka s 1:0 bili bolji od Zadrugara iz Oprisavaca. Također drugu pobjedu, ali gostujuću upisao je Slavonac iz Bukovlja koji je sada nakon Lipika sa 4:1 slavio i u Pakracu kod Hajduka. Golove za sastav trenera Marija Petrovića postigli su: Tomislav Roso, Krešimir Ferić, Dragan Sremac i kapetan Josip Padrić. Nogometaši Željezničara u jakšiću su poraženi s 2:1, dok je oba gola za domaće postigao Željko Parobek, dok je za Ljubičaste u 57. minuti privremeno rezultat na 1:1 poravnao Matej Dubac. U jednom od derbija kola Svačić je u Starom Slatiniku golom mladog Vlade Lasića u 70. minuti utakmice s 1:0 svladao Tomislav iz Donjih Andrijevaca, dok je Lipik sa 4:1 uvjerljivo slavio u Sikirevcima. Golijadu i čak 8 golova vidjeli su gledatelji u Kaptolu u kojem je Kuzmica pomalo senzacionalno s 5:3 došla do velike pobjede nad prošlogodišnjim prvakom Prve Županijske lige.

Tekst:  Josip Šebalj