/Đakovo u regionalnom derbiju svladalo Osječane PRVA B HRVATSKA RUKOMETNA LIGA SJEVER 12. KOLO - ĐAKOVO – OSIJEK 28:24 (13:13)
đakovo rukomet yt

Đakovo. Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 200. Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (Zadar).

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Ivanko 1, Jukić, Šestak, Ćurić 5, Šimić, Goluža 7, Bradarić, Tot, Perlić 3, Ćuk 4, Klepo 7, Perković 1, Jakšić, Mandarić. Trener: Perica Martić.

OSIJEK: Kolar, Ištvanić, Zrno 4, Vuković, Barišić, Lukac, Vešligaj, Šaravanja, Pavlović, Radović 3,Kopić 1, Bolanča 3, Repušić 5, Barić 4, Grizelj 4. Trener: Vedran Čurak.

vcvc

Kada se sastaju Đakovčani i Osječani uvijek je to utakmica posebnoga naboja, a tako je bilo i ove subote u kojoj su Osječani očekivali gostujuću pobjedu. Međutim, Đakovčani su se „bacili na glavu“ i zasluženo osvojili bodove. U osječkim redovima vidjeli smo dvojicu bivših „Đakovčana“: na vratima Edija Vešligaja i na krilu Vedrana Šaravanju koji se, nažalost, u ranoj fazi utakmice ozlijedio i ostatak utakmice promatrao s klupe.

Mario Goluža čuvao „egal“

Prema očekivanju, otvaranje utakmice bilo je poprilično nervozno i s jedne i s druge strane. Đakovčani su golom Ivana Perkovića poveli 1:0, minimalno vodstvo održavali su do rezultata 4:3. Nakon toga,  Osječani u 14. minuti golovima Radovića i Repušića po prvi puta prelaze u vodstvo kod rezultata 5:4, a u 19. minuti po prvi puta gosti dolaze i do plus 2 (5:7 i 6:8). U tim trenucima đakovačka obrana nije djelovala baš najbolje. Međutim, tada na scenu stupa Mario Goluža koji s tri uzastopna gola rezultat vraća u „egal“ (10:10). U tim trenucima odličnu napadačku rolu odigrao je i Matej Ćuk koji postiže dva vrijedna pogotka. Nakon 30 minuta ravnopravne igre,  obje momčadi otišle su na odmor s poravnatih 13:13.

Klepo, Ćuk i Ćurić „zaledili“ Osječane!

Gosti su golovima Repušića i Bolanče otvorili drugo poluvrijeme i poveli s 15:13. Bilo je to šokantno otvaranje za domaće igrače, ali se tada probudio kapetan Krešimir Klepo koji s dva gola vraća utakmicu na početak.  Gosti su još jednom bili u vodstvu (16:15), a nakon toga jednostavno su stali, ili bolje rečeno, u napadu nisu imali rješenja. Doduše, na vratima je proradio je Boris Tot koji je obranio nekoliko vanjskih udaraca, a i đakovačka obrana je bila puno pokretljivija i agresivnija. Đakovčani golovima Klepe i Goluže prelaze u vodstvo 19:16 i to je bio ključni trenutak utakmice. I opet je važna dva pogotka s vanjskih pozicija postigao Matej Ćuk za potvrdu đakovačkoga vodstva. U tim trenucima Đakovčani su bili nezadrživi, a spomenutim strijelcima priključili su se i Domagoj Perlić s tri i  danas odlični Renato Ćurić koji je u samoj završnici postigao dva pogotka za zaključak utakmice. Gosti su bili bez ideje, niti dvije minute odmora trenera Vedrana Čurka nisu pomogle. U tim trenucima vidjeli smo najbolju đakovačku igru možda i u cijelom jesenskom dijelu prvenstva.

U đakovačkim redovima odlični su bili kapetan Krešimir Klepo i Mario Goluža sa sedam pogodaka, Renato Ćurić dodao je pet, Matej Ćuk četiri, a Domagoj Perlić tri gola. U osječkim redovima najbolji strijelac bio je Barić s pet, a po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Zrno, Barić i Grizelj.

Đakovčani su upisali svoj šesti bod, a ovom utakmicom i dalje pokazali tko je „gazda u svom dvorištu“. Osječani su dugo nakon utakmice ostali sjediti na klupi analizirajući što se dogodilo u posljednjih dvadeset minuta kada se njihova igra potpuno raspala. A Đakovčani su svoju zasluženu pobjedu proslavili sa svojim vjernim navijačima „Otvaračima” koji su i ovaj puta napravili pravu sportsku, navijačku atmosferu.