/Đakovo na krilima Perlića i Jozipovića do druge pobjede NOVA GRADIŠKA I DALJE BEZ BODOVA NAKON REGIONALNOG DERBIJA 1.HRL
nova gradiška rukomet fb

Rukometaši Đakova stigli su do druge pobjede u 1.HRL nakon što su u regionalnom derbiju svladali Novu Gradišku. Osječani su remizirali s KTC-om.

ĐAKOVO – NOVA GRADIŠKA  25:22 (10:12)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 200. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (Varaždin).

ĐAKOVO: Ostajmer, Naletilić, Ivanko, Jukić 1, Bradarić 1, Perković, Šimić, Goluža 2, Jozipović 5, Tot, Perlić 6, Ćuk 5, Klepo 1, Ćurić 4, Jakšić, Novoselović. Trener: Perica Martić.

NOVA GRADIŠKA: Vidović, Paurević 2, Zaužel 2, Barun, Buden, Bušić, Mihić 1, Akmačić, Orelj 8, Vladimir, Marjanović, Jerković, Ćosić 4, Ivanišević 5. Trener: Ivan Sertić.

Najvažniju stvar đakovački su rukometaši napravili protiv gostiju iz Nove Gradiške: prekinuli crnu seriju poraza te su s dva boda uhvatili priključak s momčadima koje se nalaze u donjem dijelu tablice. Treba biti iskren i reći da su današnji gosti bez ijednoga boda i da se očekivala lakša pobjeda đakovačke momčadi. Međutim, treba još jednom ponoviti da je to mlada momčad u čijoj su igri očekivane oscilacije.

Orelj i Ćosić namučili Đakovčane!

U prvih pola sata bila je to izjednačena utakmica u kojoj su gosti prvi došli do prednosti od dva gola (4:6). U tim trenucima nezaustavljivi za domaću obranu bili  su Matej Orelj i Marko Ćosić. Prvi je postigao četiri, a drugi tri pogotka. Razlog tome je i činjenica da Boris Tot na đakovačkom golu nije bio baš najraspoloženiji. U samoj završnici Đakovčani su napravili nekoliko tehničkih pogrešaka, a to su iskoristili gosti i golovima Ivaniševića i Orelja na odmor odlaze s plus 2 (12:10).

Najiskusniji Perlić i Jozipović preuzeli odgovornost!

U prvoj minuti nastavka Zdravko Zaužel postiže gol za 13:10 i gosti su opasno zaprijetili da već na otvaranju drugoga poluvremena riješe utakmicu. Međutim, tada se budi đakovačka momčad. Golovima Domagoja Perlića, Renata Ćurića i Antonija Jozipovića domaćini dolaze do 13:13 i tada kreće igra „gol za gol“. Ključni trenutak dogodio se u 39. minuti kada Boris Tot brani sedmerac Mladenu Ivaniševiću, a Đakovčani serijom 3:0 „bježe“ na 18:15. U tim trenucima povukli su najiskusniji: Antonio Jozipović i Domagoj Perlić zabili su po tri pogotka, a to je donijelo i puno agresivniju igru u obrani. Na vratima je proradio Tot, a i gosti su počeli griješiti. U samoj završnici dvojici spomenutih igrača pridružili su se i Renato Ćurić i mladi Matej Ćuk koji hrabro s krila zabija dva gola. Utakmicu zaključuju dva najbolja pojedinca: u 56. minuti Jozipović postiže 24, a u 59. Domagoj Perlić i 25. pogodak za drugo đakovačko slavlje.

Nakon devet kola Đakovčani imaju četiri boda, a u sljedećem desetom kolu Đakovčani su ponovo domaćini. U goste im dolazi vodeći Rudar koji ima osam pobjeda i samo jedan poraz.