/Đakovčanke jedine upisale pobjedu i skinule Vukovarke s vrha 2.HRL sjever PORAZI RUKOMETAŠICA OSIJEKA, BARANJE, BRODA, VUKOVARA I MULTINORM CERNE
đakovo osijek rukomet žene šola

U trećem kolu 2.HRL sjever za žene Vukovarke su doživjele prvi poraz što ih je koštalo prve pozicije, a kobne su u regionalnom ogledu bile Đakovčanke. Sve ostale naše predstavnice nisu ostvarile pozitivan rezultat.

ĐAKOVO – VUKOVAR  28:23 (15:9)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledtelja:50. Sutkinje:  Andrea Bošnjak i Tea Svalina (Osijek).

ĐAKOVO: Nives Vulama, Jelena Brišić, Ana Deilć 1, Klara Birtić 7, Antonia Nikolić, Martina Goluža 3, Ena Bogdanović,  Lucija Beljan 2, Patricia Sastić 4, Inga Dunđerović, Lena Dunđerović, Maja Mihalina 6, Anđela Prekačin, Adriana Gilman, Lucija Prekačin 5, Sara Čurić. Trener: Željko Perić.

VUKOVAR: Magdalena Brkić, Marija Matasović 6, Katarina Dević, Marta Granat 4, Đurđijana Ostojić, Katarina Potiha, Monika Matota 4, Barbara Trbojević 3, Lucija Meočević, Marija Dragojević 6. Trener: Ivica Lassinger.

Đakovačke rukometašice ušle su u utakmicu protiv favoriziranih Vukovarki hrabro i borbeno što im je na kraju i donijelo zasluženu pobjedu. Osokoljene pobjedom u prijateljskoj utakmici igračice trener Željka Perića pokazale su da će teško bilo tko odnijeti bodove iz đakovačke dvorane.

Furiozna đakovačka završnica prvoga poluvremena!

U petoj minuti domaće su igračice golovima Klare Birtić, Maje Mihaline i Martine  Goluže povele s 3:1 i već tada se vidjelo da su igračice u crvenim dresovima vrlo raspoložene. Njima se pridodala j mlada golmanica Lena Dunđerović koja je na otvaranju utakmice skinula nekoliko teških udaraca. Ipak, gošće su stabilizirale svoju igru i u desetoj minuti prešle su u vodstvo 4:3. to nije omelo mlade Đakovčanke da odigraju možda i najbolje poluvrijeme u dosadašnjem dijelu prvenstva. Do 20.minute obje su se ekipe izmjenjivale u minimalnim vodstvima, a u posljednjih deset minut a Đakovčanke su furiozno pregazile svoje protivnice. Serijom 5:0 domaće su igračice došle do visokoga vodstva 15:9 što je bio i rezultat prvoga poluvremena. U samoj završnici prvoga dijela golovima Lucije Prekačin i Martine Goluže đakovačke rukometašice dolaze do ogromnih plus 6.

Klara Birtić i Patricia Sastić „zaključile“ pobjedu!

U drugom dijelu igračice trenera Željka Perića hrabro su čuvale teško stečenu prednost iz prvoga dijela, ali nakon nekoliko tehničkih pogrešaka, Vukovarke su došle do minimalnoga zaostatka 19:18. Ipak, u samoj završnici domaće su igračice smogle snage i odličnom obranom u kojoj je  dominirala Antonia Nikolić osujetile brze pokušaje Vukovarki da dođu do izjednačenja. U samoj završnici Patricia Sastić, Maja Mihalina  i Klara Birtić s dva topovska udarca dovode đakovačku ekipu do vrijedne pobjede.

U đakovačkim redovima sve djevojke zaslužuju pohvalu za veliku borbenost i želju za pobjedom, a najbolji strijelac bila je Klara Birtić, djevojka koja ima top u ruci, sa sedam golova, odlično su joj asistirale Maja Mihalina sa šest i Lucija Prekačin s pet pogodaka. Svakako da treba pohvaliti i mladu golmamanicu Lenu Dunđerović koja je bila na visini zadatka u trenucima kada se utakmica lomila. Uz niz teških udaraca, obranila je i tri sedmerca. U gostujućim redovima najbolji strijelac bile su bivša Đakovčanka Marija Matasović i Marija Dragojević sa šest postignutih pogodaka.

Nakon tri kola Đakovčanke imaju četiri boda, a u sljedećem kolu ponovo igraju na svom terenu protiv Multinorm Cerne.