/Đakovčanke furiozno startale
đak cure

Đakovčanke furiozno startale

Đakovčanke u kadetskoj rukometnoj konkurenciji furiozno su startale te u prve dvije utakmice oba puta pobijedile.

PRVA HRVATSKA KADETSKA LIGA ZA IGRAČICE ROĐENE 1998. I MLAĐE

ČETVRTI KRUG

ĐAKOVO – ZRINSKI  24:20 (13:7)

Varaždin- Dvorana Arena. Gledatelja: 100. Suci: Matej Pavlović i Nikola Majcen (Varažadin).

ĐAKOVO: Tamara Živković, Iva Orgulan, Antonia Nikolić, Ivana Goluža, Iris Ćurić 2, Ena Begović, Martina Goluža, Marijana Privara 6, Lucija Beljan 3, Lucija Prekačin, Maja Matasović 4, Maja Mihalina 6, Maria Češnik 3, Lena Dunđerović. Trener: Zlatko Tokić.

ZRINSKI: Marta Kozjak, Nika Polak, Tatjana Androić 1, Gita Šarić 5, Lea Kocijan, Sara Senčar, Dina Glad 4, Ena Car 2, Ana Vuić, Nikolina Ladić, Aleksandra Sinanović, Lana Blagus, Dora Pajić 3, Elena Benčik 4, Nika Bogdan 1. Trenerica: Darinka Pavleković.

Đakovčanke su snažno krenule u utakmicu i već u šestoj minuti golovima Maje Mihaline, Marije Češnik i Marijane Privare povele 3:0. Već u 15 minuti na semaforu je bilo impresivnih 9:1 za đakovačke kadetkinje. Do odmora Čakovčanke su uspjele uspostaviti kakvu-takvu ravnotežu te na odmor otići s prihvatljivim zaostatkom od šest golova (13:7).

U nastavku susreta Đakovčanke su sačuvale stečenu prednost iz prvoga dijela i na kraju, protiv svojih starih poznanica, upisale vrijednu pobjedu. Najzaslužnije za to su Maja Mihalina i Marijana Privara s po šest pogodaka, a veliki doprinos dale su i Maja Matasović s četiri te Maria Češnik i Lucija Beljan s tri pogotka.

KOKA – ĐAKOVO   22:23 (11:12)

Varaždin – Dvorana Arena. Gledatelja: 100. Suci: Suci: Matej Pavlović i Nikola Majcen (Varažadin).

KOKA: Sara Šopar, Rebeka Oreški 2, Tea Papec, Lana Bartolić 5, Ingrid Vujević 3, Doroteja Kontrec 5, Željka Lončar, Marijana-Magdalena Davidović 6, Patricija Lekaj, Lara Đaković, Klara Jambriško, Anamarija Antolović, Dunja Pofuk, Helena Kišur, Lara Farkaš Višontai 1, Katarina Miholić. Trenerica: Snježana Horvat.

ĐAKOVO: Tamara Živković, Iva Orgulan, Antonia Nikolić, Ivana Goluža, Iris Ćurić, Ena Begović, Martina Goluža, Marijana Privara 2, Lucija Beljan 4, Lucija Prekačin, Maja Matasović 5, Maja Mihalina 8, Maria Češnik 4, Lena Dunđerović. Trener: Zlatko Tokić.

Utakmica protiv Koke imala je sasvim drugačiji tijek u odnosu na onu protiv Zrinskoga. Od prve do posljednje minute bila je to izjednačena utakmica u kojoj niti jedna ekipa nije imala više od dva gola prednosti. U prvom poluvremenu „kokice“ su imale prednost 6:4 da bi u završnici prvoga dijela Đakovčanke povele s 9:7. Na odmor su igračice Zlatka Tokića otišle s prednošću od jednoga pogotka (12:11).

I u nastavku susreta vidjeli smo izjednačenu igru „gol za gol“. U takvoj situaciji najbolje se snalazila Maja Mihalina koja je bila neuhvatljiva za varaždinsku obranu. U završnici susreta golovima Lucije Beljan i Maje Matasović đakovačke su rukometašice povele 23:21, a „kokice“ su uspjele postići samo jedan pogodak za konačnih 22:23. I veliko slavlje đakovačkih kadetkinja koje su „vrući“ varaždinski teren napustile neporažene. Dapače, s četiri nova boda još su korak bliže plasmanu na završnicu Prvenstva Hrvatske.