/Đakovački košarkaši krenuli pobjedom ODLIČNA PREMIJERA U PRVOJ LIGI
kk đakovo

Đakovački košarkaši krenuli pobjedom ODLIČNA PREMIJERA U PRVOJ LIGI

Košarkaši KK ĐAKOVA su na startu prvenstva Prve muške košarkaške lige ugostili KK KVARNER 2010 iz Rijeke te su uspjeli ostvariti pobjedu rezultatom 110:95 ( 52:50 ). Uspjeli su Đakovčani tako dobro otvoriti natjecanje protiv vrlo dobre i korektne ekipe Kvarnera koja će zasigurno biti svima neugodan i težak suparnik. Želimo im puno uspjeha u nastavku natjecanja.
Izjednačeno prvo poluvrijeme zaključeno je minimalnim đakovačkim vodstvom te sa ukupno postignuta 102 koša. Na zadovoljstvo gotovo 400 gledatelja, jednako efikasno bilo je i u nastavku. Ali domaći su u njemu dominirali, bili prilično precizni u šutu te su uspjeli napraviti dvoznamenkastu prednost koju su do kraja susreta uspješno očuvali.
Kod domaćih najefikasniji Matej Karlović sa 25 koševa a pratili su ga Antun Hrkač sa 24, Matej Češkić sa 22, Marko Karlović 18, Kristijan Vladović 15, Davor Mikulić, Stjepan Hajduković i Ivan Car postigli su po 2 a nastupili su još Neven Čupić, Tomislav Kelava, Ivan Miličević i Stjepan Vukadin. Kod gostiju najbolji kapetan Mate Vucić sa 34 poena i Matija Bilalović sa 28.
Iduće kolo donosi još jednu domaću utakmicu. U Đakovo dolazi prošlogodišnji Premijerligaš KK JAZINE ARBANASI iz Zadra koji ove sezone, pojačan poznatim košarkaškim imenima Jakovom Vladovićem, Frankom Kaštropilom, amerikancem Jamesom Prestonom Bungeiem te nizom talentiranih pojedinaca, zasigurno planira ekspresan povratak u PremijerLigu. Gosti iz Zadra, gdje odličnih košarkaša nikad nije nedostajalo, doista su izraziti favoriti te je teško imati iluzija. Pokušati ćemo odigrati najbolje što možemo, pružiti dobar otpor i gledateljima prikazati dobru košarku.
Pozivamo gledatelje i simpatizere u nedjelju 14. listopada u 17h u Nastavno sportsku dvoranu da nas podrže, pozdrave renomirane goste iz Grada košarke te uživaju u još jednoj košarkaškoj predstavi.