/Crna legija izbacila Samson i osvojila Požežane SJAJNA ATMOSFERA U GRABRIKU
ćubel

Crna legija izbacila Samson i osvojila Požežane SJAJNA ATMOSFERA U GRABRIKU

Sinoć su odigrane preostale 4 utakmice osmine finala Božićnog turnira Požega 2017 pred prepunim Grabrikom koji je imao priliku uživati u tri odlične i jednoj spektakularnoj utakmici, a nakon njih poznati su parovi današnjih četvrtfinalinih dvoboja.

Caffe bar Samson – Crna legija 4:4 (5:6)

Očekivalo se da je ova utakmica finale prije finala a tako je na kraju i bilo, na ovakvom finalu pozavidjela bi i Kutija šibica. Bilo je to najbržih 40 minuta odigranih na Požeškom turniru u posljednjih nekoliko godina, jednostavno se utakmica gledala bez treptanja. Krenulo je naravno vatreno, Legija je držala loptu a Samson visoko pritisnuo i čekao krivi korak momaka u crnom. U 3′ korner za branitelje naslova, lopta je došla do Ćubela koji se sjajno oslobodio svog čuvara i vrhom patike spremio loptu iza nemoćnog Vasića. Samo 4 minute kasnije Samson je povećao prednost. Ponovno je u jednoj od glavnih uloga omaleni  Ćubel koji je iznio loptu sa svoje polovine, predao je Nikoli  Zebi koji se probio do gola i snažnim udarcem probio blok Legije i na drugoj stativi pogodio Bobana od kojeg se lopta sretno i spretno odbija u gol za veliku prednost Samsona. Taj drugi pogodak je napokon probudio Crnu legiju, krenuli su konkretnije prema naprijed bez puno kruženja u svojoj polovini. Prvi konkretan učinak dogodio se u 9′ kada su bili vrlo blizu smanjanja. Tri puta su vrlo opasno tukli no najprije je lopta završila u bloku, zatim je Majetić sjajno intervenirao a onda je treći pokušaj crnih završio na gredi. Nije dugo trebalo čekati na odgovor, u 12′ Zeba je ostao sam pred Vasićem koji padom u noge spašava svoju mrežu, a dvije minute nakon toga još je jednom Zeba u glavnoj ulozi, ovoga puta na drugoj strani kada je s linije izbio loptu u korner nakon udarca Mislava Kosture. Bio je to znak potpunog preuzimanja kontrole Crne legije, redale su se njihove prilike, najistaknutije su bile one Velimirovića i Ćavara u 16. i 17′ no ili su se ispriječili centimetri ili Majetić. U 19′ Legija je smanjila preko Joška Jelavića. Ponovno su čak tri puta tukli u jednoj akciji, a onaj treći je ponovno Majetić zaustavio ali samo je odbio do Jelavića kojem nije bilo teško s 3 metra pogoditi mrežu. Odmah u sljedećem napadu ponovno odličan udarac Legije, odnosno Mislava Kustrure, no otišla je lopte tik pored vratnice, a još bliže golubio je na drugoj strani Baltić čiji je topovski udarac okrznuo gredu.

ćubel požega

I početak drugog dijela je bio vatren, Bruno Boban ukrao je loptu neopreznom Mati Vasiću i kada je ispred sebe imao samo jednog igrača i loptu pod kontrolom pogodio je – vratnicu. Zanimljiva situacija u 23′, Samson je izveo korner, odigrana je duga lopta na drugu stranu gdje Baltić iz prve puca ali lopta odlazi prema sredini gdje silovito u glavu pogađa Velimirovića i odlazi prema golu gdje Vasić uz puno muke odbija u novi korner. U 27′ legnedarni Mile Pavelić ponovno donosi dva pogotka prednosti Samsonu, nakon jedne gužve iskusni napadač prima loptu na 4-5 metara od Vasića i rutinski je plasira iza bivšeg suigrača. Niti tu se Legija nije predala, a gledatelji su imali priliku vidjeti najljepši potez dosadašnjeg dijela turnira. Mislav Kustura je napravio ono što vjerojatno nikada nitko nije i neće napraviti ponajboljem nogometašu Požeštine u posljednjih nekoliko godina. U jednoj akciji čak je tri puta “slomio kičmu” Podobniku i onda “špicom” zabio za 3:2. Čini se nekako da je to bio trenutak kada su se tribine okrenule na stranu “gostiju”, kada su sve glasnije počeli pljeskati njihovim potezima, negodovati na odluke sudaca.. Nakon ovog gola usljedilo je maleno zatišje u onda ponovno – Ćubel. Ovoga puta je iz slobodnog udarca gromovito pogodio gredu u 32′, a u sljedećoj – kazna. Po tko zna koji put Crna legija je odigrala odličnu akciju, ali ovoga puta su imali i završnicu, Ćavar je ostao sam na drugoj stativi i lako pogodio za 3:3. Nije tu naravno bio kraj uzbuđenjima, u 34′ Crni ostaju s igračem manje što Samson vrlo brzo koristi preko Marija Pavelića koji je iskoristio genijalno proigravanje kroz noge Podobnika za novu prednost branitelja naslova. U 37′ minuti najprije Ćavar pogađa okvir Samsonovog gola, a zatim slijedi i faul za Legiju točno na 6m od gola, a nakon prigovora i isključenje za Samson. Ćavar je izveo slobodnjak, snažno pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila pred Velimirovića koji ju je ugurao u gol za novo poravnanje. Samson se odlično obranio s igračem manje, tek su dva puta dozvolili protivniku da šutira s distance, a onda su posljednjih 6 sekundi ponovno Žuti imali igrača više nakon što je isključen Vasić, no bilo je premalo vremena za promjenu rezultata pa je o prolasku  u četvrtfinale odlučivala lutrija sedmeraca. Prvi je sedmerac realizirao Ćavar, zatim je Mario Pavelić pogodio gredu, a promašajem mu je odgovorio Jelavić. Tomislav Baltić je rutinski zabio svoj sedmerac za poravnanje, a Velimirović je donio prednost Crnoj legiji. Šesti sedmerac izvodio je Podobnik, a njegov udarac zaustavio je sjajni Mato Vasić i odveo Crnu legiju u četvrtfinale. Bila je to zaista fenomenalna predstava i jednih i drugih, tko god da je prošao bilo bi zasluženo, a s obzirom da je to Crna legija nakon ovakve partije definitivno su postali favorit za konačni trijumf iako ima još ozbiljnih konkurenata..

26541027_1610489179030844_581876499_o

Sljedeći protivnik Crnoj legiji je Fitness klub Play, večeras s početkom u 20,10 sati.

26610358_1610488242364271_1292536302_o

Mojito caffe bar – Caffe bar Samson  2:7

Nakon spektakla Crne legije i Samsona tko god izišao na parket morao je ostaviti lošiji dojam, a tako je i bilo. Pod dojmom te prve utakmice ogled Caffe bara Mojito i Caffe bara Sportivo djelovao je malo usporeno, no imalo se što i ovdje vidjeti. Očekivano je iskusnija momčad Sportiva kontrolirala igru, a u 2′ su braća Zelenika stvorili lijepu prigodu za Šulca čiji udarac odlazi iznad gola. U 3′ minuti vodstvo – Mojita! Istrčali su jednu brzu kontru, a kada se već činilo da je lopta izgubljena nekako je došla do Kristijana Zapalca koji je bio brži od Marića i gurnuo je loptuu praznu mrežu. U 6. minuti Matias Šulc poravnava nakon prekrasne akcije. Upravo je Šulc oduzeo loptu na centru, odigrao za Marćetića koji ju je prosljedio petom ponovno Šulcu koji onda rutinski pogađa za 1:1. Nastavila se dominacija Sportiva u posjedu, no mlada ekipa Mojita se odlično branila sve do 10′ kada Včelik sjajno proigrava Marka Zeleniku koji s 3-4 metra nema problem zabiti. Sljedeća uzbuđena čekali smo do 20′ kada najprije Valentin Mikić bježi u jednu kontru i pogađa vratnicu, a nakon izgubljene lopte Sportiva u posljednjim sekundama Mojito pokušava dugom loptom, vratar Sportiva Robert Marić nevjerojatno griješi i boksa loptu  u vlastitu mrežu za 2:2 na odmoru. U drugom poluvremenu ponovno u 3′ Sportivo dolazi do prednosti. Ovoga puta strijelac je Krešimir Vidović koji je iskoristio jedan odbijanac nakon odlične obrane Ronalda Hodaka. Kada je u 27′ Šulc postigao svoj drugi gol i donio dva pogotka prednosti Sportivu stvar je bila gotova, bilo je samo pitanje koliko će do kraja iskusnija ekipa zabiti. A nazabijali su se u posljednjih 5 minuta. Najprije je Vidović zabio za 5:2, zatim Marko Zelenika za 6:2, a u posljednjoj minuti Krešimir Vidović postavlja konačnih 7:2 svojim trećim golom na utakmici.

26653633_1610488265697602_1942989545_o

MNK Jeronim Obrt za usluge Trto – Vallis Aurea  0:6

Treći susret bio je i najmanje zanimljiv, Vallis aurea bila je veliki favorit protiv MNK Jeronim Obrt za usluge Trto i to su zorno pokazali. Već u 3′ Josip Jakovljević je na drugoj stativi dočekao povratnu loptu i donio prednost Pleterničanima. U 13′ Stjepan Adžić imao je priliku vratiti Jeronima u igru, no kada je izišao sam pred Petkovića tukao je iznimno loše, daleko od gola. U 15′ pala je odluka, Paulić je izgubio loptu na sredini terena, Jelčić ju je povkao i odigrao za Majstorovića koji bez milosti prema svojim Kutjevčanima pogađa za 2:0. Završnica prvog dijela donijela je još dva pogotka u mreži Jeronima, najprije je Matej Peharda sam oduzeo loptu i povećao na 3:0, a zatim se u strijelce upisuje i Tomislav Valentić koji je spremio jedan odbijanac za 4:0 na odmoru. Drugo poluvrijeme je bilo samo pitanje rutine, Jeronim je u 32′ preko Paulića pogodio vratnicu, a u posljednjim minutama Vallis aurea preko Valentića i Jakovljevića potvrđuje visoku pobjedu i vrlo uvjerljivo ulazi među 8 najboljih, sasvim sigurno kao ozbiljan pretendent za konačni trijumf, no njih čeka ozbiljna prepreka večeras kada će na parket proti Autodijelova Tokić.

26692297_1610487572364338_1252415620_o

Darmopil instalacije NK Kaptol – Očna optika Abrić  3:4

Nakon ove pomalo uspavanke zbog rezultatske izvjesnosti za kraj dana ponovno jedna sjajna predstava. Na parket su istrčale dvije podjednake ekipe, Darmopil instalacije NK Kaptol i Očna optika Abrić i prikazale zaista uzbudljiv nogomet. Uvodnih 5 minuta proteklo je u ispitivanju snaga, a onda nevjerojatan promašaj Marka Grbeša koji je sa samo 3 metra promašio potpuno prazan gol. Minutu nakon toga Bruno Golić pogađa gredu, a dominaciju Abrića u 7′ je okrunio upravo Grbeš, no veliki dio posla obavio je Ivan Jakešević koji je izišao kao pobjednik u jednom duelu na centru, povukao je loptu i na drugoj pronašao Grbeša koji je ovoga puta bio koncentriran. U 10′ mala čarolija Duje Tokića, povukao je loptu sa svoje polovine, prošao dva protivnika i na kraju ispod golmana pogodio za 1:1. U 13′ Stipo Jakešević radi glupost, udara protivnika bez lopte i ostavlja svoje suigrače s igračem manje što Darmopili brzo koriste. Ponovno je u akciji najbolji igrač ekipe iz Kaptola Duje Tokić koji je primio loptu, varkom se u mjestu oslobodio čuvara i topovski pogodio pod gredu. U sljedećoj minuti korner za Kaptol, Valentin Pranjić ostao je sam kao duh na drugoj i zaista mu nije bilo teško povećati prednost svoje ekipe. Abrići su se pribrali tek u 18′ kada su imali slobodni udarac na 7m ali odličan udarac Grbeša sjajno je zaustavio mladi Ivan Mikić. U sam smiraj prvog poluvremena pogodak Ivana Jakeševića za 3:2. Piše se Jakešević pamti Golić. Fenomenalni napadač NK Požega uzeo je loptu u svom šestercu, sjurio se preko čitavog terena, otresao se nekoliko čuvara i onda kao na pladnju poslužio Jakeševića. Da je promašio bio bi to zločin prema suigraču! Drugi dio je krenuo pomalo sramežljivo, no onda se u jednoj minuti sve okrenulo, Jakešević se i sam pobrinuo za jedan gol. Dobio je loptu na 10ak metara od Mikića i prizemnim udarce pogodio za poravnanje. Odmah u istoj minuti slobodni udarac za Abriće na nekih 11-12 metara od gola. Kada je to tako a u ekipi imate Domagoja Kovačevića možete početi slaviti. Snažan i precizan udarac u suprotni kut i veliki preokret od 1:3 do 4:3 za Abriće. Krenuo je tada Kaptol prema naprijed što su Abrići odlično koristili za brze kontre, a do kraja se proslavio mladi vratar Kaptola Ivan Mikić. U 28′ je izludio napadače Očne optike Abrić i zaslužio ovacije s tribina kada je nanizao čak 4 obrane u samo jednom napadu protivnika. Slično se ponovilo i u 36′ kada je zaustavio dalekometni pokušaj Kovačevića i još jedan iz blizine Jakeševiću. Kaptol je najbliži izjednačenju bio u 38′ kada se Valentin Pranjić sjajno oslobodio pratnje, odlično i puca ali se ovaj put istaknuo i vratar Abrića Matko Kovačević. U 39′ Plešić je sjajnim volejem pogodio gredu, a u posljednjim sekundama Kaptol je skupio 6 prekršaja pa je Golić imao prigodu sa 10 metara, no njegov pokušaj nije završio među oblacima samo zahvaljujući činjenici da se igralo u dvorani.

26655269_1610487609031001_1217489389_o

Večeras nas čeka ponovno sjajna večer, sve bolja od bolje utakmice. Nakon veteranskih polufinala prvi dvoboj seniorskog turnira igraju SMC Pleternica i Caffe bar Rubikon. I jedni i drugi imaju svojih aduta, obje ekipe su sposobne izboriti polufinale, igraju sličan nogomet i po svemu sudeći možemo očekivati jednu tvrdu utakmicu, rovovsku bitku svih 40 minuta. Nakon njih na parket će Crna legija i Fitness klub Play. Crna legija je pobrala simpatije gledatelja lijepim nogometom, a sada će im na suprotnoj strani stajati mlada, poletna ekipa predvođena Mateom Itrakom i raspucanim Mirkom Soldom. Dojam je da je Legija popriličan favorit, no da “bodybilderi” znaju igrati i mogu se suprotstaviti i ovakvim ekipama kada se igra 5+1 nije uopće dvojbeno. Treći dvoboj možda je i najzanimljiviji dio dana. Autodijelovi Tokić vs Vallis Aurea. Vallis aurea već godinama igra same završnice, iskusni su i kvalitetni, znaju kako igrati na rezultat i to im je velika prednost. S druge strane Tokići su mladi, brzi i bez respekta. I da, imaju Luku Rotima i Tomislava Žuljevića, igrače koji rade razliku i ako će Žuljević biti zdrav ne bi bilo nekakvo iznenađenje da preskoče Vallis Aureu koja je pojedinačno objektivno kvalitetnija ekipa. O posljednjem polufinalistu odlučit će Očna optika Abrić i Caffe bar Sportivo. Još jedna zanimljiva utakmica, Sportivo ipak u nju ulazi kao favorit, no s druge strane će im stajati odlična ekipa, borbena, čvrsta i ekipa koja ima – Jakeševića i Golića. Sjajna nogometna večer je pred nama, zaista se isplati potegnuti u SD Tomislav Pirc večeras!