/Cibalia se vratila na pobjednički kolosijek PETARDA U ORIOVCU, SLOGA ZAUSTAVILA VIHOR...
60707884_1343561735792762_927960716894273536_n

Cibalia se vratila pobjedničkim navikama, Sloga zaustavila Vihor, Oriolik se raspucao, težak poraz Marsonije, Belišće i dalje u igri za 2.HNL, remi u Vukovaru, pobjeda Pleterničana. Ukratko o susretima 28.kola Treće HNL istok koje će završiti sutrašnjim ogledom Čepina i Koprivnica koja bi se mogla vratiti u igru ukoliko osvoji bodove kod momčadi Igora Tota.

Oriolik : Croatia Đakovo 5:0

Konačno nam se otvorilo, odigrali smo odličnu utakmicu, nismo dozvolili protivniku da dođe u nekakvu šansu, maksimalno agresivan pristup i od prve minute do zadnje dominacija i konačno smo realizirali bar 50% šansi kojih smo mogli. Imali smo sve mlade igrače, falila su tri standarna, krenuli smo sa tri juniora i još tri u drugom poluvremenu – prokomentirao je Robert Dujić, Oriolik.

Bolje da nismo došli, bilo bi 3:0, kažem zaslužena pobjeda domaćina, čestitam im, mi smo bili jako loši, dosta grešaka, naravno kad imaš takve situacije onda se teško vratit, nismo bili pravi, neki bi se mogli pitati, a nekima bi mogla biti zadnja utakmica u Đakovu. Treba odigrati maksimalno ova dva kola pa ćemo vidjeti kako dalje – komentar je Josipa Milardovića, Croatia Đakovo.

Bjelovar : Marsonia 4:0

Zaslužena pobjeda domaćina, igrali smo od dvadesete minute sa igračem manjem i nismo mogli izdržati pritisak, utakmica od srijede ostavila je traga na mladoj ekipi Marsonije. Čestitam Bjelovaru na zasluženoj pobjedi – rekao nam je Braslav Ostojić, Marsonia.

Cibalia : Slavonija 4:2

Tvrda i teška utakmica, gosti se došli nadigravati, oni bolji prvo poluvrijeme, mi drugo. Čestitke mojim dečkima i čestitke gostujućim, jedna tvrda i dobra utakmica, šest pogodaka i još je toliko trebalo biti – izjavio je Petar Tomić, Cibalia.

Sloga NG : Vihor 2:0

Ušli smo u utakmicu kako smo se dogovorili, znali smo da je Vihor odlična ekipa sa iskusnim igračima, mi smo znali da nisu toliko spremni pa smo pokušali raditi brzi pritisak i uspjeli smo donekle, dogovorili smo se da ne pravimo prekide, blokirali smo to. Poveli smo već u petoj minuti, Vihor je preuzeo inicijativu, pustili smo ih da igraju ali pred kraj smo došli iz polukontre do pogotka i rješavamo utakmicu. Svaka čast mojim dečkima, skidam kapu, svaka čast i ekipi Vihora koja se nije došla opustiti i igrati otvoreni nogomet – izjavio je Matej Vlaović, Sloga Ng.

Šta reći, dečkima iz Gradiške čestitam na pobjedi, imali smo svoje stopostotne šanse, zabili smo i gol, golman izvadio iz gola, bila bi drugačija utakmica da smo to zabili, situacija kod 1:0 Kubala isto sam sa golmanom pogodi direktno u njega, stopostotne šanse fulamo. Na kraju smo se digli sa četiri špice, probali smo dati gol, primili smo i drugi iz kontre. Njima čestitke stvarno, drugo cijelo poluvrijeme kad čovjek gleda igrali smo viktorije na njihovoj polovici, stvarali pritisak, nismo uspjeli zabiti gol. Okrećemo se slijedećoj utakmici i još jednom čestitke njima na pobjedi, želim im od srca da ostanu u ligi, a mi idemo probati sačuvati drugo mjesto – komentirao je Marko Dinjar, Vihor.

Slavija : Bedem 2:1

Nismo najbolje ušli u utakmicu, gost je stvorio dvije, tri dobre prilike iz koje su zabili gol i imali jednu odličnu prigodu iz kornera koju naš vratar Karlić, odlično brani, pred kraj poluvremena Vinko Ančurovski zabija iz gužve za izjednačenje, na početku drugog poluvremena mi stvaramo nekoliko dobrih prigoda koje ne koristimo, ali uspjeli smo povesti iz jedanaesterca, poslije je bilo nekoliko grublji startova pa je zaiskrilo između domaće i gostujuće klupe, uglavnom ništa vrijedno spomena, kada se gužva razišla naš golgeter Grbeš zabija gol za konačnih 3:1, čestitke gostima na borbenosti – Ivo Petković (Slavija)

Ne znam odakle bi krenuo, ne dajem nikad ovakve izjave. Sa sigurnošću mogu reći izjavu, danas što je prikazano na terenu je sramota, ovo je otimanje bodova, mislim da je nogomet jedna lijepa igra da se igra, ali ovo što je sudac danas prezentirao na ovoj utakmici to je jedna velika sramota. Igraju 9. i 10. na tablici, da on tako zakuha utakmicu i poništi nam čist gol, oko golmana nigdje nikog naš igrač zabije gol i on sudi prekršaj. Svi su se živi čudili na stadionu šta je on uopće svirao. Znači njihovom igraču čist drugi žuti, ne može biti veći žuti, moj igrač izlazi van ozlijeđen i on mu oprosti. Treba dobro razmisliti dali se treba nastaviti baviti u trećoj Hrvatskoj nogometnoj ligi, šta sudac radi. Domaćin sa njihove klupe isto nekorektan, svaki put kad dođemo u Pleternicu isto nas čeka, sramota – izjavio je Josip Raić Sudar, Bedem.

Belišće : Zrinski (J) 4:1

Domaćini su bili bolji, iskoristili su svoje šanse i još smo dobro prošli. Zaslužena pobjeda domaćina – kratko nam je rekao Antun Labak, Zrinski.

Vukovar 1991 : Mladost 0:0

Tvrda utakmica sa obje strane, oprezno, nije bilo puno prigoda ni sa jedne ni sa druge strane, imali smo i mi i Mladost po dvije izgledne prilike, naši nisu pogodili, naš je golman dobro intervenirao. Najrealniji rezultat – komentar je Željka Mažara, Vukovar.