/Ludi derbi u Buku s devet pogodaka! KOMPLETIRANO JE PRVO PROLJETNO KOLO 1. ŽNL
IMG_5518

Ludi derbi u Buku s devet pogodaka! KOMPLETIRANO JE PRVO PROLJETNO KOLO 1. ŽNL

Nakon jučerašnje tri pobjede domaćih momčadi u požeško slavonskoj 1. ŽNL danas su odigrana preostala sva susreta, u Mihaljevcima je Croatia ugostila Dinamu, a u Buku su se u velikom derbiju sastali BSK i Kaptol.

BSK – KAPTOL 5:4

U Buku su se sastali drugoplasirani Kaptol i treći BSK, imperativ su imali i jedni i drugi jer je Požega jučerašnjim slavljem pobjegla na +5 odnosno +6. Više od 300 gledatelja na Hrvatskinji zaista je moglo uživati u sjajnoj utakmici. Od prve do posljednje minute bio je to nogomet za uživanje. Kada bi pisali sve detalje ove utakmice trajalo bi zaista dugo, oni osnovni podaci sve govore. 9 golova, tri kaznena udarca, crveni karton, greda, vratnica i još nekoliko odličnih obrana oba vratara, preokreti i drama do posljednje sekunde utakmice! Kaptol je poveo u 4. minuti, grešku i obrane i vratara domaćih rutinirano koristi Sadilek. Nisu gosti ni stali sa slavljem već je 1:1, Podobnik je brinjantnom asistencijom pronašao Jakovlejvića koji s dva metra vraća stvari na početak. U 9. minuti ponovno vodstvo Kaptola, Darmopil je nanjušio tremu kod mladog vratara domaćih i izravno iz kornera fantastično pogodio “a la Baka Slišković”. U završnici prvog dijela prvi kazneni udarac na utakmici, Bošnjak se dobro ubacio između braniča i lopte, jednako dobro pao i Dobraš je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač je Matej Blašković.

IMG_5513

Na samom otvaranju nastavka Podobnik iz slobodnjaka pogađa gredu, a u 54. minuti novi fantastičan pogodak. Tvrdy je pucao s 20ak metara, lopta je očešala nekog u bloku i neobranjivo završila iza Mikića. U 76. minuti Matej Blašković pogađa za 4:2, a onda nakon 20ak sekundi zarađuje drugi žuti karton zbog zaista nevjerojatnog razloga, jer je napustio teren da bi popio vode!? Glavnom sucu je to sugerirao prvi pomoćni, a onda je isti sudio i kazneni udarac za domaće. Jakovljević je bio s loptom na rubu kaznenog prostora, oko njega su bila tri gostujuća igrača, a nakon što je pao glavni sudac je jasno pokazao da prekršaja nema, ali je na sugestiju pomoćnika pokazao još jednom na kreč. Ovoga puta precizan je bio Bošnjak i činilo se da je priči kraj, ali gosti se nisu predali, pa Branko Sadilek u 86 minuti postiže svoj drugi, zatim u drugoj minuti nadoknade i treći iz kaznenog udarca. Nakon toga se igralo još dvije minute, gosti su jurišali po izjednačenje, ali ipak nisu stigli do njega.

IMG_5594

Zaista sjajna utakmica u kojoj su i jedni i drugi zaslužili po tri boda. Zasluženo su ostali u Buku, a ne bi bilo nezasluženo ni da su otišli u Kaptol! Bila je ovo najbolja moguća reklama za nogomet! Za kraj kratki komentar suđenja, jer je bilo puno događaja u kojima se sudac jednostavno morao iskazati, i dojam je da je svoj posao odradio jako dobro. U svemu što se događalo jedino upitno je taj drugi kazneni udarac za domaćina, ali i tu su oba suca bila odlično postavljena, ali je ta njihova reakcija bacila sumnju. Isključenje Blaškovića je prema PNI ispravno, iako se rijetko, ili nikada takvo nešto i svira..

– Vrhunska utakmica, ne znam kako to drugačije opisati. Pune tribine, prekrasni golovi i na jednoj i na drugoj strani, puno tempa, borbe, žustrine, a opet vrhunski korektno s obje strane. Mile je dva puta priznao da je naša lopta, da je on zadnji igrao. Spremali smo se za ovu utakmicu jako dugo, na kraju je najvažnije da smo pobjedili iako smo si na kraju zakomplicirali život u završnici. Sad je lakše, ali nas sigurno ne čeka lak posao ni u jednom kolu, idemo utakmicu po utakmicu! – nakon utakmice nam je rekao Josip Jakovljević, trener/igrač BSK-a.

Stvarno odlična utakmica, mislim da su gledatelji mogli uživat u nogometu kakav se ne viđa često na terenima županijskih liga. Sjajna igra i jednih i drugih, odlično suđenje, korektno ponašanje svih na terenu. Naravno da mi je žao što smo izgubili, ali ako već gubimo onda neka to bude ovako. Nakon što smo poveli drugi put neke stvari nismo odradili kako treba i kako smo se dogovorili što je Buk iskoristio. Nismo se predali ni kod 5:2, napadali smo, pokušavali i na kraju se skoro i vratili iz ponora. Meni je najvažnije da smo dali maksimum, da smo ostavili srce na terenu i da na kraju nema nikakvih repova, domaćin je danas bio malo sretniji i spretniji, čestitam im na zasluženoj pobjedi! Mi se okrećemo nedjelji i Lipiku, sigurno nas čeka još jedna teška utakmica – komentar je Kreše Poletija.

buk

CROATIA – DINAMO  2:4

U sjeni derbija u Buku igrali su Croatia i Dinamo, a gosti su došli do uvjerljive pobjede. U prvom dijelu je sve odlučeno, Dinamo je nakon samo pola sata imao nedostižnih 3:0 zahvaljujući dva pogotka Marka Hruškara i jednom Deana Pavića. Na otvaranju nastavka Danijel Smojvir je novim pogotkom najavio pravi potop Croatije, no do kraja su Mihaljevčani preko Ivana Marića i Davora Kaurića ipak ublažili poraz.

– Na prvom mjestu želim čestitati Dinamu na zasluženoj pobjedi. U prvih 20 minuta su nas unakazili igrom koju su pokazali i zasluženo poveli sa 3-0, a da su nam zabili još koji gol bilo bi realno. Na poluvremenu mijenjamo dosta toga u našoj igri i drugo poluvrijeme smo izgledali dosta dobro na terenu. Zabili smo dva stvarno lijepa pogotka ali za povratak nije bilo vremena. Moram reci da krivicu za današnji poraz potpuno preuzimam na sebe i ja sam najveći krivac za izgubljene bodove. Kriva procjena mogućnosti mojih igrača i krivi odabir taktike doveli su do toga da su Vidovci zasluženo pobjedili. Ako ništa drugo izvukli smo pouku iz ovog poraza i pokušat ćemo u sljedećim utakmicama izgledati puno bolje – rekao nam je Bernard Raguž, trener Croatije.

– U prvom poluvremenu smo bili izrazito dominantni, kako se ono kaže u nogometnom žargonu razbili smo protivnika. Znali smo i pripremili se da nas čeka pritisak domaćina i na terenu i van njega, tako je i bilo, ali dečki su reagirali fantastično. U drugom dijelu nismo bili na istoj razini, nešto smo pali, ali opet je to bilo dovoljno da sačuvamo bodove. Domaćin je zabio dva stvarno fantastična pogotka udarcima iz vana, ali pobjeda nije dolazila u pitanje – mišljenje je Ive Marića, trenera Dinama.