/Budućnost iz Rešetara je novi županijski prvoligaš UKOLIKO ŽELITE USPJETI U KVALIFIKACIJAMA ANGAŽIRAJTE STRUČNJAKA ŽELJKA BAKUNIĆA
budućnost rešetari fb

Budućnost iz Rešetara je novi županijski prvoligaš.

Ovog vikenda dobili smo i službeno 14. člana Prve ŽNL koji će se od jeseni natjecati u najkvalitetnijoj nogometnoj ligi u županiji. To su nogometaši Budućnosti iz Rešetara koji su s 3:2 u Starom Topolju svladali domaći Omladinac. Tako su na kraju ovih kvalifikacija Amater i Budućnost imali po 4 boda, dok je Omladinac upisao oba poraza. Više od 500 gledatelja u Starom Topolju vidjelo je odličnu utakmicu s 5 golova i 2 preokreta te veliki broj neiskorištenih prigoda na obje strane.

Ono što je najvažnije da s obzirom na važnost utakmice nije bilo niti najmanjih tenzija u terenu niti u gledalištu. Navijači iz Rešetara bodrili su svoje nogometaše, baš kao i domaći, dok su svi startovi bili u granicama dozvoljenog. Vidjevši ovaj susret, prava je šteta da jedna od ove dvije ekipe od nove sezone neće igrati u Prvoj ŽNL budući su obje to svojom igrom zaslužile. Prije 2. godine Željko Bakunić je kroz kvalifikacije protiv Amatera i Skirevaca, tada novogradišku Slogu uveo u Prvu ŽNL, a sada je isto napravio i s Budućnosti iz Rešetara.

Za goste iz Rešetara je 13. minuta bila sretna budući su u njoj došli do vodstva od 1:0. Bila je to lijepa i prva prava akcija gostiju na utakmici iz koje su postigli pogodak, nakon što je mladi Batalo dobro ubacio s lijeve strane, a Maraković je Buidućnost doveo u vodstvo. Domaćin se ekspresno vraća. Samo minutu nakon toga iz kornera je ubacio Veočić, a pred golom je najviši Bičanić koji poravnava na 1:1. Do kraja vrlo dobrog živog i dinamičnog prvog poluvremena nije bilo golova, ali su zato jedni i drugi imali nekoliko dobrih pokušaja.

Ako je prvo poluvrijeme bilo sadržajno, u drugom je bilo još više uzbuđenja i još više prigoda na obje strane. Do novog vodstva gosti su mogli doći u 50. minuti, ali je domaće spasila vratnica nakon udarca vrlo opasnog i neugodnog Gospočića. Samo minutu nakon toga ponajbolji igrač domaćih Vlado Jeleč je mogao kazniti promašaj Gospočića, ali je šutirao malo pokraj gola. Starotopoljani traže vodeći pogodak, a najbliže su mu bili u 55. minuti kada se dobar pokušaj Karlovića zaustavio na gredi.

Nakon toga je Gospočić je imao dvije dobre situacije iz kojih nije zabio, a onda je Omladinac u 61. minuti ipak postigao pogodak za vodstvo. Dogodilo se to u 61. minuti kada je Vlado Jeleč sjajno proigrao najboljeg strijelca domaćih Sudića koji je pogodio za veliko slavlje i vodstvo ekipe trenera Antuna Jeleča s 2:1. Nakon toga je Maraković za Budućnost imao 2 pokušaja za poravnanje, da bi se u 77. minuti Sudić našao u prigodi za 3:1, međutim, iz dobre pozicije šutirao je preko gola.

Odmah u slijedećoj minuti stigla je kazna za taj promašaj. Gospočić je dao loptu Jakiću koji je pobjegao domaćoj obrani i onda je prebacio Petrovića za 2:2. Taj pogodak totalno je šokirao Omladinac koji je minutu nakon toga i primio i treći pogodak. Ponovno je dodavač sjajni 18. godišnji Gospočić koji je nesebično uposlio Ljubića, a ovaj je zabio za konačnu pobjedu Budućnosti iz Rešetara s 3:2.

Tako se Budućnosti uz Rešetara nakon 15. godina ponovno vratila u Prvu ŽNL, ali je za sobom u zapadnu skupinu Druge Županijske lige iz Treće povukla Dragalić. S druge strane Starotopoljani će još jednu godinu kroz istočnu skupinu Druge Županijske lige tražiti ulazak u viši rang natjecanja.