/Budainka Kolonija je vjerojatno novi prvoligaš JOSIP FURJANIĆ POTVRDIO KLASU
budianka fb

Budainka Kolonija je vjerojatno novi prvoligaš JOSIP FURJANIĆ POTVRDIO KLASU

Počele su kvalifikacije za popunom Prve ŽNL u kojoj sudjeluju sva 3 trećeplasirana kluba iz 3 skupine Drugih liga. Svi oni igraju jednokružno i dvije ekipe koje budu imale najviše bodova ostvarit će plasman u Prvu Županijsku ligu. Potajno je Budainka Kolonija u konkurenciji klubova iz Slavonskog Šamca i Okučana bila lagani favorit. Sve to potvrdilo se na Budainci na kojoj je domaćin u 1. kolu kvalifikacija s 3:0 svladao sastav iz Slavonskog Šamca.

Utakmicu između Budainka Kolonije i Graničara iz Slavonskog Šamca pratilo je više od 350 ljubitelja nogometa. Dodatni dekor činile su navijačke skupine jednog i drugog kluba, dok je jedino teren bio vrlo težak za igru. Bio je vrlo mekan i na dijelovima još uvijek pod vodom. U takvim uvjetima bolje se snašla domaća momčad koja je na kraju zabilježila pobjedu s 3:0 zahvaljujući individualnoj kvaliteti igrača koje imaju poput: Kljajića, Gavranića, Radmana, Nižića, Božića i pogotovo igrača utakmice Josipa Furjanića.

Prvo poluvrijeme bilo je puno sadržajnije s nekoliko prigoda na obje strane, dok su gledatelji vidjeli 2 gola. U kvalifikacijama uvijek postoje tenzije zbog važnosti pa ih je tako bilo i ovoga puta kako na terenu, ali i među gledateljima. Bilo je tu i startova na rubu crvenih kartona, tako da je sudac Dario Krajnović imao pune ruke posla. Prvu veliku prigodu imala je u 26. minuti Budainka Kolonija preko svog najboljeg strijelca Furjanića kojem je na dodavanje Kljajića udarac sjajno obranio gostujući vratar Josip Vuksanović. Samo 5. minuta kasnije domaći su ipak došli do vodstva. Prodorni Sedlo u 31. minuti izborio je slobodni udarac iz kojeg je Radman ubacio pred gol, a tamo se najbolje snašao kapetan Franjo Nižić koji je pogodio za vodstvo Budainka Kolonije od 1:0.

Novi pokušaj imao je Furjanić u 36. minuti kada je dobio loptu od Gavranića, oslobodio se nekoliko igrača, ali je i ovoga puta Josip Vuksanović na mjestu. Iz treće prigode Furjanić je sada precizan. Igrala se 45. minuta kada je najboljeg domaćeg strijelca proigrao Gavranić, a Furjanić je sada točan za 2:0 te se s tim rezultatom otišlo na odmor. U nastavku su se strasti na terenu smirile, te nije bilo niti velikih prigoda. Gosti su imali laganu inicijativu koju je inicirao ulazak Evića, ali nisu uspjeli doći do pogotka. Budainka Kolonija je imala kontrolu igre i rezultata, a onda su igrači trenera Crnkovića u 75. minuti odigrali lijepu akciju za 3:0. Gavranić je ponovno dao dobru loptu za Kljajića koji vidi Furjanića, a igrač njegove kvalitete ovakve situacije pretvara u golove za konačnu pobjedu Budainka Kolonije protiv Graničara iz Slavonskog Šamca s 3:0.

U slijedećem 2. kolu kvalifikacija za Prvu ŽNL Budainka Kolonija u nedjelju, 16. lipnja gostuje u Okučanima kod Psunj Sokola protiv kojeg im je i bod dovoljan za plasman na jedno od prva mjesta koja vode u viši rang. S druge strane ekipa iz Slavonskog Šamca u Okučanima priželjkuje dobar rezultat Budainka Kolonije budući onda oni u posljednjem kolu u nedjelju 23. lipnja na svom terenu protiv Psunj Sokola sami odlučuju o plasmanu u Prvu Županijsku ligu. (Josip Šebalj)