/BSK, Sloga i Slavonija slavili na gostovanjima PRETKOLO HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA
krstanović bsk

Nogometašima Orilika koji su posao protiv Suhopolja odradili ranije, u 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa danas su se pridružili BSK, Sloga, Slavonija koji su posao odradili za 90 minuta, te Vuteks Sloga koja je slavila u produžetku u Bednji te Belišće koje je slavio nakon jedanaesteraca što nažalost nije pošlo za nogom Slavoncu.

Drugoligaš iz Bijelog Brda gostovao je u Biogradu kod tamošnjeg Pomorca i prilično lako izborio prolazak u sljedeću fazu natjecanja iako nije dobro krenulo za momčad Denisa Krstanovića. Domaćin je do prednosti došao već u 5 minuti. Ipak, kako je vrijeme prolazilo BSK je pokazivao da je bolja momčad pa je na poluvrijeme išao s prednosti zahvaljujući Blatančiću koji je poravnao u 23. i Dabri koji je donio vodstvo u 40. minuti. U drugom dijelu domaćin je ostao s igračem manje što je BSK iskoristio i preko Kloniunasa potvrdio pobjedu i prolaz!

Niti za požešku Slavoniju nije dobro počelo na gostovanju u Nedelišću, već u 21. minuti ostali su s igračem manje nakon što je crveni karton zaradio Karlo Majtenić, no bez obzira na to momčad Dalibora Bognara je odigrala sjajnu utakmicu i golom Mateja Peharde u 37. minuti došla do prednosti. Kada je u nastavku, u 65. minuti Tomislav Žuljević pogodio za 2:0 bilo je jasno da Požežani prolaze i da će u Zlatnu dolinu stići netko od prvoligaša.

slavonija

Sloga se nakon teškog poraza u Kutjevu pribrala i pokazala da i te kako zna igrati, išli su Novogradiščani na neugodno gostovanje u Kloštar Podravski, ali su tamošnjoj Mladosti očitali nogometnu lekciju i upisali uvjerljivu pobjedu te po drugi put u nizu izborili ulazak u završnicu Kupa. Kapetan Bruno Menegoni bio je jedini strijelac u prvom poluvremenu, a u samoj završnici prava golijada, najprije je Marjanović povećao prednost Sloge u 83; da bi samo dvije minute nakon toga Mladost golom Matančića vratili neizvjesnost u utakmicu. Značilo je to da će domaćin navaliti svim silama i samim tim ostaviti puno prostora za Slogine kontre koje su dva puta u sudačkom dodatku u golove pretvorili Bogdanović i Mihić.

Preostala tri susreta slavonskih klubova završena su bez pobjednika pa su se igrali i produžeci. Vuteks Sloga je gostovala u Bednji, u 90 minuta u svakoj mreži je završila po jedna lopta, Belišće je odigralo 90 minuta bez pogodaka protiv Jadrana iz Ploča, a u Komletincima je Slavonac u samoj završnici primio pogodak za 2:2 protiv Buja. Imao je Slavonac 2:0 nakon dvadesetak minuta igre, no u drugom dijelu Istrijani dolaze do poravnanja koje je bilo aktualno i po broju isključenja, na svakoj strani po jedno. Kako niti u dodatnih pola sata nije bilo pobjednika, o prolazu među 32 najbolje momčadi u Kupu odlučivali su jedanaesterci. I u raspucavanju je Slavonac imao veliku priliku, u terećoj seriji gosti su prvi bili neprecizi, no nažalost nakon toga domaći dva puta ne pogađaju i uzimaju pobjedu.

O prolazu u 1/16 finala odlučivali su jedanaesterci i u Belišću jer niti nakon 120 minuta nitko nije našao put do protivničke mreže. Igrači Davora Rupnika bili su maksimalno koncentrirani, četiri udarca – četiri pogotka. S druge strane gosti su neprecizni dva puta i Belišće slavi!

belišće

Marin Ivačnić bio je jedini strijelac u prvom poluvremenu ogleda Bednje i Vuteksa, no Berarevićeva momčad se nije predavala, u nastavku Danijel Spasić poravnava i odvodi utakmicu u produžetke. U 97. minuti Vuteks je došao do prednosti zahvaljujući Davoru Bratiću. Sačuvali su Vukovarci prednost do kraja, izbjegli stres jedanaesteraca i osigurali si povijesni nastup u završnici Hrvatskog nogometnog kupa! Sjajna je to nadogradnja povijesnog plasmana u 3. HNL i još jedna potvrda da mladi stručnjak na klupi Vuteksa radi fantastičan posao sa svojom momčadi!

Prije svega želim se zahvaliti domaćinu. Ljudi su fenomenalni i prvom prilikom ćemo ih pozvati u Vukovar. Ovako nas nitko nikad nije primio. Prvo poluvrijeme oni su trebali voditi debelo, ali tu uzimam odgovornost na sebe. Imao sam najbolju namjeru, ali nije se posložilo. Bili smo užasni. Drugo poluvrijeme i produžetke smo bili fizicki dominanti i usprkos teškom putu i 120′, zaslužili smo da u Vukovaru sutra dočekamo prvoligaša . Žao mi je Slavonca i što naša Županija nema još nekog predstavnika. Čestitam momcima, pokazali su da mogu , a s pravom ću još više od njih tražiti u budućnosti – izjavio je nakon utakmice Saša Berarević.