/Bsk uvjerljiv, Jakšić skočio na 4. mjesto KOMPLETIRANO JE 14. KOLO 1. ŽNL
IMG_7008

Bsk uvjerljiv, Jakšić skočio na 4. mjesto KOMPLETIRANO JE 14. KOLO 1. ŽNL

Nakon što su u subotu odigrane dvije utakmice u kojima su Požega i Kaptol remizirali a Lipik pobjedio Dinamo, danas su odrađene i preostale tri. BSK je na svom terenu dočekao Papuk, Omladinac je bio domaćin Tim osvježenju a Croatia Jakšiću.

BSK – PAPUK  6:1

2:0 u setovima za BSK. Nakon 6:1 u Velikoj, isto je završilo i u Buku. Početak nije sugerirao ovakav kraj, poveli su gosti nakon fantastične kontre u kojoj je Zvekić asistirao Josipu Fori koji je majstorski matirao Mazala. Nakon toga domaći su se uozbiljili, brzo preokrenuli preko Blaškovića i Jakovljevića, a goste je u životu držao Ivić s nekoliko krasnih obrana. U nastavku Bučani na brzinu postižu još dva pogotka, najprije još jednom Blašković a onda i Podobnik, da bi u završnici “set” osigurali Zeba i Starčević. Bučani su s tri proljetne pobjede stigli na bod iza vodeće Požege..

IMG_7026

– Čestitam ekipi Papuka na fer i korektnoj utakmici, svojim dečkima na zasluženoj pobjedi koja je mogla biti i uvjerljivija, mi smo se i treću utakmicu vraćali iz rezultatskog minusa, ali sva sreća na vrijeme smo dali 2 gola i poveli. Drugo poluvrijeme smo otvorili sa dva brza pogotka što nam je omogućilo da utakmicu privedemo u miru do kraja. – riječi su Josipa Jakovljevića, trenera BSK-a.

– Čestitke Buku na pobjedi. Teren je bio težak, ali gledatelji su gledali dobru utakmicu. Mi smo poveli, ali na žalost imali smo 2-3 crne minute u prvom i drugom poluvremenu koje su domaćini iskoristili i u kojima se mi nismo uspjeli sabrati. Mi se idemo spremiti za sljedeću utakmicu s Lipikom. – izjava je Valentina Raguža, trenera Papuka.

BSK pa

OMLADINAC – TIM OSVJEŽENJE 2:4

Omladinac je prije tjedan dana odradio svoj dio posla, mogli su biti maksimalno opušteni, no na kraju im to nije pomoglo da dođu do boda protiv Kuzmičana. Mladi Luka Bilmez rano je donio prednost gostima koja je bila akutalna sve do 60. minute kada kreće prava golijada. Najprije je Ribičić poravnao, a onda Šporčić i Bulaja donose dvostruku prednost Tim osvježenju. Domaćin se preko Marka Aračića vraća u igru za barem bod, no u sudačkom dodatku trener gostiju Ivo Papak stavlja točku na i.

– Protivnik je bio bolji te im čestitam na pobjedi. U drugom poluvremenu imali smo šansu za izjednačiti kod rezultata 1:2, ali na žalost nismo to iskoristili te smo na kraju izgubili 2:4.  – komentirao je, predsjednik Omladinca.

– Odigrali smo odličnu utakmicu iako smo otišli u šarenom sastavu. U prvom dijelu smo propustili previše šansi pa smo tek na kraju riješili pitanje pobjednika. Domaćin je bio korektan, suci sudili za 10. – izjavio je Josip Banožić, prvotimac Tim osvježenja.

om tim

CROATIA – JAKŠIĆ 0:3

Jakšić je očekivano iskoristio priliku koja mu se ponudila zbog kartona u redovima Croatije i došao do uvjerljive pobjede koja ga je lansirala na 4. mjesto ili prvo od “ostatka lige”: Stipo Jakešević donio je početnu prednost Jakšiću, a pred odmor ju je poduplao Maurizio Rezo. U samoj završnici u strijelce se upisao i Željko Parobek i zaokružio slavlje svoje momčadi.

– Zaslužena pobjeda Jakšića. Mi moramo prespavati ovo jer je nekako sve izgubilo svoj smisao. – riječi su Bernarda Raguža, trenera Croatije.

– Današnja utakmica je bila dobra iako je bilo malo hladnog vremena nije nam to smetalo. Ostvarili smo pobjedu nad domaćinom koji je bio fer i korektan. Mi smo malo igrali pa smo malo bili stali, ali smo uzeli 3 boda što je najvažnije. Croatiji želim sreću i da probaju uzeti nekome 3 boda. – kazao je Dario Pažin, trener gostiju.