/Briljantna partija MOK Murse i pobjeda protiv lidera DOMAĆI PORAZI SUPERLIGAŠICA
mok mursa

Odbojkaši Murse proteklih su dana odradili dva susreta protiv Mladosti Ribola iz Kaštela, jednom su kao domaćin doživjeli poraz, drugi put kao “gost” u svom Gradskom vrtu došli su do velike pobjede. Nisu ta dva boda toliko bitna, iako naravno da puno znače u borbi za 4 najbolja, puno važniji je način kako su Meningerovi momci došli do tog slavlja.

U prvom susretu Mursaši su pokazali da se mogu nositi s prvacima, bili su nadomak petog seta, no u završnici trećeg su nesretno i nespretno izgubili, što je Ribola kasnije kaznila i osvojila sva 3 boda. Drugi susret je počeo naopako po Oršolića i društvo, gosti su imali 2:0 u setovima, no pokazali su naši odbojkaši da se ne predaju, krenuli su na sve ili ništa, gosti su se malo opustili očekujući da će pobjeda doći sama od sebe, a kada su se Osječani razigrali više se nisu mogli zaustaviti.

41. OK SISAK – MOK RIJEKA 2:3 (20:25,25:21,14:25,30:28,10:15)
42. OK KITRO VARAŽDIN – OKM CENTROMETAL 3:2 (17:25,19:25,25:20,26:24,15:11)
43. OK MLADOST RIBOLA KAŠTELA – MOK MURSA – OSIJEK 2:3 (25:22,25:21,18:25,21:25,13:15)
44. OK MEDICINAR – HAOK MLADOST 0:3 (15:25,12:25,17:25)

Odbojkašice nisu uspjele pratiti dečke, i Osijek i Nova Gradiška su upisali domaće poraze, no ponovno više razloga za zadovoljstvo imaju cure s Drave koje su najboljoj ekipi u državi otkinule set, pokazale su da im je forma definitivno u uzlaznoj formi i da ih uvjerljiv poraz od Ostrave nije uzdrmao. Nova Gradiška je pak pala bez osvojenog seta protiv Cemexa, no sam rezultat drugog seta jasno govori koliko su Runjaševe djevojke bile blizu toga, a da su to uspjele tko zna kako bi završilo..

41. OK MARINA KAŠTELA – HAOK RIJEKA CO 3:0 (25:23,25:22,25:23)
42. ŽOK OSIJEK – HAOK MLADOST 1:3 (24:26,25:19,16:25,17:25)
43. OK OLIMPIK – OK POREČ 3:1 (17:25,25:17,25:15,25:21)
44. ŽOK NOVA GRADIŠKA – OK KAŠTELA CEMEX 0:3 (15:25,30:32,17:25)

U obje Superlige sada slijedi blagdanska pauza, a nove obveze slijede sredinom siječnja.