/Bratstvo zaustavilo pobjednički pohod Grabovca u isprekidanom olujnom kolu MLADOST NA SAMO BOD ZAOSTATKA
ivica vučak

Baranjska 2. ŽNL proteklog je vikenda definitivno dobila na zanimljivosti, saznali smo da Vučkov Grabovac nije bezgrešan, da se i protiv njih može, a od komotne situacije nakon samo jednog krivog koraka već je Mladost “za vratom”… Kolo je svakako bilo u znaku brojnih prekida zbog “baranjske Irme”..

Derbi kola u Grabovcu donio je sve što jedan derbi i može donjeti. Od prve do posljednje minute bilo je zanimljivo, a na kraju unatoč dominaciji domaćina ne može se reći da gosti nisu zaslužili taj bod, dapače. Poveo je domaćin golom kapetana Matije Crnčana već u 16′ utakmice, a konačni rezultat na otvaranju drugog poluvremena postavio je Matej Robičko. 15ak minuta nakon poravnanja žutu minutu doživio je Slobodan Rekić, malo se protegla doduše na tri minute u kojima je zaradio dva žuta kartona i ostavio goste s igračem manje, no bez obzira na sve izdržali su do kraja. U posljednjim minutama i jedna ružna scena, gostujućem igraču Marku Radiću je pozlilo pa se dogodio prekid da bi mu se ukazala pomoć, a nakon toga je utakmica nastavljena, a do kraja su gosti ostali i bez fizioterapeuta koji je morao preko ograde zbog pretjerane nervoze.

Mladost je jedva dočekala posrtaj lidera i uvjerljivom pobjedom protiv imenjaka iz Čeminca stigla na samo bod zaostatka. Domaća Mladost je došla do vodstva u 12′ preko Damjanovića, a tada se nebo otvorilo, mini Irma je poharala Baranju pa je utakmica prekinuta na 10 minuta. Nakon što je nastavljeno domaćin je dobro čuvao prednost sve do završnice poluvremena kada momčad iz Draža poravnava, a zatim u prvih 15 minuta drugog poluvremena s 3 pogotka odnosi uvjerljivu pobjedu. Utakmica je ponovno prekinuta u 84′ zbog nove runde nevremena.

Činjenicu da Bratstvo nije pobjedilo nije iskoristio Vardarac koji je poražen na svom terenu od Petlovca. I ovaj susret je prekidan u 15. minuti, a trajno završen u 77 pri vodstvu gostiju 3:1. Prvo ime susreta bez sumnje je bio Ivan Preksavec koji je postigao sva tri gola za goste, očito se najbolje snašao po užasnom vremenu i sličnom terenu. Prekida nije bilo u Belom Manastiru. Kada su druge utakmice prekidane, tamo je padala odluka o pobjedniku, a odlučili su ga Mudri i Bolšec koji su golovima u 73. i 76. minuti donjeli slavlje Belju protiv Šparte. Dvoboj Šokadije i Međimureca je kasnio 10ak minuta, još je jednom prekinut, ali je izguran do kraja na zadovoljstvo domaćina koji je uz dva pogotka Kolera slavio 3:1 pobjedu. I u Suzi je suzilo tokom čitave utakmice, prekidano je u dva navrata a u teškim uvjetima domaćin se bolje snašao i na pogon trostrukog strijelca Terzije upisao svoju treću ovosezonsku pobjedu. Utakmica u Baranjskom Petrovu Selu između Dinama i Poleta nije niti započela, termin će se naknadno odrediti.