/Borovo jednom rukom na peharu za najbolju momčad 2.HRL istok NEXE JE PORAŽEN U STAROM PETROVOM SELU PA JE RAZMAK 3 BODA UOČI ZADNJA DVA KOLA
rk valpovka fb

Rukometaši Borova mogu polako pripremati proslavu za prvaka 2.HRL istok jer sada imaju tri boda viška uoči zadnje dvije runde natjecanja. U idućem kolu u goste dolazi Slavija pa bi Borovo pobjedom potvrdilo naslov prvaka. Upravo je Slavija pomogla rukometašima Borova svladavši najopasnijeg konkurenta Nexe. Požega je svladala Slatinu, Županja Orahovicu, a Brod Lipu u preostalim susretima.

rrr

RK Valpovka – HRK Borovo 24:36

Rezultat ne prikazuje stvaran odnos snaga kakav je bio na terenu. Do 40. minute se igra ujednačena utakmica i onda dolazi do izražaja nedostatak nekoliko važnih igrača i skraćena rotacija. Dobro su se naši momci držali, a čak i jedan veći dio utakmice vodili i onda dolazi do pada koncentracije i umora te Borovo pravi razliku. Ovu utakmicu su po prvi puta priliku dobili i neki mlađi igrači koji su svoje minute odlično iskoristili. Čestitke dečkima na borbi. Sljedeći vikend gostujemo u Orahovici. Bit će to dobra utakmica, ali vjerujemo da će se naši momci vratiti kući s dva boda – FB Valpovka

Kada bi netko neupućen u tijek utakmice vidio rezultat 24:28 možda bi pomislio da je pobjeda bila rutinska, laka ili nešto tako. No, istina je sasvim drugačija. Do 46. minute obje ekipe izmjenjivale su se u vodstvu da bi kod rezultata 22:22 mi pobjegli na dva razlike, uskoro na tri, te tek u zadnjem napadu postigli pogodak za najveću prednost bilo koje ekipe od četiri razlike. Također, ukoliko bolje pogledate, u drugom dijelu smo primili samo 8 pogodaka, što je sjajno, pogotovo kada igrate u gostima protiv Slatine. Odličnu obranu iz drugog dijela uz malo efikasniji napad bi voljeli vidjeti na svakoj utakmici – FB Požega

07.04.2018. 16. kolo 2. HRL istok muški

RK Slatina – RK Požega 24:28 (16:14)

RK Slatina: Hankić 1, Horvat, Repić 1, Čurić 2, D.Nemet, Gašparović 5, F.Nemet, Mataija 7, Miličić, Venus, Dragojević 2, Bot, Frajhautm Butorac 2, Lisinski 4(3). Trener: Viktor Frajhaut.

RK Požega: Ćosić (12 obrana), Banović, Grbeš 2, Jurković 7, Tomas 2, Kiš 3(2), Obradović 6, Grgurić 2, Raguž 6(3), Mršić, Gelenčir, Tukonić, Jakić. Trener: Hrvoje Jurković.

Sedmerci: RK Slatina 3/4 (Lisinski 3/4), RK Požega 5/7 (Raguž 3/4, Kiš 2/3)

Isključenja: RK Slatina 2 minute (Butorac 2), RK Požega 6 minuta (Jurković 2+2, Obradović 2)

Suci: Miroslav Josić i Goran Radonjić (Donji Miholjac)
Nadzornik: Damir Barić (Čakovec)
Gledatelja: 50

Pobjeda protiv mlade ekipe Lipe. Na poluvremenu smo vodili 16-12, a na kraju je rezultat bio 33-27. Svi igrači su dobili solidnu minutažu i dobro iskoristili priliku. Idući vikend igramo ponovo kod kuće. Dolazi nam ekipa Slatine – FB Brod