/Borovo poraženo u Puli BORBA ZA OSTANAK PRED SVOJIM NAVIJAČIMA
Ludbreg-Borovo (2)

Borovo poraženo u Puli BORBA ZA OSTANAK PRED SVOJIM NAVIJAČIMA

Susret u Puli protiv ekipe Istrauna bila je prilika košarkašima Borova da se novom pobjedom sasvim približe osiguranju ostanka u ligi, no pokazalo se kako im Puležani ne leže te su igrači trenera Gorana Gunjevića poraženi 83:71.

Domaćin je krenuo snažno od samog početka te su dali vrlo malo prilike gostima da se drže koliko-toliko u egalu. Prednost nakon prve četvrtine je iznosila +11 te je rasla do najvećih +25 sredinom treće dionice. Nakon toga u završnici trener domaćina Oliver Radolović pružio je priliku igračima koji imaju manju minutažu, što je rezultiralo smanjenjem prednosti na konačnih 12 razlike. Trio Bilalović-Šamija-Andabaka bio je nerješiva enigma za obranu Borovčana te su do kraja susreta kombinirano zabili 65 koševa, od kojih Dominik Šamija čak 31. Kod Borova Mario Rajšić je zabio 14 uz 7 skokova, koliko je ubacio i Juraj Boras. Ostali rezultati nisu išli u korist Vukovaraca, zato se pobjeda u idućem kolu protiv Grafičara na domaćem terenu nameće kao imperativ, a ovisno o uspješnosti izravnih konkurenata, vrlo je moguće da će zadnje prvenstveno kolo i susret protiv ekipe Pule 1981. odlučiti izravnog konkurenta za put u A2 ligu.

Mario Rajšić (KK Borovo) – Glavni razlog našeg poraza definitivno je bila loša obrana i nedostatak komunikacije među igračima. Domaćin je utakmicu otvorio agresivno, posebno u napadu, gdje su poslije toga kao nagradu imali otvorene šuteve. Tek smo u zadnjoj četvrtini pokazali dio igre zbog koje smo pobjeđivali u posljednje vrijeme. U narednom susretu igramo protiv Grafičara, što je biti izuzetno teško, ali ćemo se dobro pripremiti i naravno ići na pobjedu.