/Borovčani slavili u utakmici sezone VELIKA POBJEDA PROTIV IZRAVNOG KONKURENTA
kk borovo

Borovčani slavili u utakmici sezone VELIKA POBJEDA PROTIV IZRAVNOG KONKURENTA

Teško je igrati utakmice koje moraš dobiti, a upravo je takva za košarkaše Borova bila ona protiv ekipe Šanca iz Karlovca u 18. kolu Prve lige. Ipak, najveći razlog za optimizam je bio kompletiran sastav za trenera domaćih Gorana Gunjevića, a to je prvi takav slučaj od 3. veljače i susreta protiv Gorice.

Gosti iz grada na četiri rijeke su bolje otvorili susret i poveli 8:2, no uz četiri koša Tonija Kovača (jedno atraktivno zakucavanje) i dva Jakova Šarca Borovo smanjuje na -1, što je bila i prednost s kojom su otišli na prvi odmor. Početkom druge četvrtine centarska linija domaćina Radoš-Kovač-Kapović veže nekoliko ubačaja, što domaćine odvodi na +7. Pred sam kraj prvog poluvremena domaćin odlazi na deset koševa prednosti, no dvije trice gostiju (Josipović i Požar) smanjuje vodstvo na četiri razlike.

Vidljivo je bilo kako trener Borova Gunjević teži brzoj igri i presingu na igrače Karlovca, što je i razumljivo budući dva glavna igrača Branimir Josipović i Matija Češković imaju po 36 godina. Igru je dodatno ubrzao u ulazak Juraja Borasa koji je u trećoj dionici povezao nekoliko ubačaja i dobrih asistencija za suigrače što je bilo dovoljno za vodstvo 62:56. U 33. minuti tricom Ljubomira Miljanića Borovo odlazi na najveću prednost +14, što su mirno održavali do kraja susreta, iako je najveća prijetnja za to bio raspoložen play Češković, što je bilo premalo za goste osim časnog poraza. Najučinkovitiji u redovima pobjednika bio je Dino Radoš sa 21 košem, a dvoznamenkasti su bili i Ljubomir Miljanić (15+7 skokova), Toni Kovač (11) i Juraj Boras (10+7 asistencija). Kod gostiju, koji su cijeli susret odigrali sa pet igrača (osim 49 sekundi Jakova Škrtića zbog povrede suigrača), Matija Češković je zabio 24.

Ovom pobjedom Borovčani su četiri kola prije kraja stekli značajnu prednost nad konkurencijom u borbi za ostanak, jer imaju dvije pobjede više od desetoplasiranog Grafičara, koji je posljednji putnik u niži rang natjecanja. Sada slijedi stanka za blagdane, a idući susret je gostovanje u Puli kod ekipe Istrauna 7. travnja.

Dino Radoš (Borovo) – Ušli smo mlitavo u utakmicu i nismo se držali dogovorenog u svlačionici. Počneš u grču i onda je potrebno izvlačiti se do kraja susreta, umjesto da smo stvari mirno priveli kraju. Ovako je bila dobra do zadnje minute.

Matija Češković (Šanac Karlovac) – Na kraju je ispalo da nam je ponestalo snage jer smo cijeli susret igrali sa pet igrača, a tako nam je već duže vrijeme. Mladost, veća rotacija igrača i mogućnost da drže visok ritam su presudili u ovom slučaju.