/Borovčani još čekaju prvu pobjedu u Prvoj ligi BOROVO JE JEDINI SLAVONSKI PREDSTAVNIK U PRVOJ LIGI
borovo

Nakon susreta trećeg kola u Prvoj hrvatskoj ligi, košarkaši Borova čekaju prvu pobjedu. Proteklog vikenda su poraženi na gostovanju u Zagrebu od ekipe Bosco. Od samog početka domaćini su imali inicijativu i do poluvremena došli do 24 koša razlike (64:40). Nezadovoljan je bio u tim trenucima trener Borovčana Goran Gunjević, posebno u obrambenom dijelu, ali nakon odmora gosti uspijevaju podignuti razinu igre, čak i u posljednjoj dionici doći na -9, no bolje od toga nije išlo. Najučinkovitiji kod raspoloženih domaćina bio je Marin kuga sa 23 koša, dok je kod Borova standardno najraspoloženiji bio Toni Kovač sa 18. Vukovarski sastav sada ima imperativ pobjede na domaćem terenu, jer već idućeg vikenda ugošćuju još jedan zagrebački sastav – KK Rudeš.

Ulazak u utakmicu je bio loš, posebno obrambeni dio, budući koncentracija nije bila na potrebnoj razini. Do poluvremena smo gubili 24 koša razlike, što je usmjerilo susret prema Boscu. U posljednjoj četvrtini smo se trgnuli, doveli rezultat do -9, ali smo opet greškama dopustili domaćinu da se vrati na konačnih +15. Zadnja četvrtina je pokazala kako trebamo izgledati u ovoj ligi i daje nam nadu za idući susret protiv Rudeša – rekao je nakon utakmice Goran Gunjević trener Borova.

Bosco – Borovo 103:88 (32:19, 32:21, 26:19, 13:29)