Boban u svojoj Kranjčevićevoj odlučio superuzbudljiv dvoboj s Lokomotivom PRVA GOSTUJUĆA HNL POBJEDA SEZONE

Nogometaši Osijeka sinoć su upisali prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu, barem kada je riječ o prvenstvu. Na stadionu u Kranjčevićevoj Zekićeva momčad je nakon vrlo uzbudljivih 90 minuta došla do sva 3 boda koja su je gurnula na diobu 3. mjesta koje sada dijele s aktualnim prvakom Rijekom i Slaven Belupom, a Dinamo i Hajduk su ispred njih.

Zekić je očekivano ispremješao početnu postavu, neki su zaista zaslužili odmoriti se, pa je početna postava bila Malenica, Lukić, Šimunec, Matas, Marin, Jambor, Petrovikj, Mudražija, Pušić, Perošević i Grgić. Šansu s klupe su čekali Antolović, Lesjak, Barišić, Mioč, Lopa, Boban i Grezda. Dakle, dvojac stigao ovog ljeta iz redova zagrebačkog prvoligaša nije se sučelio bivšim suigračima.

Otvaranje utakmice kao iz najljepših želja Zorana Zekića, već u prvoj minuti tresla se Šemperova mreža, no veselje je kratko trajalo, Perošević je bio u zaleđu. Od početka su i jedni i drugi zaigrali otvoreno, napadački, i šanse su se redale pred oba vratara koji su svoje mreže čuvali čistima do 15. minute kada je prvi kapitulirao Malenica. Jedan od najvećih talenata HR nogometa, mladi Majer ubacio je u kazneni prostor Osijeka, obrana nije bila na svom mjestu što koristi Musa i dovodi Lokomotivu u vodstvo. Nije to dugo trajalo, Bijelo plavi su ubrzo nakon prekrasne akcije stigli do poravnanja. Jambor, Perošević i Grgić sve su pripremili za Pušića koji je bez problema matirao Šempera za poravnanje. I dalje i jedni i drugi uglavnom misle na napad, bilo je lijepih akcija na obje strane, a kako to obično biva, gol ne pada ako nema greške. Nakon što su obrambeni igrači častili domaćina za početnu prednost, u samoj završnici prvog dijela, u 44. minuti, pridružio im se i Malenica koji je krivo procjenio jednu loptu ponovno upućenu od Majera i ostavio Capanu najlakši mogući zadatak za novo vodstvo domaćih.

Zekić je na poluvremenu izvadio Mudražiju a uveo Bobana koji je na ovom stadionu kao u svom dvorištu, i pokazalo se to kao prava odluka. Gabra je odigrao možda i svoje najbolje poluvrijeme u dresu Osijeka. Najprije je u 79′ izborio kazneni udarac koji je Perošević pretvorio u novo poravnanje, a zatim i donio sva 3 boda Bijelo plavima. Barišić je ubacio, a Boban sa 7-8 metara glavom zakucao neobranjivo za 3:2. Valja napomenuti da se Malenica definitivno iskupio za svoj propust kod drugog gola Lokomotive nevjerojatnom intervencijom na sjajan udarac Ivanušeca u 68′. U sudačkom dodatku Malenicu je “zamjenio” Šimunec koji je sjajnim uklizavanjem doslovno sa crte izbio loptu koju su svi već vidjeli u golu, a posljednjem pokušaju Lokosa Malenica je lako obranio pokušaj Kutjevčanina Ivana Antunovića tako da sva 3 boda putuju za Osijek.