/Boban srušio Hajduk na Poljudu BIJELO PLAVI SE VRATILI NA DRUGO MJESTO
43290984_10157830377618852_3116628759050977280_n

Boban srušio Hajduk na Poljudu BIJELO PLAVI SE VRATILI NA DRUGO MJESTO

Nogometaši Osijeka još su jednom pokazali da su spremni za bitke s momčadima koje ih napadnu, koje igraju otvoren nogomet. Da se igra nekakve liga 6 Osijek bi bio prvi kandidat za naslov prvaka!

HAJDUK – OSIJEK  0:2

Strijelci: 0:1 Boban (36′), 0:2 Marić (60′)

Hajduk: Posavec, Lopez, Vučur, Juranović, Filip, Barry, Palaversa (od 46. Jradi) Caktaš, Jairo, Gyurcso (od 79. Tudor), Ivanovski (od 46. Said)

Osijek: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Ćavar (od 78. Lončar), Kamenar (od 71. Pilj), Hajradinović (od 85. Štrkalj), Boban, Marić

Igrač utakmice: Gabrijel Boban

Prilično loše prvo poluvrijeme Osijek je završio minimalnim vodstvom nakon prekrasnog pogotka Gabrijela Bobana koji se trenutno čini kao riješenje svih Zekićevih napadačkih problema. Brijantnom loptom kroz sredinu u prigodu ga je gurnio Hajradinović, a Boban je bio brži od Posavca, pa zatim i od braniča Bijelih i prekrasno pogodio od grede za 0:1. U drugom poluvremenu još jedna odlična lopta u prostor za Gabru, ili kako ga u Osijeku zovu Bobija, koji je ovoga puta u sredini na 5 metara pronašao Marića koji uz manje probleme pogađa za konačnih 2:0. U prvom dijelu Osijek je imao pomalo i sreće, dojam je da u prvom dijelu Bebek nije sudio kazneni udarac za domaće kada je lopta pogodila u ruku Pušića iako je bilo blizu ramena. Početak drugog poluvremena je jedini dio utakmice kada 15ak minuta Osijek nije imao utakmicu pod kontrolom, tada su napadi Hajduka izgledali opasno, ali sve u svemu Osijek je pokazao da je kvalitetnija momčad od Hajduka, posebice u igri koja odgovara Bijelo plavima, kada domaćin mora uzeti posjed i napasti, odnosno ostaviti dosta prostora u svojoj polovini terena.

Osijek je ovom pobjedom preskočio Lokomotivu i postao prvi pratitelj Dinama koji početkom studenog dolazi u Gradski vrt. Ovo je svakako veliki podstrek za Zekićevu momčad, nakon više od 10 godina Osijek je slavio na Poljudu. Dva tjedna reprezentativne pauze dolaze u savršeno vrijeme, prilika je to za oporavak ozljeđenih i načetih, za smirivanje strasti nakon ove vrlo vrijedne pobjede i kvalitetnu pripremu onoga što sljedi a to su gostovanja kod Rudeša i Istre, onih koji su zapravo Osijeku najopasniji i najneugodniji protivnici.