I Bjelovar je naletio na Bedem u Ivankovu BEDEM - BJELOVAR 4:0 (2:0 - IZVJEŠTAJ), SLAVONIJA SLAVILA U VIŠNJEVCU, MARSONIA U BIJELOM BRDU S PO 1:0

I Bjelovar je naletio na Bedem u Ivankovu.

Bedem-Bjelovar 4:0 (2:0)

Ivankovo, Stadion: “Grac” Gledatelja 350.

Strijelci: 1:0 Ujvari 1.min. 2:0 Ujvari 7. min. 3:0 Lučić  57. min.(KU) i 4:0 Sambol 63.min.

Suci: Lovrić (Đakovo) pomoćnici Grofelnik (Valpovo) i Knez (Osijek)

Premda je tijekom tjedna trener Bedema Mladen Bartolović otišao na klupu Cibalije Bedem nije izgubio samopouzdanje, jer se Bartolovićev rukopis u igri Ivankovčana itekako primjetio i na ovoj utakmici. Većina gledatelja nije se ni smjestila na tribine, a Bedem je poveo sa 1:0 preko Ujvarija koji jednu vrlo dobru povratnu loptu kapetana Žgele sa 10-tak metara preciznim udarcem šalje u nezaštićenu mrežu Bjelovara.

Vrlo brzo povećavaju svoje vodstvo na 2:0 u 7.minuti kada Mrdeša izvodi slobodni udarac sa lijeve strane i upošljava Žgelu na 20-tak metara koji oštro puca, a vratar gostiju odbija loptu na nogu Ujvarija koji sa 8 metara postiže svoj drugi pogodak. U 15 .minuti suci poništavaju pogodak Borka koji glavom trese mrežu gostiju, zbog zaleđa, čini se potpuno opravdano.

Bedem dominira pa tako u 26.minuti izvode kontru u kojoj Ujvari izbija sam u 16-terac gostiju i onda brzopleto puca sa nekih 14 metara i promašuje. U nastavku u 46 minuti Ujvari je ponovno na sceni i sa ruba kaznenog prostora pokušava lob udarcem savladati Kovačevića, ali lopta pogađa gredu. U 57.minuti brz prodor Raić-Sudara koji bježi obrani gostiju i ulazi sam pred Kovačevića koji ga ruši na 12-13 metara svoga gola ,a sudac bez dvoumljenja pokazuje na penal koji Lučić poluvisokim udarcem u desnu stranu gostujućeg gola pretvara u 3:0.

Školska akcija Bedemovih navalnih igrača u kojoj Tustonjić probija bok Bjelovarčana i dodaje loptu brzonogom Vuksanoviću koji još brže povratnom loptom pronalazi mladog Sambola kojem nije bilo teško loptu smjestiti iza leđa nemoćnog Kovačevića u 63. minuti za ispostavilo za konačnih 4:0 u Bedemovu korist. Ivankovčani su i prije ove utakmice bili favoriti i tu ulogu su u potpunosti opravdali za razliku od Bjelovarčana koji su bili dosta blijedi i bezopasni. Slijedi im dosta teško gostovanje kod Međimurja u Čakovcu.

bed

U čvrstoj i borbenoj utakmici gosti su došli do pobjede u 3.minuti sudačke nadoknade. Gosti su imali više od igre, ali velikom borbom moji su dečki odolijevali cijelu utakmicu i pokazali veliku želju i htijenje za ostati neporažen. Porazu su kumovali i suci, koji nisu pokazali direktan crveni karton u situaciji kod izgledne prilike za gol, čime smo oštećeni u našim nastojanjima za pozitivnim rezultatom. Glavni sudac sudio je loše. Čestitke mojim dečkima na izuzetnoj požrtvovnosti, a gostima na pobjedi – rekao je tajnik Višnjevca Davor Jeger

Dominacija Slavonije tijekom cijele utakmice, puno propuštenih prilika i na kraju sretno i spretno, ali zasluženo osvojamo tri boda. Čestitke domaćinu na fer i korektnoj utakmici – kazao je neumorni veznjak Slavonije Josip Neruda

VIŠŠ

Oštećeni smo za kazneni udarac. Čestitam gostima na fer i korektnoj utakmici, ali suđenje nije u redu, očito se ne igra za nogomet već za nešto drugo – ljutit je bio trener BSK-a Davor Rupnik

Ponavlja se dobra igra i zalaganje kao i u prijašnjim utakmicama i nagrađeni smo za trud u teškoj i neizvjesnoj utakmici do samoga kraja. Utakmica je mogla otići i na drugu stranu, mi smo ipak jednu svoju šansu iskoristili z nova tri boda – komentirao je trener Marsonije Dominik Maduna