/Beničanci nakon sjajnog derbija ostali na maksimalnom učinku LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA DONJI MIHOLJAC
beničanci

Proteklog je vikenda završena jesenska polusezona u Ligi NS Donji Miholjac u kojem se odigrao veliki derbi vodećeg dvojca, a i on je završen onako kako je bilo tokom čitave jeseni – pobjedom Beničanaca.

Derbi je bio zaista sjajan, vidjeli su gledatelji 5 pogodaka, nekoliko velikih preokreta. Sve je počelo u 3. minuti kada je Beničance u vodstvo doveo AlenVišligaj, no nije to bilo dugog vijeka, Danijel Tomoković je poravnao na 1:1 što je bio i rezultat na poluvremenu. Nakon 20ak minuta igre u drugom poluvremenu Bočkinci su napravili potpuni preokret, Kristijan Kalmar je donio prednost momčadi trenera Aničića i činilo se da imaju snage osvojiti sva 3 boda i koliko toliko zakomplicirati proljetni dio sezone. Ipak, ne bi to bila utakmica Beničanaca da se u strijelce ne upiše prvi topnik lige Havidić koji je donio poravnanje, a samo 3 minute kasnije Domagoj Špoljarić je postao junak derbija i osigurao je svojoj momčadi maksimalan učinak u jesenskom dijelu i uvjerljivu bodovnu prednost. Teško je zamisliti scenarij u kojem momčad trenera Tomislava Cvetanića može ostati bez konačnog trijumfa i plasmana u 2. ŽNL..

Zahvaljujući novoj pobjedi Ivanovo se poravnalo s Bočkincima sa 18 osvojenih bodova, i očigledno Bočkince čeka borba za očuvanje tog statusa, a ne za naslov prvaka. Ivanovo je uvjerljivo slavilo protiv Svetog Đurađa na svom terenu uz pogotke Galića, Kopića, Ćotija i Miškovića, dok je poraz Svetaca ublažio Zlatunić. Pandurić je bio jedini strijelac u minimalnoj pobjedi Kapelne nad Kućancima koji su ostali prikovani za samo dno sa samo jednom pobjedom i popriličnim zaostatkom za Svetim Đurađem.