/Benfica u produžetku srušila Dinamo ZAVRŠEN JE EUROPSKI PUT HRVATSKOG PRVAKA
IMG_0729

Benfica u produžetku srušila Dinamo ZAVRŠEN JE EUROPSKI PUT HRVATSKOG PRVAKA

Hrvatski prvak Dinamo nije uspio u Lisabonu obraniti prednost od jednog pogotka te je okončao svoj odlični ovosezonski nastup u Europi. Zagrebački Modri pobijedili su Benficu u prvoj utakmici osmine finala Europske lige 1:0, pogotkom Petkovića s bijele točke, no portugalski je velikan u uzvratu slavio rezultatom 3:0 i prošao u četvrtfinale.

Dinamo je “pozitivnu nulu” držao sve do 71. minute, kada Jonas pronalazi put do Livakovićeve mreže te odvodi utakmicu u produžetke.

Igrala se 94. minuta kada Ferro preciznim udarcem iz daljine povisuje na 2:0, a nakon što je Stojanović u 104. minuti dobio drugi žuti, isključujući karton, Grimaldo još jednim lijepim pogotkom postavlja konačni rezultat.

Uz Benficu, čije boje brani i Filip Krovinović, četvrtfinale Europske lige izborili su još Kovačićev Chelsea, Rebićev Eintracht, Valencia, Napoli, Arsenal, Slavija Prag i Villarreal.