/Bedem uzvratio Orioliku na isti način LUKA SAMBOL VUKAO DOMAĆE DO POBJEDE S DVA POGOTKA
bedem fb

Luka Sambol je s dva pogotka utro put k pobjedi momčadi Josipa Raić Sudara te su tako domaći uzvratili svom gostu za jesenski poraz u Oriovcu.

BEDEM-ORIOLIK 3:2 (2:0)

Ivankovo. Stadion: “Grac” Gledatelja: 250 Suci: Dario Matočec-Đurđevac 7 Prvi pomoćni: Ivan Iveljić-Kamešnica, Drugi pomoćni: Matej Mađerić-Koprivnica i Četvrti sudac: Marko Đergez-Đurđevac. Delegat;Drago Huis-Belišće.

Strijelci: 1:0 L.Sambol u 3.min. 2:0 L. Sambol u 14.min. 3:0 Vuksanović u 69.min. 3:1 Jurić u 72.min. i 3:2 Majstorić u 77.min.

NK BEDEM IVANKOVO: Anić 7,5 Babić 7 Smolčić 7 Borko 7,5 Validžić 7,5 Božić 7,5 Vuksanović 7,5 (od 90.min.M.Gazić -) Mrdeša 7 Mauer 7 (od 90.min.I.Gazić -) L.Sambol 8 i Dubravac 7 (od 87.min.Ujvari -) Trener: Josip Raić-Sudar 7,5

NK ORIOLIK ORIOVAC: Herceg 6 Plemenčić 5,5 (od 26.min.Jašarević 7) Jurević 6 Kuzmić 6,5 Kokotović 7 Jurić 7,5 Majstorić 7,5 Barišić 6,5 (od 70.min. Stahović -) Lucić 6,5 Stubičan 7 i Đerek 6,5. Trener: Robert Dujić 6,5

Igrač utakmice: Luka Sambol

Žuti kartoni: NK Bedem. Smolčić,Božić,Mrdeša i L.Sambol. NK Oriolik: Majstorić Crveni kartoni: Duje Mrdeša u 80.min. (drugi žuti).

Ivankovčani su ovom pobjedom svojim pristalicama lijepu čestitku uputili i poklonili povodom Uskrsnih blagdana. Samo otvaranje pripalo je Bedemašima koji su veoma rano poveli i to u 3.minuti  kada je Mrdeša ušao u kazneni prostor Oriovčana i sa desne strane krasno uposlio usamljenog L.Sambola na 5 metara od gola gostiju koji šalje Hercega da vadi loptu iz svoje mreže 1:0. Skoro identična situacija desila se u 14.minuti, a akteri isti. Mrdeša ovaj puta puca sa desne strane, a vratar gostiju mu njegov udarac odbija na noge usamljenog  L.Sambola na opet 5 metara koji i drugi puta šalje Hercega da vadi loptu iz svoje mreže i to je 2:0.

Šokirani gosti pokušavaju doći sebi i u 26.minuti postiži zgoditak koji sudac poništava zbog očitog zaleđa.Međutim,Bedem i dalje dominira pa tako Smolčić u 24.minuti probija lijevu stranu i na petercu pronalazi Mauera koji dobro puca, ali u blok gostiju, a lopta odlazi u korner. Tri minute poslije gosti imaju slobodni udarac sa 20-tak metara koji je je izveo Kokotović i pogodio gredu Anićeva gola. Pogocima L.Sambola na odmor se otišlo rezultatom 2:0 u Bedemovu korist.

U Nastavku prvo Majstorić u 55.minuti bježi  sam sa centra domaćoj obrani i ulaskom u šesnaesterac u susret mu izlazi domaći vratar Anić i hrabrim padom u noge otklanja opasnost po svoj gol. Igrala se 69.minuti i obrana gostiju pravi kardinalnu grešku tako što u namjeri da vrate loptu svom vrataru to čine nesmotreno, a lukavi Vuksanović sve to prati i prije Hercega dolazi do lopte te ga varkom tijela zaobilazi i s nekih 7-8 metara lagano plasira loptu u nezaštićeni gol Oriolika za  visokih 3:0.Nemajući što izgubiti Oriovčani preuzimaju inicijativu i u 72.minuti smanjuju rezultat kada Majstorić bježi po desnoj strani i u petercu Bedema pronalazi Jurića koji postavlja 3:1.

Minutu potom Jašarević ulazi u domaći 16-terac i upućuje s desne strane oštar šut koji Anić bravurozno brani skrenuvši loptu u korner. I Mrdeša je u 74. minuti pokušao lob udarcem matirati istrčalog Hercega, ali mu je lopta otišla pored okvira gostujućeg gola. A onda u 77.minuti gosti upućuju idealan centaršut u domaći peterac gdje je najviši u skoku bio Majstorić koji glavom smanjuje na 3:2. U 80.minuti nakon što je Mrdeša ušao u gostujući kazneni prostor i nakon kontakta sa obrambenim igračem gostiju pao na travu,sudac je smatrao da je simulirao pad i dodijelio mu drugi žuti karton tj. crveni karton.

Oriovčani žele doći do poravnanja  poslije toga, ali Bedem pametnom igrom zatvara sve prilaze svom golu i uspješno privode utakmicu kraju, a umalo su u nadoknadi vremena preko Ujvarija postigli i četvrti pogodak  koji se odnekud došuljao pred Hercega koji mu je obranio udarac iskosa s  lijeve strane s nekih 5 metara skrenuvši loptu u kutni udarac.Da bi sačuvao tri boda i domaći trener radi dobar posao vršeći dvije zamjene tako da gosti nisu više imali ni vremena ni mogućnosti doći do jednog boda pa je na kraju završilo istim rezultatom kao i jesenas u Oriovcu tj. 3:2 za domaćina. (Anto Borić)