/Bedem ugostio Đakovčane na Gracu SLAVLJE RAIĆ SUDAREVE MOMČADI
bedem fb

Bedem ugostio Đakovčane na Gracu SLAVLJE RAIĆ SUDAREVE MOMČADI

U vrlo efikasnom susretu na Gracu pobjeda je pripala domaćoj momčadi, a gledatelji su mogli vidjeti čak sedam pogodaka.

Bedem-Đakovo-Croatia 4:3 (2:2)

Ivankovo: Stadion :”Grac” Gledatelja 120.Suci: Darko Dumančić-Prkovci 1.pomoćni sudac: Filip Damjanović-Đeletovci i 2.pomoćni sudac: Vjekoslav Horvat-Vinkovci.

Strijelci: 1:0 Mrdeša u 2.min. 2:0 Vuksanović u 5.min. 2:1 Grgačević u 33.min (KU) 2:2 Grgačević u 45.min. /KU/ 3:2 I.Gazić u 53.min. 4:2 Borko u 56.min. /KU/ i 4:3 Bionda u 68.min.

NK BEDEM IVANKOVO: Anić,Babić,Validžić,Smolčić,Suppiger,Borko,Vuksanović,Mrdeša,Mauer,Jagustin,i Pintarić.Još su igrali: Davidović,L.Sambol,M.Sambol,Naletilić,I.Gazić,M.Gazić,Petričević i Leko. Trener: Josip Raić-Sudar.

NK ĐAKOVO-CROATIA ĐAKOVO: Jukić,Klemen,Brdarić,Galičić,Kolak,Stipanović,Magić,Lulić,Grgačević,Burazin,i Pongračić.Još su igrali:Bionda,Anušić,Hulak,Mijačević,Sito,Perković i Zorbaz.Trener:Josip Milardović.

Žuti kartoni: NK Bedem: L.Sambol  NK Đakovo-Croatia:Galičić.Crveni karton: Đakovo-Croatia: Hulak.

đakovo fb

Za svoju prvu pripremnu utakmicu pred domaćim gledateljima Ivankovčani su ugostili trećeligašku momčad Đakovo-Croatia iz susjednog Đakova.Utakmica je obilovala sa sedam (7) viđenih pogodaka,bezbroj neiskorištenih prilika, nekoliko izvrsnih obrana oba vratara, s tri (3) ispravno dosuđena kaznena udarca,s dva (2) žuta kartona i jednim (1)crvenim kartonom,tako da svi nazočni mogu biti  zadovoljni viđenim.Bedem je počeo po već ustaljenom običaju .U prologu odmah povede pa se onda malo povuče u obranu i onda gosti poravnaju,pa onda Bedem ubrza igru i obično na na kraju pobijedi.

Tako je bilo i danas.Već u 2.minuti Mrdeša je oduzeo loptu gostima na centru i napravio veleslalom kroz gostujuću obranu i došao sam na 12 metara pred  nemoćnog Jukića i doveo Bedem u vodstvo od 1:0. Samo tri minute kasnije u 5.minuti Suppiger je probio desnu stranu gostiju i na vrhu kaznenog prostora gostiju nesebično poslužio Vuksanovića koji je rezantnim udarcem pogodio malu mrežu nemoćnog Jukića za 2:0. U 12-minuti Jagustin je svojim udarcem sa 18 metara umalo pogodio,ali lopta je prošla tik kraj vratnice.Potom slijedi period dominacije gostiju pa tako u 16.minuti  Kolak ne uspijeva lob udarcem sa 16 metara savladati Anića,  a udarac Pongračića u 21.minuti sa 17 metara završio je kraj same vratnice domaćeg gola.

U 33.minuti Babić nepotrebno ruši Pongračića u svom kaznenom prostoru, a sudac  Dumančić bez razmišljanja  ispravno dosuđuje kazneni udarac za Đakovčane koji je izveo kapetan Grgačević i preciznim udarcem u donju desnu stranu smanjio rezultat na 2:1. U 37.minuti Jagustin se spetljao na petercu gostiju i propustio priliku da Bedem poveća vodstvo. U zadnjoj minuti prvog dijela Pongračića je na ivici svog 16-terca srušio Anić a sudac Dumančić dosudio slobodan udarac za goste koji protestiraju i traže kazneni udarac, a sudac dolazi do svog mladog pomoćnika Horvata koji mu sugerira da je prekršaj bio unutar kaznenog prostora.i Dumančić pravilno postupa i mijenja svoju prvobitnu odluku te dosuđuje i drugi kazneni udarac za Đakovčane.

Izveo ga je opet Grgačević i pucao nisko po zemlji ovaj puta u lijevu stranu i pogodio za 2:2 što je bio i rezultat prvog poluvremena.Nakon što se oslobodio dvojice gostujućih igrača u 53.minuti Ivan Gazić je izašao pred Jukića i sa 10-tak metara preciznim udarcem povisuje rezultat na 3:2.U 56.minuti Momčad Đakovo-Croatie imala je kutni udarac koji je obrana domaćih bez problema otklonila i u brzi i ubitačni kontranapad izbacila Vuksanovića koji ulazi oči u oči ped vratara gostiju koji ga ruši, a danas vrlo dobri sudac Dumančić i treći puta opravdano pokazuje na bijelu točku.Odgovornost preuzima  Borko i rutinski pogađa za 4:2. Borko je u 64.minuti dobro odapeo sa 18 metara a vratar gostiju još bolje reagirao.

Pokušaj Burazina u 66.minuti da svojim udarcem sa 14 metara  pogodi domaći  gol nije uspio jer je lopta prošla blizu desne vratnice.Poslije paničnog odstranjivanja lopte ispred svog gola domaća obrana je poslužila Biondu  koji izbliza pogađa domaću mrežu i postavlja konačnih 4:3 ove interesantne utakmice.Momčad Đakovo-Croatia slijedeću utakmicu ima na Olimpijinom turniru u Osijeku u subotu 10.kolovoza,dok momčad Bedema igra već u srijedu 07.kolovoza u Ivankovu utakmicu 1.kola KUP-a NS Vinkovci protiv NK “Šokadija” Stari Mikanovci. (Anto Borić)