/Bedem i Mladost iz Vođinaca u finalu kupa NS Vinkovci BORAC IZ RETKOVACA I OTOK SU OSTALI KRATKIH RUKAVA U POLUFINALNIM SUSRETIMA
mladost vođinci 2 fb

Odigrani su polufinalni susreti kupa NS Vinkovci u kojima su kao pobjednici izašli Bedem i Mladost iz Vođinaca svladavši Borac iz Retkovaca i Otok.

BEDEM-BORAC RETKOVCI 5:1 (2:1) Ivankovo,Stadion “Grac” Gledatelja 120.

Suci: Predrag Kaurin-Prkovci Pomoćnici: Mario Krušelj-Jarmina i Damir Jurčević-Novi Mikanovci. Delegat Samir Štiler-Vinkovci. Strijelci: 1:0 Tustonjić u 9.min. 2:0 Sambol u 17.min.  2:1 Živković u 19.min. 3:1 Šeremet u 48.min. (ag) 4:1 Raić-Sudar u 75.min. i 5:1 Lajtman u 79.min.

Žuti kartoni: NK Bedem Božić NK Borac: Rončević. Crvnih kartona nije bilo.

NK BEDEM IVANKOVO: Raguž,Babić,Smolčić (od 59.min. Stojić) Božić,Borko (od 77.min.Škarica) Mrdeša (od 65 min.Laco) Ujvari (od 46.min.Lajtman) Raić-Sudar (od 77.min.Šušnjara)Tustonjić,Sambol i Stojanović.trener: Jure Jurić.

NK BORAC RETKOVCI: Rohaček,Bubalo,Rukavina,Šeremet,Lovrić,Prljević,Barbarić,Crepić,Parmakvić,Živković i Šinjori (od 53 min. Rončević) trener: Hrvoje Crnković.

Igrač utakmice:Luka Sambol.

Prošlogodišnji pobjednik KUP-a NS Vinkovci domaći Bedem rutinski je savladao vrlo solidnog člana 2.ŽNL NS Vinkovci NK Borac iz Retkovaca. Bez obzira što je bio radni dan,ovaj općinski susret promatralo je cca 120 gledatelja.Utakmica je protekla u fer i korektnom izdanju. Ivankovačni su već u 9.minuti poveli preko Tustonjića koji je pucao sa 18 metara i lopta je odskočila ispred Rohačeka i ušla u njegovu mrežu. Tustonjić je i u 17.minuti pronašao Sambola u kaznenom prostoru Borca koji je sa 12 metara pogodio mrežu gostiju za 2:0.Dvije minute potom Živković se odlučio za šut ss nekih 25 metara od gola domaće vratara Raguža i smanjio rezultat na 2:1 što je bio i rezultat prvog dijela. U drugom poluvremenu Bedem je sve svoje šanse iskoristio i pretvorio u pogotke,dok gosti to isto nisu uspijeli. U 48.minuti poslije centaršuta s desne strane nesretni Šeremet je glavom sa 10-tak metara lobovao svog vratara i autogolom  doveo Bedem u vodstvo od 3:1.

Jednu povratnu loptu u 75.minuti lukavi Raić-Sudar je smjestio u prazan gostujući gol izbliza za 4:1, a  konačnih 5:1 postavio je Lajtman u 79.minuti najljepšim pogotkom oštro pucajući sa distance kada je proparao mrežu Borca.Imali su potom i gosti svoje prilike preko Crepića u 80.minuti koji je pucao iskosa sa 5 metara i  umalo pogodio, ali je Raguž njegov udarac skrenuo u korner,a zatim i Parmaković u 82.minuti kada je izbio sam pred domaćeg vratara i prerano pucao sa 14 metara tako da lopta prošla tik pored desne vratnice.Na kraju ostalo je 5:1 za Bedem koji se ovom pobjedom plasirao u finale gdje ga čeka NK Mladost iz Vođinaca koja je savladala NK Otok sa 4:1. Finalna utakmica će se igrati u Vinkovcima na stadionu Cibalije,a termin igranja odrediti će rukovodstvo ovog KUP natjecanja. (A.Borić)

Mladost – Otok 4-1 (2-1)

Po lijepom vremenu i ugodnom ambijentu pobijedio je domaćin jako dobru ekipu Otoka koja je rang iznad nas što još uvećava  pobjedu. Iako su domaći gubili nisu se predali i na krilima klupske mladosti brzo se vratili i okrenuli rezultat golovima Roberta Ilića i fenomenalnim prvijencem mladog Filipa Lajtmana te otišli tim pogocima i s prednošću na odmor. Drugi dio Otok je pokušavao doći do izjednačenja, ali u jeku napada domaćin kreće u kontru koju odlično istrčava Dario Dogan i uspješno matira gostujućeg vratara. Gosti su tada malo pali dok se Mladost razigrala i nastavila u vrlo dobrom ritmu i još jednim eurogolom i fenomenalnim udarcem Josipa Haluške zapečatili sudbinu gostiju i time uzvratili za poraz u zadnjem kolu prošlogodišnjeg prvenstva.