/Bedem do tri boda u zadnjoj domaćoj utakmici SLOGA JE BILA BLIZU BODA
raić sudar bedem mv

Bedem do tri boda u zadnjoj domaćoj utakmici SLOGA JE BILA BLIZU BODA

Gost je imao bod u džepu do samog finiša kada se ukazao Mrdeša i pogodio za pobjedu u zadnjoj domaćoj utakmici na Gracu.

BEDEM-SLOGA 3:2 (1:1)

Ivankovo: Stadion “Grac” Gledatelja: 200

Suci: Stjepan Barišić-Osijek 6,5 Prvi pomoćni sudac: Aleksandar Vuzem-Pribiševci, Drugi pomoćni sudac:Luka Vidak-Osijek. Četvrti sudac: Darko Dumančić-Prkovci. Delegat: Josip Kustura-Vukovar.

Strijelci: 1:0 Mrdeša u 8 min.  1:1 Bungić u 41.min. 1:2 J.Gospočić u 58.min. 2:2 Vuksanović u 63.min. i 3:2 Mrdeša u 90.min.

NK BEDEM IVANKOVO: Čučković 7 Babić 7,5 Smolčić 7,5 Borko 7,5 Validžić 7,5 Vuksanović 7,5 Mrdeša 8 Mauer 7 Jagustin 7 (od 83.min.Penava-) Pintarić 6,5 (od 61.min.Gazić 6,5) i Sambol 6,5 (od 46.min. Koledić 7). Trener: Josip Raić-Sudar 7

NK SLOGA NOVA GRADIŠKA: Iveković 6,5 Kulundžić 7 Kašljević 6,5 Ćelepirović 7 Ubavić 7 Vlaović 6,5 (od 48.min.Severović 7)Bungić 7 Filipović 7 Z.Gospočić 7 J.Gospočić 7,5 i Ciprić  6,5. trener: Matej Vlaović 7

Žuti kartoni: Bedem: Luka Mauer Sloga: Zlatko Kulundžić,Zdravko Gospočić i Jura Ciprić. Crvenih kartona nije bilo.

Igrač utakmice: Duje Mrdeša-Bedem.

Kako su obje momčadi  osigurale trećeligaški status i na narednoj natjecateljskoj sezoni to se u Ivankovu igrala lijepa utakmica bez prevelikog naboja i grubih startova uz puno kombinatorike koja je rezultirala s puno prigoda i ono što gledatelji najviše vole puno golova od kojih je domaćin tek za jedan pogodak bio bolji i na kraju zasluženo slavio. Mreže su mirovale samo 8 minuta, a onda je Mrdeša  topovskim udarcem s 10 metara  doveo Bedem u vodstvo od 1:0.Ubavić je dobro pucao sa desne strane u 17. minuti i pogodio domaću mrežu, ali s vanjske strane. U 27.minuti dupli pas Vukasanovića s Mrdešom koji dobro puca sa 14 metara, a Iveković još bolje brani.

Gosti stvaraju  šanse pa tako Filipović u 33.minuti  dobiva jednu dubinsku loptu, ali brzopleto puca iznad grede Čučkovićevog gola.Četiri minute potom Mrdeša je odapeo s distance, a vratar gostiju uspio je to ukrotiti.I konačno u 41.minuti Sloga poravnava kada Bungić izbija sam pred domaćeg vratara i prizemnim udarcem postavlja s 8 metara 1:1. U nastavku prvo Borko u 49.minuti dobro puca sa 16 metara i pogađa gredu.U 54 minuti najbolji pojedinac u gostujućim redovima J.Gospočić izbija sam pred Čučkovića koji efektno brani njegov šut s 10 metara, a dvije minute  potom J.Gospočić  ponovo puca sa 14 metara, ali visoko iznad okvira Bedemova gola.

Ali zato u 58.minuti  konačno pogađa J.Gospočić oštrim udarcem iz kaznenog prostora  para domaću mrežu i postavlja rezultat od 1:2. Bedemu je bilo dovoljno bilo 5 minuta da izjednači na 2:2 kada je Koledić u 63.minuti glavom pronašao Vuksanovića na vrhu peterca koji  lagano vara Ivekovića.U želji da se domognu pobjede Bedemaši  pritišću i uraganski nasrću pa tako u 71.minuti Vuksanović izbije sam pred vratara gostiju i puca ravno u njega.

Do željene pobjede i pored silnog pritiska i promašenih prilika, stigli su tek u zadnjoj minuti utakmice i to u momentu kada je četvrti sudac pokazao da se igra još 3 minute nadoknade vremena. U tom momentu Mrdeša se našao u idealnoj poziciji i znao je što treba uraditi s loptom pucajući prizemno s nekih 10-tak metara za konačnih i zasluženih 3:2 u Bedemovu korist.Tako su se plavo-bijeli  na dostojanstven način oprostili od domaćih simpatizera i uputili poziv da  ih u subotu poprate i podrže u susjednim Vinkovcima protiv prvaka i novog drugoligaša Cibalije. (Anto Borić)