/Bedem bolji od Cibalije u pripremnom susretu BORKO S DVA POGOTKA PRESUDIO VINKOVČANIMA
bedem cibalia

Bedem i Cibalia odradili su u Ivankovu pred više od 300 gledatelja pripremni susret u kojem se domaćin pokazao uspješnijim i s većim optimizmom može krenuti u završne pripreme za zajedničku trećeligašku sezonu.

Bedem-Cibalia 3:1 (1:0)

Ivankovo: Stadion: “Grac” Gledatelja: 350 Suci: Darko Dumančić-Prkovci 1.pomoćni. Predrag Kaurin-Prkovci 2.pomoćni. Marijan Mesić-Vinkovci.

Strijelci: 1:0 Borko 39.min. 2:0 Vuksanović 46.min. 3:0 Borko 53.min. 3:1 Kuzmić u 84.min.(11.m.)

NK BEDEM: Anić, Sambol, Smolčić, Babić, Validžić, Jagustin, Božić, Ujvari, Vuksanović, Borko i Koledić. Još su igrali: Čučković, Naletilić, Pervan, I.Gazić, Stojić, Kockarević, Stanić i M. Gazić. Trener: Josip Raić-Sudar

HNK CIBALIA: Lešić, Tadić, Kiš, Filipović, Kerić, Karaula, Šarić, Suppiger, Kraljević, Dogan i Ždinjak, Još su igrali: Pavić, Oršolić, Rajković, Lučić, Beljo, Karimović, Stojanović, Prkić i Kuzmić. Trener: Petar Tomić.

Igrač utakmice:Goran Borko (Bedem)

Crveni karton:Toni Karimović u 82.min. (drugi žuti).

Bivši prvoligaš a sada novi trećeligaš momčad HNK Cibalia bila je odličan mamac da privuče veliki broj gledatelja njih između 350-400. Bilo je tu i dosta poznatih nogometnih lica ili trenera (kao npr.Robert Špehar iz Marsonije,itd.). Ni paklene vrućine nisu smetale domaćoj momčadi da prikaže dopadljivu igru, za razliku od oslabljene Cibalije koja je primala pogotke iz svojih grešaka. Vinkovčani su imali početnu inicijativu, ali je Bedem prvi poveo u 39.minuti, iako je prije toga promašio dvije izgledne prilike koje je otklonio mladi Lešić. Igrala se 39. minuta i dosuđen je slobodan udarac za Bedem na oko 28 metara od gola Vinkovačana, a Borko sa svojim topovskim udarcem pokraj loše postavljenog živog zida Cibalije gotovo je proparao Lešićevu mrežu za 1:0.

Čim je krenulo drugo poluvrijeme brzonogi Vuksanović se našao sam pred gostujućim vratarom i s nekih 13 metara iskosa sa lijeve strane pospremio loptu u gostujuću mrežu za 2:0 u 46.minuti. U 53.minuti neuspjelo zaleđe gostujuće obrane na centru terena iskoristio je Koledić koje je pravovremeno uposlio Borka koje bježi po lijevoj strani u kada mu je Cibalijin vratar krenuo u susret Borko je s vrha kaznenog prostora oštro pucao i pogodio malu mrežu Cibalijinog gola za 3:0. Imala je i Cibalia najbolju priliku u 68.minuti ali je Dogan umjesto sigurnog zgoditka pucajući pogodio vanjski dio mreže Čučkovićevog gola. A onda u 82.minuti Karimović nepotrebno dobiva drugi žuti ili isključujući karton. Počasni pogodak za Cibaliju postigao je Kuzmić u 84. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca i time postavio konačnih 3:1 u korist Bedema. Treba napomenuti da je i novi trećeligaški sudac Darko Dumančić iz Prkovaca svojim primjerenim suđenjem uvelike pripomogao da gledatelji odu kući i više nego zadovoljni.

Tekst: Anto Borić