/Hajduk slavio u baranjskom derbiju, Metalacu bodovi iz Feričanaca KAD TRENERI MORAJU UZETI STVARI U SVOJE RUKE..
hajduk popovac

U nedjeljnom dijelu 13. kola Osječko baranjske 1. ŽNL odigrana su 4 susreta u kojima su napadači pogađali 13 puta, remija nismo vidjeli, a od gostiju samo Metalac ima razloga za veselje. Fešk je prokockao priliku ostati u samom vrhu, a na dnu je Ratar sustigao Viljevo..

NK Hajduk – ŠNK Baranja Belje 4:2

Baranjski derbi u Popovcu završen je slavljem Hajduka koji je tako s nova 3 boda stao na čelo velike skupine koja na svojim računima ima po 22 boda, nikako ne predaleko od vodećeg dvojca koji je na 27. Strijelci za Hajduk bili su Domagoj i Ivan Jagetić, Kolarić i Sklepić, dok su Antun Mesar i Vladimir Bat.

Nimalo ne želim podcijeniti protivnika ali mi smo znali da ćemo danas dobiti tekmu. Moji dečki su htjeli ovu pobjedu i na kraju krajeva su je zaslužili. Mislim da smo bili bolji i to je to. Još jednom čestitam svojoj ekipi, ti momci su zaslužili ovo nakon svega što im se izdogađalo u zadnjih par kola – rekao je nakon utakmice Saša Jakovljević.

– Mislim da smo čak mogli i bolje proći, ali dobili smo dva gola koja nismo smjeli dobiti, tu smo potonuli, čak smo uspjeli i vratiti se na 3:2, ali nismo uspjeli. Imali smo prečku, kod 1:0, njihov golman je bio jako dobar, ali ne može se reći da njihova pobjeda nije zaslužena. Nismo danas bili pravi, a opet nismo bili daleko od pozitivnog rezultata – mišljenje je trenera gostiju Josipa Kerovca.

NK FEŠK – NK Metalac 0:1

Zahuktali Fešk koji igra sve bolje i bolje u posljednje vrijeme danas je ugostio Metalac i ostao bez tog pozitivnog tonusa u kojem su zadnjih nekoliko tjedana. Gosti iz Osijeka su slavili minimalnu pobjedu, a osigurao im ju je Marko Vujeva koji je bio jedini strijelac na prekrasnom travnjaku u Feričancima.

– U odlično postavljenoj obrani sve je funkcioniralo na pravi način, taktički smo bili besprijekorni i zasluženo nosimo bodove iz Feričanaca. Stvarno sam jako zadovoljan kako mi je momčad stajala na terenu, i moram im čestitati i na pobjedi i na igri – rekao nam je zadovoljni Zdenko Glumac, trener Metalca.

NK Ratar – NK Viljevo  2:1

U Piškorevcima je Ratar nakon gostujućeg boda tražio sva tri kojima bi konačno uhvatio prvoligaški ritam, no isti plan imalo je i Viljevo koje je u lošoj seriji i nekakv pozitivni rezultat u gostima im je prijeko potreban. Prvo ime susreta bio je piškorevački domaći “Brazilac”, barem po nogometnom umijeću, Josip Mišić koji je postigao oba pogotka za svoju momčad. Između njegovih pogodaka u prvom poluvremenu ugurao se i zapucani jedanaesterac njegova suigrača Križanovića kojeg je zaustavio gostujući vratar, a Mišić odbijenu loptu spremio u mrežu. Gosti su u završnici prvog poluvremena smanjenjem rezultata doveli do strepnje domaćih do posljednjeg sučeva zvižduka, no strepnja im se na kraju isplatila..

– Kontrolirali smo igru i dobro smo stajali na terenu, da bi u 45. minuti napravili grešku u obrani što protivnik koristi i smanjuje na 2:1. Drugo poluvrijeme smo kontrolirali igru imali smo 3-4 zicera koja nismo iskoristili, no protivnik nas nije kaznio za to i mirno smo priveli utakmicu kraju. Poželio bi sreću protivniku u daljnjem natjecanju, pokazali su se kao fer i korektna momčad, a bodovi su zasluženo ostali u Piškorevcima. Mi se okrećemo susjedskom derbiju protiv Kuševca i probat ćemo i tamo ostati neporaženi! – izjavio je Josip Mišić, trener-igrač Ratara.

osijek

NK Torpedo –  NK Slavonac  2:1

Kuževčani su pod Milardovićem otkrili kako pobjeđivati, kao da su učili od Lelasa i Zrinskog, u dva dosadašnja susreta slavili su bez primljenog gola, a sada im je u goste stigao Slavonac koji zabio je, ali Torpedo je osvojio nova tri boda. Trenerska uloga očito blagotvorno djeluje na napadačke učinke Josipa Milardovića koji se pošteno raspucao. Ide ga i kao trenera, iz tri pokušaja osvojio je 9 bodova, od kojih je 6 donio sam svojim golovima. Mile Blažević je u 24. donio početnu prednost Torpedu, no nakon samo 5 minuta za goste zabija Petar Harkanovac, a kada se činilo da će na svaku stranu po bod, Milardović je ponovno uzeo stvar u svoje ruke i u 88. minuti donio slavlje svojoj momčadi.

josip milardović

– Prije svega želim čestitati igračima na zasluženoj pobjedi. Dogovorili smo se da ćemo dati sve od sebe ovu utakmicu gdje nam je falilo 7 igrača s početka sezone i od toga 5 iz prvih 11. Utakmica je bila čvrsta, prava muška ali u granicama korektnosti. Mogu reći da nas je nagradilo za nas trud, htijenje, volju i borbenost… još jednom čestitam suigračima i našim navijačima, a Ladimirevcima želim sreću dalje u prvenstvu – izjavio je Josip Milardović nakon utakmice.