/Aurelia, Vinkovci i Brod na diobi prve pozicije u 2.HMNL istok VINKOVCI SU U 4.KOLU PAUZIRALI PA IMAJU UTAKMICU MANJE OD AURELIJE I BRODA
mnk brod navijači mnkbr

Nekompletno 4.kolo donijelo je odmor dosadašnjem lideru pa su se Aurelia i Brod izjednačili bodovno s Vinkovcima na vrhu 2.HMNL istok. Mala Mljekara nije mogla doputovati u Batrinu tako da taj susret nije odigran.

Aurelia je slavila u Osijeku ostavivši Osječane na bodovnoj nuli. U prvom dvoboju 4.kola 2.HMNL-istok vinkovačka Aurelia slavila je u Osijeku porazivši Osijek 031 rezultatom 2:5! Aurelia je tako izborila treću ovosezonsku pobjedu poravnavši se na vrhu ljestvice s gradskim rivalom Vinkovcima koji imaju utakmicu manje. Upravo od Vinkovaca je Aurelia pretrpjela jedini ovosezonski poraz u 1.kolu, nakon čega su ostvarene 3 pobjede u nizu.
U Osijeku je Aurelia povela golom Bukne u 8.minuti, te je s minimalnom prednošću otišla na odmor. U nastavku domaći vrlo brzo dolaze do izjednačenja golom Bata u 22.minuti, no samo 2 minute kasnije Bukna vraća prednost na stranu gostiju. Sredinom nastavka Lončar i Blekić zabijaju za osjetniju prednost gostiju, 1:4! U 32.minuti Karamatić vraća nadu domaćinu, da bi potvrdu pobjede gostiju potpisao Lovrić u posljednjoj minuti za konačnih 2:5!

Delegat: Dalibor Buljić

OSIJEK 031: Tomislav Bošnjaković, Vladimir Bat, Matej Dubravac, Petar Krešimir Karamatić, Ivica Gogić, Denis Šimašek, Marko Oroz, Toni Dubravac, predstavnik kluba: Branimir Čuturdić

AURELIA: Božidar Matej Martinović, Ivan Lončar, Stjepan Dekanić, Ivan Pinter, Zvonimir Banožić, Ivan Bukna, Marko Blekić, Josip Antunović, Dominik Piršljin, Petar Pedić, Kristijan Šoštar, Drago Lovrić, Fran Pedić, predstavnik kluba: Ivan Pinter

STRIJELCI: 0:1 Bukna (12′), 1:1 Bat (22′), 1:2 Bukna (24′), 1:3 Lončar (29′), 1:4 Blekić (31′), 2:4 Karamatić (32′), 2:5 Lovrić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 031  5 (2+3); Aurelia  9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Bat (30′) – OSIJEK 031; Bukna (13′) – AURELIA

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Bukna (AURELIA)

Izvor crofutsal.com

S teškog gostovanja u Našicama Brod odlazi kući s punim plijenom. Rezultatski neizvjesna utakmica ponudila je čvrstu igru sa svim elementima futsala, a vidjeli smo čak šest deseteraca.

Trener Alen Jelčić na vruće gostovanje u Našice poveo je sljedeće igrače: Tomislav Grgić, Tomislav Knežević (vratari), Tomislav Bošnjaković, Matej Brkić, Berislav Brnjić, Patrik Mijić, Josip Nižić, Tomislav Sedlo, Toni Sedlo, Matej Sivrić i Josip Zirdum.

Već u 1. minuti Brod pokazuje tko će voditi igru u ovoj utakmici. Vrlo izglednu akciju Sivrića i Tonija Sedle brani domaći vratar i spašava Našice vrlo ranog minusa. Dobar ulazak u utakmicu okrunio je kapetan Josip Nižić u četvrtoj minuti solo prodorom te u konačnici šutom koji završava iza leđa vratara Našica. Prvi udarac u okvir gola Našice su imale tek u 10. minuti kada Nižić nesretno skreće loptu u svoj gol i rezultat je 1:1. Do kraja poluvremena redale su se prilike jedna za drugom, a opasniji je opet MNK Brod što potvrđuje i zgoditak u 14. minuti koji postiže Matej Sivrić na asistenciju Berislava Brnjića.

Prvih 5. minuta drugog dijela utakmice pripada Našicama, no izvrsna obrana i koncentrirani vratar Grgić ne dopuštaju novo izjednačenje. U 28. minuti na centru loptu presijeca Toni Sedlo te stvara veliku priliku za povećanje rezultata, no vratar Banović dobro izlijeće, ali šalje loptu samo do Josipa Nižića koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici. U 30. minuti Našice igraju s golmanom-igračem i utakmica ulazi u monotonost. Da stvar bude gora u 31. minuti Našice su ispunile bonus akumuliranih prekršaja, a u 36. minuti bonus je ispunio i MNK Brod te je utakmica više ličila na košarkašku utakmicu sa slobodnim bacanjima nego na futsal utakmicu. U 39. minuti igru golmana-igrača i nebranjenu mrežu kažnjava Matej Sivrić s jednom presječenom loptom i podiže rezultat na 1:4. U međuvremenu je MNK Brod imao čak četiri deseterca, ali ni jedan nije iskoristio, dok su Našičani svoja dva deseterca u 39. minuti iskoristili preko Vladimira Torčića. Treba napomenuti da je u 30. minuti ušao na gol Tomislav Knežević koji je izvrsnim obranama u trenucima igranja golmana igrača Našica uz kompaktnu obranu držao MNK Brod u prednosti.

Teško gostovanje u Našicama je iza Broda, a sljedeća utakmica ih čeka već u ponedjeljak na domaćem terenu protiv MNK Osijek 031. Ovom prilikom pozivamo sve navijače i simpatizere kluba da nas podrže u ponedjeljak na domaćem terenu.

Izvor mnkbrod.hr

Bata Borovo i NG su odigrali fer i korektnu utakmicu u kojoj su na kraju oba kluba zaradila po jedan bod.