/Briljantna Ana Vojtulek s Medveščakom osvojila Kup U FINALU SLAVLJE PROTIV ŠIBENIKA
Screenshot_20190407-013014_Facebook

Mlada požežanka Ana Vojtulek jučer je u dresu zagrebačkog Medveščaka osvojila Kup Ružice Meglaj Rimac! Završnica Kupa igrana je u Puli, a nakon što su u polufinalu bile bolje od Raguse, aktualne prvakinje Hrvatske u finalu su bile bolje od Šibenika. U finalu je Ana odigrala briljantnu utakmicu, bila je nerješiva enigma za obranu Šibenika i zaustavila se na fantastičnih 28 poena, a za potpuni dojam skupila je i 16 poena!

Ono po što smo došli, to smo i uzeli. Bili smo favoriti, ali Šibenik nam je pružio odličan otpor. Nije lako obraniti naslov, ali smo uspjele u tome. Ono što mogu jedino reći nakon ovakve utakmice je da sam ponosna na svoje cure i cijeli klub. Pet godina zaredom osvojiti kup je stvarno velika stvar i uspjeh – rekla nam je mlada požeška košarkašica.

Zlatne medalje i pehar u trajno vlasništvo je pobjednicama uručila Danira Bilić, predsjednica Stručnog savjeta za žensku košarku, a vrijedno su joj pomogla djeca koja se nalaze na rehabilitaciji u Down Syndrom Centru Pula. Srebrne medalje je ekipi podijelio povjerenik natjecanja Darko Kotaranin, dok je veliki prijelazni pehar predao predsjednik HKS-a Stojko Vranković.

Već i sam početak je obećavao tvrdu utakmicu, dvije i pol minute igralo se bez koša, a prvi daje Medveščakova Ana Vojtulek na asistenciju Matee Tadić.

S druge strane, Antonija Chiabov upisuje prve poene za Šibenik tek nakon tri i pol minute od početka utakmice. Iskusni Medveščak zna iskoristiti uspavanost obrane ekipe Šibenika i dolazi do dvoznamenkastog vodstva na 12:2 polaganjem Vojtulek. Ipak, nešto kasnije Melendez daje bitnu tricu koja označava povratak Šibenika u igru pri 17:13 za kraj prve četvrtine.

Početkom druge četvrtine Melendez nastavlja gdje je i stala ubacuje tricu za priključak na 17:16, a zaslužna je i za prvo vodstvo Šibenika na 21:22. No, prije kraja prvog poluvremena upisana joj je i četvrta osobna pogreška što je strategu Šibenika Braliću zasigurno stvorilo probleme u proračunima. Do kraja četvrtine svjedočimo klasičnoj koš za koš igri, a prvo poluvrijeme je zaključeno s tricom Ive Todorić za 35:34 i minimalno vodstvo Medveščaka.

U drugo poluvrijeme obje ekipe ulaze nesigurno jer, ne računavši slobodna bacanja, prvi koš iz igre je onaj Ive Todorić za 39:37 nakon gotovo 4 minute. Tada polijeće Medveščakova Ana Vojtulek koja s tri uzastopna polaganja i jednim slobodnim bacanjem odvodi Medveščak na 46:37, a u posljednju se dionicu ulazi s već značajnih 49:37.

Iako se činilo da je utakmica gotova, u posljednjoj se četvrtini odvila drama. Najprije pogon šibenske ekipe Melendez na 3 i pol minute do kraja utakmice smanjuje na 53:45. No, suparnici ne miruju i Matea Tadić daje koš za 58:48 i ponovnu dvoznamenkastu prednost Medveščaka. Melendez nema namjeru odustati i dovodi rezultat na 58:57 dvadesetak sekundi do kraja utakmice. Nakon osobne učinjene na Luciji Skorić Medveščak ima 60:57, a Melendez promašuje tricu koja bi odvela utakmicu u produžetak te peto slavlje Medveščaka zaredom može početi.