/Amerikanke su Svjetske prvakinje POBJEDA NAD NIZOZEMKAMA OD 2:0 U FINALU
sp žene finale tw

Amerikanke su Svjetske prvakinje POBJEDA NAD NIZOZEMKAMA OD 2:0 U FINALU

Amerikanke su se okitile naslovom svjetskih prvakinja pobjedom nad Nizozemkama u finalu ovoga natjecanja te po 4.puta osvojile naslov i obranile ga.

Nogometašice SAD-a su bile dominantnije te bolju igru okrunile pogocima Rapinoe u 61.minuti iz kaznenog udarca te Lavelle koja je 69.minuti postavila konačan rezultat.

Igračica susreta je ipak iz redova gubitničke ekipe. Vratarka Van Veenendaal je svoju ekipu spasila težeg poraza, a njene suigračice nisu bile niti blizu njenog nivoa.

Amerikanke su do finala stigle s maksimalnih šest pobjeda. Prvo su u skupini F svladale Švedsku, Čile i Tajland uz impresivnu razliku pogodaka 18:0, u osmini finala su s 2:1 bile bolje od Španjolki, a istim rezultatom svladale su i Francuskinje u četvrtfinalu te Engleskinje u polufinalu.