Amater se plasirao u Prvu ŽNL, odluka o drugom članu pada u Starom Topolju BUDUĆNOST I AMATER ODIGRALI NEODLUČENO U REŠETARIMA, U SUBOTU ODLUKA O DRUGOM ČLANU

Amater se plasirao u Prvu ŽNL, odluka o drugom članu pada u Starom Topolju.

Nakon neodlučenog ishoda druge utakmice kvalifikacija za popunu Prve ŽNL BPŽ u Rešetarima otklonili smo jednu nedoumicu – Amater je novi član Prve ŽNL dok ćemo odgovor tko je drugi član dobiti tek u iduću subotu kada Budućnost gostuje u Starom Topolju. U Rešetarima je Amateru bio dovoljan i bod kojega su i ostvarili, rezultat je bio 2:2 , a pogotke za plasman u Prvu ŽNL su u fenomenalnom sportskom ambijentu pred gotovo 1000 ljudi postigli sjajni Lovreković i Stepić.

Prvo poluvrijeme je bila prekrasna utakmica, s obje strane stajala su dva raspoložena takmaca, dva puta smo se vraćali u utakmicu nakon vodstva gostiju, praktično u istoj minuti. U drugom dijelu sam imao problema jer su mi dva iskusna igrača igrala povrijeđena pa nisu mogli izdržati ritam utakmice do kraja i bio sam prisiljen ubacivati mlađe igrače. Na kraju smo se malo zatvorili i držali bod do samoga kraja. Gost je očito kondiciono i tehnički superiorniji pa smo u zadnjih desetak minuta krenuli u mali rizik i imali šansu preko Jakića no ponestalo mu je snage tako da je njegov šut vratar gostiju obranio. Na kraju moram biti realan i zadovoljan jer smo dali sve što smo mogli. Zadnjih mjesec dana se slabije trenira, zasićenje je prisutno tako da je logičan slijed događaja naš pad u drugom dijelu –  rekao je trener Budućnosti Željko Bakunić

U prvom dijelu je domaćin nešto pokušavao, moja obrana je bila malo smušena u prvom dijelu tako da smo si sami zabili dva gola. U drugom dijelu smo se malo posložili, domaćin se malo povukao što je nama odgovaralo i nismo htjeli ništa riskirati jer nas je i bod vodio u Prvu ŽNL. Zahvaljujem se svom predsjedniku i članovima Izvršnog odbora, svome prethodniku kolegi Tadijanoviću koji je dao svoj obol u ovome rezultatu i ja sam nastavio gdje je on stao – čuli smo od trenera Amatera Borisa Brice